خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » اینستاگرام کودکان چیست؟ بهینه سازی اینستاگرام برای کودکان

دیگر کمتر کسی پیدا می شود که نام اینستاگرام را نشنیده باشد. یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی چه در دنیا و چه در ایران که کاربران بسیار زیادی دارد. این شبکه اجتماعی با امکان زیاد و کاربردی که دارد توانسته مخاطبین بسیار زیادی بدست بیاورد و به یکی از برترین و پرمخاطب ترین اپ ها و شبکه های اجتماعی در دنیا تبدیل شود. به تازگی سرویسی جدید از این اپ معروف  رونمایی شده است به نام اینستاگرام کودکان که آن را به محیط مناسب ترین حتی برای رده های سنی پایین تبدیل کرده است. اما اینستاگرام کودکان چیست؟ دقیقا چه ویژگی دارد؟ در ادامه قصد دارم تا بیشتر شما را با این قابلیت جدید آشنا کنم.

اینستاگرام از روزی که منتشر شد بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفت و به همین دلیل خیلی زود توسط فیسبوک خریداری شد. بعد از آن پیشرفت این اپ بسیار بیشتر شد تا جایی که به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شد و به مخاطب میلیونی و میلیاردی دست یافت. حالا فیسبوک برای افزایش کاربران این شبکه اجتماعی سعی کرده با تا سرویس جدید Instagram kids این شبکه اجتماعی را برای تمامی رده های سنی مناسب گرداند و این اپ را بیش از پیش محبوب کند.

اینستاگرام kids

اینستاگرام کودکان چیست؟

اینستاگرام را که دیگر همه می شناسیم که شبکه اجتماعی بسیار محبوب که افراد زیادی از نوجوان تا بزرگسال از آن استفاده می کند. اگر شماهم قصد استفاده کردن از اینستاگرام را داشته باشید اما سن شما  زیر 13 سال باشد قطعا به محدودیت هایی برمیخورید و عملا  نمیتوانید از آن استفاده کنید. این موضوع در بسیاری از برنامه های و اپ های دیگر هم دیده می شود که اگر شما سن خود را پایین 13 یا حتی 18 وارد کنید اجاره استفاده از آن برنامه به شما داده نمی شود تا شما را به محیطی کنترل شده از آن برنامه میبرد که فقط به بخشی از آن اپ و برنامه که برای کودکان مناسب است دسترسی دارید.

استوری کردن استوری دیگران خیلی ساده و راحت

تا به الان کودکان زیادی از والدین خود اجازه میگرفتند تا وارد این شبکه اجتماعی شوند و از آن استفاده کنند یا حتی بسیاری از آنها بدون اجازه و با وارد کردن سن غیر واقعی اقدام به استفاده از اینستاگرام می کردند که تعداد آنها اصلا کم نیست. دقیقا به همین موضوع اینستاگرام و شرکت مادر آن (متا) تصمیم گرفتند تا یک نسخه مخصوص از این برنامه برای کودکان درست کنند تا افراد زیر 13 سال نیز بتوانند از آن استفاده کنند و محیط آن را طوری طراحی کنند تا کودکان در آن بتوانند فعالیت کنند. البته این موضوع که تعداد زیادی افراد وجود دارند که بعد از طراحی این برنامه می توانند به مخاطبین اینستاگرام اضافه شوند و فیسبوک به دنبال این حجم از مخاطبین است هم چندان در این امر بی تاثیر نبوده است.

آیا Instagram kids ساخته می شود؟

این ایده از همان زمانی که مطرح شد با واکنش های منفی زیادی روبرو شد و افراد زیادی به مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک شکایت کردند. همه آنها بر این باورند که استفاده کردن از این شبکه اجتماعی برای کودکان زیر 13 سال حتی با اعمال برخی تغییرات می تواند مضر باشد.

آنها به این موضوع اشاره کردند که این کار می تواند باعث شود تا افراد بیشتری از کودکان به سمت اینستاگرام بیایند و بعد از آن و با دیدن برخی محدودیت به سراغ نسخه اصلی اینستاگرام بروند و برای همین اینستاگرام کودکان را آنچنان مناسب ندیدند. همچنین بسیاری بر این باور بودند استفاده زیاد از تلفن همراه می تواند برای کودکان بسیار مضر باشد و با توجه به اینکه این شبکه اجتماعی می تواند بسیار اعتیار آور باشد احتمال اینکه کودکان تایم زیادی از روز را درگیر آن شوند بسیار زیاد است. همچنین کودکان به علت نداشتن تجربه کافی ممکن فریب بخورند و ضرر های جبران ناپذیری با بودن در این فضا کنند.

نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام

به علاوه همه اینها فیسبوک تا به الان نتوانسته است انچنان که باید و شاید از رفاه کودکان را در برنامه های خود تامین کند. به همین دلیل نمی تواند به طور قطع گفت که اینستاگرام کودکان بتواند شرایط را طوری فراهم کند که برای کودکان مناسب باشد.

چگونه اینستاگرام کودکان را دانلود کنم؟

طی واکنش های منفی بسیاری که به این ماجرا شد و همچنین برخی اتفاقات ساخت و توسعه این برنامه متوقف شد و اینستاگرام kids منتشر نشده است و شما می توانید اقدام به نصب آن کنید. البته ممکن است که ساخت این برنامه در اینده دوباره از سر گرفته شود و یا به طریقی به اینستاگرام اضافه شود اما تا به الان این پروژه متوقف شده است.

آیا کودکان می توانند از اینستاگرام استفاده کنند؟

هدف اینستاگرام کودکان این بود که بتواند اینستاگرام را برای افراد زیر 13 سال مناسب کند اما ساخت این پروژه متوقف شد و در حال حاضر روشی برای این کار نیست.

رشد پیج اینستاگرام

اینستاگرام مخاطبین بسیار زیادی دارد به همین دلیل به یکی از شبکه های اجتماعی عالی برای افراد مشهور و کسب و کار ها تبدیل شده است. اگر شما هم می خواهید در این شبکه اجتماعی پیشرفت کنید و بتوانید از آن برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید خدمات فالوور فیک اینستاگرام، خرید لایک ایرانی و… زرممبر می تواند به شما کمک کند.

اینستاگرام kids را می تواند یکی از پروژه های فیسبوک برای دسترسی به جامعه بسیار زیادی کودکان به حساب آورد که قصد داشت کاری کند تا کودکان بتوانند از اینستاگرام استفاده کنند اما این موضوع با توقف این پروژه هنوز غیر ممکن است.