خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام (آپدیت 2022)

یکی از قابلیت های جالب و نسبتا ناشناخته تر اینستاگرام امکان ایجاد محدودیت سنی است که شما می توانید برای پیج خود اعمال کنید تا فقط برخی افراد که مثلا زیر 14 سال هستند یا بالای 14 سال هستند بتوانند پیج شما و پست های آن را ببینند. عملا با این کار می توانید پیج خود را به یک فضای مناسب برای افراد مختلف تبدیل کنید. در این مطلب قصد دارم تا شما را با سیستم محدودیت سنی اینستاگرام و نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام آشنا کنم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام

چرا باید برای پیج خود محدودیت سنی ایجاد کنم؟

این موضوع شاید برایتان عجیب باشد که چرا باید برای پیج خودتان محدودیت سنی اعمال کنید اما این کار در خارج از کشور و پیج های خارجی چندان کار عجیبی نیست که شما محتوای خود را برای افراد مختلف بهینه کنید تا افراد محتوایی که مناسب سن آنها نیست را تماشا نکنند. این کار بیشتر برای بهبود پیج شما و حرفه ای تر کارکردن آن می تواند مفید بود یا اینکه استراتژی خاصی برای این کار داشته باشید.

الگوریتم اینستاگرام 2021 چگونه کار می کند؟ الگوریتم استوری، پست، فید و…

نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید بر روی پیج خود و محتوای آن محدودیت سنی اعمال کنید باید حتما پیج شما بیزینسی باشد تا بتوانی از این قابلیت استفاده کنید. بنابراین اگر پیج شما بیزینسی نیست نمی توانید این کار را انجام دهید و ابتدا باید ان را تغییر دهید.

اما اگر پیج اینستاگرام شما تجاری است خیلی راحت برنامه اینستاگرام را باز کنید. سپس بر روی پروفایل خود کلیک کنید. بعد از آن در بالا بر روی سه خط کلیک کنید تا منوی اینستاگرام برای شما باز شود و بعد از آن بر روی گزینه Settings یا تنظیمات کلیک کنید.

بعد از اینکار گزینه business را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات مربوط به بخش تجاری اینستاگرام شوید. بعد از آن بر روی گزینه creator کلیک کنید  و سپس از بین گزینه های موجود گزینه minimum age را انتخاب کنید. حالا شما می توانید خیلی راحت برای پیج شما محدودیت سنی اعمال کنید و حتی از بخش کشور این محدودیت را برای برخی از کشورهای خاص اعمال کنید. بعد از اینکه تنظیمات مربوطه را وارد کردید بر روی تیک بالای صفحه کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوید و محدودیت سنی بر روی پیج شما ایجاد شوید.

اگر صاحب یک پیج اینستاگرام هستید می توانید برای رشد سریع تر و افزایش اعتماد فالوورهایتان از خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام سایت زرممبر استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید برای رشد کسب و کار خود از تلگرام استفاده کنید خدمات ممبر واقعی و بازدید خودکار تلگرام  می تواند گزینه های مناسبی برای شما باشند.

چرا نمی توانم محدودیت سنی ایجاد کنم؟

همانطور که در ابتدا توضیح دادم اگر حساب شما شخصی باشد و تجاری نباشد نمی توانید از این گزینه استفاده کنید و عملا این تنظیمات برای شما باز نیست بنابراین ابتدا حساب خود را تجاری کنید.

اینستاگرام چگونه سن افراد را شناسایی می کند؟

خیلی سادست وقتی شما اینستاگرام را برای اولین بار باز می کنید و اکانت می سازید از شما سنتان را میپرسد و از طریق ip شما نیز می تواند موقیت مکانی کشور شما را تشخیص دهد. البته که بسیاری از افراد در هنگام ساخت اکانت تاریخ تولد واقعی خود را وارد نمی کنند ولی اینستاگرام از این طریق این محدودیت سنی را برقرار میکند.

چگونه محدودیت سنی در اینستاگرام را دور بزنم؟

حالا که به آموزش نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام پرداختم قصد دارم تا به شما روشی را یاد بدهم که بتوانید خیلی راحت این محدودیت سنی را دور بزنید و عملا بدون محدودیت از اینستاگرام خود استفاده کنید. همانطور که در بالاتر گفتم اینستاگرام از طریق سنی که شما در ابتدای ساخت اکانت وارد کردید سن شما را تشخیص می دهد و بر همان اساس هم این محدودیت را اعمال می کند. برای همین خیلی راحت می توانید تنها با تغییر چند تا از تنظیمات این محدودیت را دور بزنید.

فیلتر کردن کامنت در اینستاگرام خیلی ساده و راحت (قابلیت جدید اینستاگرام)

برای اینکار اینستاگرام خود را باز کنید. سپس بر روی عکس پروفایل خود در پایین کلیک کنید. حالا بر روی گزینه edit profile کلیک کنید. در اینجا به صفحه ای جدید هدایت می شوید. در پایین صفحه بر روی گزینه personal information settings  کلیک کنید و سپس در این بخش می توانید برخی از اطلاعات پایه مانند جنسیت، شماره موبایل و تاریخ تولد را تغییر دهید. با تغییر دادن تاریخ تولد یا همان birthday خیلی راحت می توانید محدودیت سنی در اینستاگرام را دور بزنید و خیال خود را راحت کنید. البته این کار را از طریق وبسایت اینستاگرام هم می توانید انجام دهید.

در این مطلب به آموزش نحوه ایجاد محدودیت سنی در اینستاگرام برای پیج خودتان پرداختم که چگونه خیلی راحت برای پیج خود یک رنج سنی مشخص کنید. همچنین به آموزش نحوه ی دور زدن این محدودیت هم پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.