خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » چگونه روی متن بنویسیم؟ بهترین روش نوشتن روی عکس در موبایل و کامپیوتر

قطعا برای همه شما پیش امده که عکسی داشته باشید و بخواهید روی ان متنی را اضافه کنید. اما این کار را باید چگونه انجام دهید؟ چه روش هایی برای این کار وجود دارد؟ در ادامه این مطلب قصد دارم تا بهترین روش های نوشتن روی عکس را به شما معرفی کنم. تا انتها با ما همراه باشید.

روش نوشتن روی عکس با توجه به دیوایس شما متفاوت است. اگر از کامپیوتر استفاده می کنید روش های متفاوتی برای آن وجود دارد و اگر از گوشی استفاده می کنید روش های مختلفی برای آن وجود دارد. به صورت کلی روش های نوشتن روی عکس به چند دسته عکلی یعنی: آنلاین، برنامه پیش فرض، نرم افزار تقسیم می شوند که در ادامه به هر کدام از آنها می پردازیم.

نوشتن روی عکس با موبایل

نوشتن روی عکس به صورت آنلاین

برای این کار ساده ترین روش استفاده از سایت هایی است که در این حوزه فعالیت دارند. بهترین سایت ها در این زمینه شامل:

addtext.com

www.visualwatermark.com/add-text-to-photos

تنها کافی است وارد این سایت ها شوید و سپس تصویر خود را انتخاب کنید و بعد از آن متن دلخواه خود را بر روی عکس وارد کنید. بعد از آن خیلی راحت می توانید عکس را خروجی بگیرید.

اگر به دنبال یک روش ساده می گردید سایت های آنلاین بهترین گزینه هستند چه برای کامپیوتر و چه برای موبایل هر دو بهترین گزینه هستند.

استفاده از برنامه های پیش فرض برای نوشتن

اگر نخواهید از سایت های آنلاین برای نوشتن روی عکس استفاده کنید باید حتما از یکسری برنامه ها برای این کار استفاده کنید. حالا در اینجا دو دسته برنامه داریم. دسته اول برنامه های پیش فرض هستند که معمولا روی دیوایس ها نصب هستند و دسته دوم برنامه هایی که باید آنها را نصب کنیم.

بهترین کوتاه کننده های لینک خارجی و ایرانی

خوش بختانه چه در موبایل و چه در کامپیوتر برنامه های پیش فرضی وجود دارد که بتوانید برای نوشتن روی تصویر از آنها استفاده کنید.

در کامپیوتر

در کامپیوتر نرم افزار محبوب و مشهور پینت را دیگر همه می شناسند. این برنامه گزینه خیلی عالی برای ادیت عکس نیست اما برای کارهای ساده می توان بسیار عالی باشد. کار کردن با این برنامه خیلی ساده و راحت است و می توانید به راحتی نیاز های شما را برطرف کند.

تنها کافی است ابتدا تصویر خود را توسط پینت باز کنید و سپس گزینه نوشتن را انتخاب کنید و متن دلخواه خود را وارد کنید. بعد از آن رنگ و فونت و سایز متن را مشخص کنید و آن را در جای درستی از تصویر قرار دهید. حالا تنها کافی است تصویر خود را سیو کنید و کار تمام است متن بر روی تصویر شما اضافه شده است.

نوشتن روی عکس در اندروید

خوشبختانه در گوشی های اندروید خود برنامه پیش فرض گوشی قابلیت ادیت تصویر دارد که یکی از قابلیت های جالب آن امکان نوشتن است. برای اینکه بتوانید روی متن خود بنویسید آن هم در اندروید تنها کافی است ابتدا عکس خود را با برنامه پیش فرض تصاویر یا همان Photos باز کنید. سپس بر روی گزینه edit کلیک کنید و سپس از بین آپشن ها گزینه text را انتخاب کنید. حالا می توانید شروع به نوشتن کنید. در هنگام نوشتن چندین حالت یا همان فونت مختلف برای نوشتن، رنگ و سایز وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید و سپس بر روی گزینه done کلیک کنید. حالا کار تمام است و متن مورد نظر بر روی تصویر اضافه شده است.

ضبط ویدیو بدون چهره خودمان برای یوتیوب، اینستاگرام و….

در IOS

این امکان فقط در گوشی های اندرویدی وجود ندارد بلکه در گوشی های آیفون نیز شاهد آن هستیم. به لطف برنامه پیش فرض خود آیفون نیز می توان تصویر خود را ادیت کنید و متن دلخواه خود را بر روی تصویر بنویسید.

برای این کار تنها کافی است ابتدا تصویر خود را با برنامه پیش فرض تصاویر در گوشی باز کنید. سپس باید گزینه edit را انتخاب کنید و بعد از آن روی گزینه adjust کلیک کنید. حالا تنها کافی است بر روی گزینه markup کلیک کنید.

بعد از آن باید بر روی گزینه + کلیک کنید و سپس گزینه text را انتخاب کنید. حالا خیلی راحت می توانید شروع به نوشتن کنید و متن مورد نظر خود را بر روی تصویر قرار دهید. به همین راحتی که دیدید بدون نیاز به نصب هیچ گونه برنامه جانبی توانستند متن خود را بر روی تصویر بنوسید.

روش های بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام

بهترین برنامه های نوشتن روی عکس

برای این کار برنامه های مختلفی نیز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برای کامپیوتر برنامه فوتوشاپ بهترین گزینه ممکن است زیرا امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما می گذارد و می توانید از آن برای کارهای ادیت دیگر نیز استفاده کنید.

اما برای گوشی می توانید از برنامه های Textgram یا Salt یا PhotoGrid یا PicLab استفاده کنید. اینها بهترین گزینه ها برای این کار در موبایل هستند که امکانت ریز و درشتی نیز به شما ارائه می دهند.

در این مطلب بهترین روش ها برای نوشتن روی عکس را به شما معرفی کردم. امیدوارم این مطلب به دردتان خورده باشد.