خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش تایپ سریع – چگونه سرعت تایپ خود را بالا ببریم؟

قطعا شما نیز تا به الان با افرادی رو به رو شدید که سریع و با سرعت فوق العاده بالایی تایپ می کنند و شما نیز دوست دارید تا مانند آنها شوید. بر خلاف عموم افراد که فکر می کنند تایپ سریع فقط با تمرین بدست می آید اما تایپ سریع یک سری نکات ابتدایی دارد که تنها با دانستن آنها می توان سرعت تایپ خود را افزایش بدهید. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش تایپ سریع خیلی ساده بپردازم. تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

برای اینکه بتوانید سرعت تایپ خود را افزایش دهید باید چند مرحله را پشت سرهم طی کنید. اولین مرحله یادگیری نکات ابتدایی این کار است. دوم مرحله تمرین است و سویم مرحله رفع نقص هاست که در ادامه به همه آنها می پردازیم.

آموزش تایپ سریع

 

آموزش تایپ سریع

برای تایپ کردن روش های مختلفی وجود دارد که شما:

تایپ با تک انگشت:

برخی از افراد برای تایپ کردن تنها از یک انگشت خود استفاده می کنند که این کار صرفا برای دفعات اول است تا آشنایی لازم با کیبور را پیدا کنند و درست محل هر حروف را بدانند.

تایپ با دو انگشت:

اکثر افراد در دسته دوم قرار میگیرند و از دو انگشت خود برای تایپ کردن استفاده می کنند. در این حالت سرعت تایپ در حد متوسط به پایینی قرار دارد و اگر قرار باشد یک متنی را تایپ کنید قطعا زمان زیادی باید بگذارید.

تایپ نیمه حرفه ای:

دسته سوم افرادی هستند که به صورت نیمه حرفه ای تایپ می کنند. این افراد معمولا برای تایپ از چندین انگشت خود استفاده می کنند و بر طبق قاعده و قانون خاصی تایپ نمی کنند و سرعت تایپ آنها به علت تکرار مداوم است.

6 روش برای صحبت جلوی دوربین مثل مجری ها

تایپ ده انگشتی:

اگر واقعا به دنبال تایپ سریع و حرفه ای هستید تایپ ده انگشتی راه حل این کار است. در این نوع تایپ هر ده انگشت باهم کار می کنند که سرعت تایپ را به شدت افزایش می دهد و از خستگی انگشتان و مچ دست شما نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند.

آموزش تایپ سریع ده انگشتی

بر روی صفحه کیبور برای تایپ حروف سه ردیف کلمات وجود دارند که معمولا بر اساس میزان استفاده آنها مرتب شدند. بر روی دو حرف j و f یا ب و ت خودمان دو برجستگی ریز وجود دارد که انگشتان اشاره باید روی انها قرار بگیرند. سپس بقیه انگشتان به ترتیب بر روی خانه های کناری ردیف میانی قرار میگیرند و دو انگشت شست نیز بر روی دکمه فاصله قرار داشته باشد.

وظیفه تایپ حرف ب و ل با انگشت اشاره دست چپ و تایپ حرف ت و ا با انگشت اشاره دست راست است. همچنین وظیفه تایپ حرف ک و گ نیز بر عهده انگشت کوچک دست راست است.به جز این موارد بقیه انگشتان تنها برای تایپ یک حرف در ردیف میانی کاربرد دارند.

حالا اگر می خواهید حروف ردیف بالا یا پایین را تایپ کنید تنها باید انگشت مربوطه همان ستون به ردیف پایین بیاید. مثلا انگشت کوچک دست چپ باید حرف ش را در ردیف میانی تایپ کند و با بالا رفتن بالا حرف ض را تایپ کند و با پایین آمدن باید حرفه ظ را تایپ کنید. این اصول برای تمام انگشتان وجود دارد و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با کمی تمرین جای اصلی هر حروف و انگشت مربوطه آن را بر روی کیبور پیدا کنید.

بهترین سایت خرید بازدید فیک تلگرام یا خرید ممبر فیک تلگرام کدام است؟

نحوه‌ی تمرین تایپ سریع

قسمت دوم آموزش تایپ سریع به موضوع نحوه‌ی تمرین بر می گردد برای تمرین این روش باید:

در ابتدا تنها باید تمرین کنید که جای انگشتان خود را درست بر روی خانه مربوط قرار دهید و آنها را بلند نکنید. سپس باید متن های کوتاه را با این روش تمرین کنید. نیازی نیست به سرعت تایپ توجه داشته باشید تنها در این مرحله لازم است که دست شما به این شیوه تایپ کردن عادت کند تا هر انگشت حرف مربوطه خود را تایپ کند. بعد از آن لازم است تا متن های متوسط یا طولانی را بدون نگاه کردن به کیبور تایپ کنید. این مرحله باید کمی ادامه پیدا کند. بعد از مدتی دیگر ذهن شما به صورت خودکار جای حروف را بر روی کیبور حفظ می شود و برای تایپ هر کلمه به صورت خودکار بدون نیاز به فکر کردن دستان شما تکان می خورد. حالا که به این مرحله رسیدید باید تنها سرعت تایپ خود را افزایش دهید که برای این کار می توانید از سایت های مربوطه استفاده کنید.

در ابتدا در این روش شاید بسیار برایتان سخت باشد یا حتی سرعت تایپ شما از حالت معمول نیز پایین تر امده باشد اما توجه کنید که بعد از گذشت مدتی که به این روش عادت کنید و ذهنتان جای حروف را حفظ شود سرعت تایپ شما به شدت افزایش می یابد. برای شروع کار سایت ها و برنامه های زیادی وجود دارند که می توانید از انها نیز استفاده کنید.

چگونه بلاگر شویم؟ راهنمای قدم به قدم تا تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

در این مطلب سعی کردم به آموزش تایپ سریع و نکات آن بپردازم. شما تنها با 2 هفته تمرین می تواند این مهارت را یادبگیرید و بعد ها از آن نهایت استفاده را ببرید.