خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » روش های بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام (طبق آپدیت 2021 اینستاگرام)

قطعا برای شما هم پیش آمده که یک پست از اینستاگرام بنا به هر دلیلی حذف کردین اما بعد از مدتی پشیمان شدید و تصمیم گرفتید تا دوباره آن پست را بازگردانید. خوشبختانه اینستاگرام روش هایی را برای این کار گذاشته است که می توانیم از آنها استفاده کنیم. در ادامه این مطلب قصد دارم به روش های بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام بپردازم. با من تا به انتها همراه باشید.

اینستاگرام این روز ها یکی از محبوب ترین و مشهور ترین شبکه های اجتماعی در ایران و کل جهان به حساب می آید که هر کدام از ما وقت زیادی را در آن می گذارانیم و مشغول دیدن پست های دیگران، دیدن استوری، استوری گذاشتن و پست گذاشتن می شویم. حال شاید در این کارها پستی را در اینستاگرام خود گذاشته باشیم که به خاطر یک مسئله ای و یا حرف یک نفر تصمیم به حذف آن گرفته باشیم. بسیاری فکر می کنند که راه چاره ای نیست و باید بی خیال آن پست شوند. اما خوشبختانه اینطور نیست و ترفند های گوناگونی برای بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام وجود دارد.

بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام

 

بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام

چندین روش مختلف رسمی و غیر رسمی وجود دارد برای این کار که در ادامه به تمام آنها می پردازم. شما می توانید بنابر تشخیص خود از هر کدام که خواستید استفاده کنید یا اینکه اگر از روشی استفاده کردید و جواب نگرفتید از روش دیگری استفاده کنید.

حتما بخوانید: 6 تا از بهترین ایده های کسب درآمد از تلگرام

بازگردانی پست حذف شده در اینستاگرام از طریق تنظیمات

اولین روش رجوع به بخش تنظیمات اینستاگرام است. برای این کار ابتدا باید به بخش تنظیمات یا همان Settings در اینستاگرام رفته و سپس به بخش Account بروید. در نهایت باید به بخش recently deleted در اینستاگرام رفته و ادامه مراحل کار را با ما انجام دهید.

در این بخش شما مجموعه از محتوا هایی که پاک شده را خواهید دید. می توانید روی هر کدام که خواستید بزنید و پس از اینکه محتوا برای شما باز شد روی منوی سه نقطه بزنید و سس می توانید به طور کامل آن پست را حذف کنید یا اینکه با استفاده از گزینه Restore اقدام به بازگردانی آن پست کنید.

این روش یکی از روش های اصلی و رسمی بازگردانی محتوای حذف شده در اینستاگرام می باشد. اگر این روش را انجام دادید و نتیجه ای نگرفتید یا محتوایی که خواستید پیدا نشد می توانید از روش بعدی استفاده کنید.

بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام از طریق آرشیو

روش بعدی برای بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام از طریق آرشیو خود اینستاگرام است. برای این کار باید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدای برنامه اینستاگرام را باز کنید و به بخش پروفایل خود بروید. برای این کار باید روی آیکون آدمک در پایین صفحه کلیک کنید. حال روی گزینه سه خطی یا سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید تا منوی جدیدی برای شما باز شود. حالا باید از بین گزینه ها گزینه Archive را انتخاب کنید. بعد از این کار باید از بین دو بخش پست یا استوری یکی را انتخاب کنید.

بعد از اینکه نوع محتوای خود را حذف کنید می توانید لیستی از محتوا ها را ببینید حالا برای بازگردانی هر کدام از آنها تنها کافی است تا روی عکس مورد نظر بزنید تا باز شود. بعد از اینکه باز شد روی سه نقطه کلیک کنید یا منویی برای شما باز شود و حالا از بین گزینه ها روی show on profile کلیک کنید تا پست یا استوری اینستاگرام شما بازگردانی  شود.

دقت کنید در این روش تنها پست هایی برای شما نمایش داده می شود و قابلیت بازگردانی آن را دارید که قبلا آنها را آرشیو یا حذف کرده باشید. در غیر این صورت یا از روش اول یا از سایر روش ها باید استفاده کنید.

ریکاوری پست های حذف شده اینستاگرام از طریق فایل منیجر گوشی

یکی از روش های متفرقه برای بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام استفاده از فایل منیجر خود گوشی است. در این روش شما برای بازیابی پست ابتدا باید وارد فایل منیجر شوید حالا باید گزینه internal storage را انتخاب کنید. سپس روی گزینه pictures کلیک کنید و بعد از آن روی Instagram album کلیک کنید و سپس تمام عکسهایی که با استفاده از این برنامه گرفته باشید برای شما نمایش داده می شود.

توجه کنید که این روش تنها برای افرادی جوابگو است گزینه ذخیره در گوشی یا ذخیره محلی در اینستاگرام خود را فعال کرده باشید. در غیر این صورت پوشه ای با این نام برای شما نمایش داده نمی شود.

اگر تمام روش های بالا را امتحان کردید و نتوانستید پست خود را بازیابی کنید باید بگویم که با کمال ناراحتی پست شما دیگر قابل بازگردانی نیست و نمی توانید دوباره آن را ریکاوری کنید.

زر ممبر مرکز خدمات خرید فالوور فیک اینستاگرام، افزایش فالوور فیک اینستاگرام و…..

در این مطلب به شما روش های بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام را آموزش دادم. امیدوارم این مطلب برایتان کاربردی بوده باشد. اگر سوالی یا ابهامی داشتید و یا روش بهتری می دانستید می توانید آن را در بخش نظرات مطرح کنید.