خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » چگونه بلاگر شویم؟ راهنمای قدم به قدم تا تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

دیگر همه ما قطعا بلاگر ها را می شناسیم. بلاگری این روز ها یکی از پر درآمد ترین کسب و کار ها در جهان به حساب می آید که خوشبختانه چند سالی است که در ایران نیز به محبوبیت زیادی رسیده است و فضای مناسب جهت فعالیت نیز پدید آمده است. در این اوضاع این سوال که چگونه بلاگر شویم در ذهن بسیاری از افراد به وجود می آید. در این مطلب قصد دارم تا خیلی کوتاه و کامل و جامع به این سوال پاسخ دهم به طوری که دقیقا بدانید باید چه کاری انجام دهید و چه مسیری را در پیش بگیرید.

بلاگر ها افرادی هستند که در یک حوزه خاص و یا چندین حوزه تولید محتوای کاربردی می کنند و افراد به علت نوع کانتنت آنها را دنبال می کنند. افرادی مانند: صدف بیوتی، حسن ریوندی و…. همگی جز بلاگر های معروف ایران به حساب می آیند.

چگونه یک بلاگر موفق شویم

چگونه یک بلاگر شویم راهنمای قدم به قدم

برای اینکه یک بلاگر موفق شوید باید یک مسیر را در پیش بگیرید. اینکه این مسیر چیست را در ادامه به شما می گوییم اما اینکه چگونه این مسیر را باید بروید به خودتان بستگی دارد. قبل از اینکه به این مسیر بپردازیم بهتر است بگویم که بلاگری نیازمند صبر و پشتکار است بنابراین اگر قصد دارید بعد از چند ماه فعالیت دیگر کار نکنید بهتر است این شغل را فراموش کنید.

بستر خود را انتخاب کنید

اولین مرحله ای است که باید بستر خود انتخاب کنید. بسیاری فکر می کنند بلاگری فقط مختص اینستاگرام است. اما بلاگری برای یوتیوب، آپارات، سایت، تلگرام و اینستاگرام و…. وجود دارد که شما می توانید با توجه به علایق و خوبی ها و بدی ها هر کدام در هر بستری که خواستید شروع به کار کنید.

حوزه خود را انتخاب کنید

انتخاب حوزه دومین مرحله و می توان گفت جز مهم ترین مراحل به حساب می آید. باید دقیقا مشخص کنید که در چه حوزه ای، در چه بخشی و در چه فیلدی قرار است کار کنید. دیگر بلاگر غیر تخصصی که در همه حوزه ها هستند جواب نمی دهد حتی دیگر بلاگری در یک حوزه نیز جواب نمی دهد شما باید تخصصی تر کار کنید. برای مثال در حوزه غذا: رستوران گردی مخصوص شهر قوم

مکان خود را بسازید

مرحله بعدی این است که باید مکان خود را برای شروع بسازید و آن را آماده کنید. این ساخت مکان کاملا به حوزه و بستر شما بستگی دارد. برای مثال اگر در اینستاگرام هستید باید یک پیج بسازید، برای آن نام انتخاب کنید، عکس پروفایل بسازید، بیو بنویسید و….

در همان ابتدا کمی وقت بگذارید و سعی کنید حتما طی همین وقتی که مشخص کردید مکان  شروع خود را بسازید. وقت نگذاشتن موجب می شود تا ضربه بخورید و وقت گذاشتن زیاد نیز تنها وقت هدر دادن است.

تلگرام یا سیگنال – کدام یک برای مهاجرت از واتساپ بهتر هستند؟

شروع به تولید محتوا کنید

اگر بخواهم به سوال چگونه بلاگر شویم پاسخ کوتاهی بدهم باید بگویم که فقط تولید محتوا کنید. مهم ترین مرحله شروع به تولید محتوا کردن است. فرقی نمی کند چه کاری می خواهید انجام دهید و در چه حوزه ای هستید تنها شروع به تولید محتوا کنید. در نظر داشته باشید که نه کمیت مهم است و نه کیفیت بلکه شما باید در ابتدای کار هر دو را در یک سطح خاصی نگهدارید. برای مثال هر یک روز در میان یک پست با کیفیت متوسط تولید و منتشر کنید. مهم کیفیت و کمیت نیست بلکه مهم خود محتوا و کانتنتی است که در حال ساخت آن هستید.

یاد بگیرید

یادگیری از مهم ترین مرحله های یک بلاگر شدن است. بهتر است افراد مختلف را در حوزه های مختلف از جمله حوزه خود که بلاگر های معروفی هستند را دنبال کنید و آنها را برسی کنید و نوع و شیوه فعالیت آنها را یاد بگیرید. شاید این مرحله خیلی ساده باشد اما بسیاری به خاطر اینکه همین یک مرحله را انجام نمی دهند به هیچ موفقیتی نمی رسند.

تبلیغ کنید

بلاگری هم درست مانند شغل های دیگر به حساب می آید. شما می توانید خودتان نیز رشد کنید اما این فرایند خیلی طول می کشد و شاید شما خسته شوید. بنابراین بهتر است که کمی بودجه برای کار خود کنار بگذارید و چندین تبلیغ کوچک و بزرگ انجام دهید تا سریع تر مخاطب بدست بیاورید و کار شما با سرعت بیشتری پیشرفت کند.

آموزش برنامه تیک تاک خیلی سریع ( در ایران از تیک تاک استفاده کنید!)

آنالیز کنید

بعد از اینکه تمام مراحل را انجام دادید حالا نوبت به آنالیز می رسد. آنالیز تمام محتوا های شما، آنالیز تمام افراد هم حوزه، آنالیز مکان هایی که در آن تبلیغ کردید و آنالیز مخاطبین خودتان که تمام این آنالیز ها به شما کمک می کند تا متوجه اشتباه خود شوید و کار خود را بهبود دهید.

کلام آخر

در این مطلب به سوال چگونه بلاگر شویم خیلی کوتاه و جامع پرداختم و بیشتر سعی کردم تا مسیر را به شما نشان  دهم. شما تنها کافی است تا شروع کنید در مسیر خودتان متوجه ادامه راه و مراحل دیگر می شوید.