خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » چگونه عناوین جذاب تری بنویسیم؟ 6 روش برای نوشتن عنوان جذاب

مهم ترین بخش در یک مطلب عنوان آن است. چیزی که باعث می شود تا افراد آن را انتخاب کنند یا اینکه خیلی راحت از ان عبور کنند. اگر شما برای یک مطلب زحمت زیادی کشیده باشید اما برای عنوان ان زمان زیادی نگذاشته باشید و سرسری این کار را کرده باشید قطعا در حق خودتان ظلم کردید. برای اینکه بتوانید تیتر های جذاب تری بنویسید روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. در این مطلب قصد دارم تا چندین روش برای نوشتن عنوان جذاب تر را به شما معرفی کنم تا دیگر با مشکل کمبود ایده در هنگام تیتر نویسی رو به رو نشوید.

عنوان یک مطلب درست مانند ویترین مغازه شما است. افراد مغازه ها را ابتدا تنها بر اساس ویترین و اعتبار آنها می سنجند و سپس یه داخل یک مغازه می روند تا متوجه شوند چه محصولاتی دارد. این یک موضوع بسیار پیش پا افتاده است و بسیاری از دیجیتال مارکتر ها آن را تایید می کنند که عنوان 90 درصد در جذب افراد تاثیر دارد و توجه نکردن به ان موجب نابودی خوب تان می شود.

نوشتن عنوان جذاب

نوشتن عنوان جذاب تر

برای اینکه بتوانید تیتر های خوبی بنویسید ابتدا باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. اولین نکته این است که باید همیشه سود مخاطب را در نظر بگیرید. یعنی اگر شما این عنوان را می نویسید مخاطب متوجه چه سودی می شود که آن مطلب را انتخاب کند؟ نکته دوم اصل دوغگویی است. بسیاری از سایت های زرد تنها برای دریافت کلیک بیشتر عناوینی میزنند که عملا دروغ واقعی است. این عنوان تنها مخاطب را از سایت شما متنفر می کند و تاثیری در جذب مخاطب ندارد. به همین دلیل سعی کنید تا جای ممکن از دروغ گفتن در عناوین پرهیز کنید.

از تیتر های دیگران استفاده کنید!

یکی از کارهایی که می تواند در نوشتن عناوین در ابتدای راه به شما کمک زیادی بکند استفاده از تیتر های دیگران است. افرادی که از شما با سابقه تر هستند قطعا تجربه بسیاری بیشتری در نوشتن عنوان دارند. یعنی سایت ها و محتوا های آنها را برسی کنید و به درستی متوجه شوید از چه الگوی و ترفندی برای نوشتن ان عنوان استفاده می کنند و همان را پیاده کنید.

ابزار مورد نیاز تولید محتوا متنی، ویدیوای صوتی

نوشتن عنوان جذاب تر با اعداد!

یک ترفند ساده در عنوان نویسی که بسیاری آن را نمی دانند استفاده از اعداد است. همیشه استفاده از اعداد تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطب دارد. برای مثال به جای اینکه بنویسید بهترین روش تولید محتوا می توانید آن را به 7 روش برای تولید محتوا تبدیل کنید. یا برای اینکه آن را جذاب تر کنید می توان این عنوان را به 7 تا از بهترین روش ها برای تولید محتوای جذاب تبدیل کنید.

عناوین را ساده بیان کنید!

معمولا افرادی فکر می کنند که هرچه عناوین پیچیده تر و مفهومی باشند بهتر است اما واقعا دقیقا بر عکس این ماجرا است. گاهی برخی افراد به درستی حتی از روی عنوانی شما نیز متوجه نمی شوند مطلب شما چیست و درباره چه چیزی در حال صحبت است. بنابراین سعی کنید تا همیشه از عناوینی نسبتا کوتاه و ساده و شفاف استفاده کنید تا مخاطب به درستی متوجه خود محتوا شود.

درست خواسته مخاطب را شناسایی کنید!

برای مخاطب فرقی نمی کند که شما چه محتوایی را نوشته اید یا از چه اصولی استفاده می کنید. اگر او پاسخ یا خواسته خود را در مطلب شما بیاید قطعا آن را انتخاب می کنید. بنابراین بهترین کار این است که در عنوان به فرد نشان دهید که خواسته او در مطلب شما وجود دارد. به عنوان مثال بسیاری از افراد به دنبال روش های تولید محتوا هستند تا سئوی سایت خود را بهبود ببخشند. برای همین موضوع شما می توانید از عنوان 7 تا از بهترین روش های تولید محتوا برای بهبود سئو یا 7 روش تولید محتوا برای کسب رتبه یک گوگل استفاده کنید.

افزایش بازدید پست تلگرام به راحتی آب خوردن تنها با انجام 4 کار

کامل بودن و بهتر بودن را به مخاطب برسانید!

در برخی از موضوعات افراد به دنبال بهترین و کامل ترین مطلب هستند. شما باید این حس را در عنوان خود استفاده کنید. برای مثال در سئو افراد به دنبال مطلبی هستند که تمام نکات سئو را به آنها بگویید. برای همین وقتی یک در یک صفحه به دو عنوان: نکات مهم درباره‌ی سئو – 80 تا تبدیل شدن به یک سئوکار برخورد می کنند قطعا عنوان دوم برای آنها حس کامل بودن تری دارد.

نوشتن عنوان جذاب تر با عناوین منفی!

همیشه عنوان منفی در برخی موارد جذاب تر بودند. این موضوع به خصوص در شبکه های اجتماعی بسیار دیده شده است. حتما نیازی نیست که درباره‌ی یک موضوع منفی صحبت کنید می توانید گاهی طوری موضوع را تغییر دهید تا عنوان ان منفی شود. مثلا به جای استفاده از عنوان چرا دیجیکالا موفق شد؟ می توانید از عنوان چرا رقیبان دیجیکالا شکست خوردند؟ یا چرا دیجیکالا موفق نشد؟ استفاده کنید. قطعا محتوای این عنوان کمی با هم متفاوت است اما تاثیری که هر کدام در جذب مخاطب دارد بسیار متفاوت است.

زر ممبر مرکز خدمات خرید رای تلگرام، خرید فالوور فیک

در این مطلب به چندین روش برای نوشتن عنوان جذاب پرداختیم تا بتوانید خیلی راحت و ساده عناوینی بنویسید که بتواند افراد زیادی را به سمت محتوای شما جذب کند.