خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » 6 روش برای صحبت جلوی دوربین مثل مجری ها (طبق تجربه)

شاید شما هم مانند بسیاری از افراد فکر می کردید صحبت جلوی دوربین کاری راحت و عادی است اما اگر اولین بارتان باشد که جلوی دوربین قرار می گیرید متوجه خواهید شد نظری که داشتید کاملا غلط و اشتباه بوده است. صحبت کردن جلوی دوربین آن هم برای اولین بار کار سختی برای همه ماست و نیاز به تمرین دارد تا بتوانید درست و با اعتماد به نفس جلوی دوربین حرف بزنید. در این مطلب قصد دارم به نکاتی بپردازم که باعث می شود تا بتوانید جلوی دوربین خوب صحبت کنید. تا انتها با زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی همراه باشید.

یکی از مشکلاتی که بسیاری جلوی دوربین دارند این است که نمی توانند به درستی صحبت کنند و موقع صحبت یا سوتی زیاد می دهند یا اینکه بسیار بد حرف می زنند و یا بسیاری از چیز هایی که می خواستید بگویند یادشان می رود. این مشکل فقط برای شما یا شخص خاصی نیست بلکه همه افرادی که برای اولین بار جلوی دوربین قرار میگیرند این مشکل را دارند.

صحبت جلوی دوربین

برای صحبت کردن جلوی دوربین روش ها و نکاتی وجود دارد که توجه کردن به آنها می تواند بسیار در این امر به شما کمک کند. من سعی کردم مهم ترین نکاتی که می تواند باعث شود تا بتوانید جلوی دوربین بهتر حرف بزنید را در این مطلب به شما بگویم.

صحبت مقابل دوربین

تمرین برای صحبت جلوی دوربین:

اولین کاری که بسیار انجام نمی دهند تمرین کردن. بسیاری از همان اول به سراغ ضبط می روند و مدام خراب می کنند. برای اینکه بتوانید در هنگام ضبط بهتر باشید بهتر است چند بار بدون اینکه ضبط کنید احساس کنید مقابل دوربین هستید و صحبت کنید. این کار نه تنها باعث می شوند تا روند و ریتمی که می خواهید در پیش بگیرید را به درستی در ذهن خود بسازید بلکه باعث می شود تا با اشکالات کوچکی که ممکن است پیش بیاید آشنا شوید و آنها را رفع کنید.

چگونه بلاگر شویم؟ راهنمای قدم به قدم تا تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

متن صحبت خود را بنویسید:

یکی از مهم ترین نکات و روش ها برای صحبت جلوی دوربین آماده کردن متن صحبت است. متاسفانه بسیاری که به دنبال جواب سوال چگونه جلوی دوربین بهتر صحبت کنیم هستند متنی برای جلوی دوربین ندارند و این کار بدترین اشتباهی است که می توانید انجام دهید. بسیاری در زمان ضبط یادشان می رود که باید درباره چه چیزی صحبت کنند یا اینکه به درستی روند صحبت خود را نمی دانند. برای حل این مشکل بهتر است ابتدا متنی که قصد دارید بگوید را روی یک کاغذ بنویسید.

در تجربه های اول بهتر است کم و بیش تمام متن صحبت خود را بنویسید ولی در تجربه های بعدی می توانید فقط سرتیتر ها و کلیات را بنویسید.

ساده صحبت کنید:

یکی از نکاتی که بسیاری به آن توجه نمی کنند اما باعث می شود تا نتیجه نهایی کار بسیار بد از آب در بیاید ساده صحبت نکردن است. معمولا افراد جلوی دوربین دستوری و رباتی حرفه می کنند که این مدل به بینند حس بسیار بدی می دهد. بهترین کار این است که احساس کنید دارید با دوست صمیمی خود حرف می زنید و تا جای ممکن از استفاده از کلمات خیلی سخت و دستوری صحبت کردن بپرهیزید.

برای صحبت جلوی دوربین لباس خوب بپوشید:

طبق تجربه و برخی از تحقیقات لباس خوب پوشیدن مستقیما روی اعتماد به نفس شما موقع صحبت جلوی دوربین تاثیر می گذارد. حتما سعی کنید یک لباس خوب و تمیز بپوشید و سپس سر ضبط بروید. اینطوری نه تنها بهترین می توانید صحبت کنید بلکه ویدیو شما بهتر می شود و بینند بیشتر با شما ارتباط برقرار می کند البته نیازی نیست که حتما یک کت و شلوار بپوشید.

آموزش برنامه تیک تاک خیلی سریع ( در ایران از تیک تاک استفاده کنید!)

سریع نباشید و عجله نکنید:

بسیاری سعی می کنند تا سریع مطالب را بگویند و مدام عجله می کنند. این کار باعث می شوند که برخی از کلمات را درست نگویند و یا تلفظ درستی نداشته باشند و در برخی از مواقع نیز چیزی را اشتباه بگویند یا بقیه مطلب و جمله ای که می خواستند هنگام صحبت جلوی دوربین بگویند از یادشان برود.

مدیریت سطح انرژی:

نکته ای که شاید شما تا به حال نمی دانستید و به آن توجه نمی کردید مدیریت سطح انرژی است. اگر شما خیلی آرام و خسته و یواش حرف بزنید مخاطب هنگام دیدن ویدیو شما احساس خوبی نمی کند و زیاد با شما ارتباط برقرار نمی کند. سعی کنید در تمام بخش های ویدیو مخصوصا اول ویدیو حتما سطح انرژی خود را بالا نشان دهید. تعجب کردن، ذوق کردن و با شور و نشاط حرف زدن روی کیفیت ویدیو شما تاثیر قابل توجه ای می گذارد.

شاید قبل از این فکر می کردید برای صحبت جلوی دوربین نیاز است کار خاص و عجیبی را انجام دهید اما باور کنید که همین نکات ساده جواب سوال چگونه جلوی دوربین بهتر صحبت کنیم است و توجه کردن و رعایت همین نکات می تواند تاثیر فوق العاده در ویدیو شما و کیفیت آن داشته باشد.