خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » کلوز فرند اینستاگرام چیست؟ نحوه ایجاد کلوز فرند اینستاگرام در استوری

یکی از قابلیت های جذاب اینستاگرام کلوز فرند آن است که هنوز بسیاری از افراد با این ویژگی و کاربرد آن آشنا نیستند. در این مطلب قصد دارم تا به ویژگی کلوز فرند اینستاگرام و تمام مسائل مربوط به آن بپردازم. بنابراین اگر شماهم دوست دارید تا با این قابلیت نسبتا جدید اینستاگرام آشنا شوید تا انتهای این مطلب را بخوانید.

اینستاگرام را کمتر کسی می شود که نشناسد. یکی از محبوب ترین و معروف ترین برنامه های شبکه اجتماعی در دنیا که طرفداران بسیار زیادی دارد و جز بهترین گزینه های ممکن به حساب می آید. این برنامه در آپدیت های مختلف خود ویژگی هایی را اضافه کرده است که باعث شده تا به یکی از محبوب ترین برنامه های ممکن تبدیل شود. در این مطلب قصد دارم تا شما را با یکی از ویژگی های جالب اینستاگرام یعنی کلوز فرند آشنا کنم.

نحوه ایجاد کلوز فرند اینستاگرام در استوری

کلوز فرند اینستاگرام چیست؟

کلوز فرند در لغت به معنی دوست صمیمی است اما این واژه در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ در گذشته وقتی شما استوری می گذاشتید این استوری برای تمام مخاطبین پیج شما نمایش داده می شد و عملا شما نمی توانستید کاری کنید و تنها در صورتی می توانستید این استوری را از فردی پنهان کنید که آن را هاید کنید.

اما بعد ها اینستاگرام قابلیتی به نام کلوز فرند را اضافه کرد که از طریق آن می توانید استوری های خودتان را فقط برای افراد محدودی به نمایش بگذارید و دیگر نیاز نباشد تا افراد زیادی را هاید کنید. یعنی وقتی تعداد فالوور های شما بالا میرود خیلی راحت می توانید استوری های خصوصی فقط برای کلوز فرند های خودتان به نمایش بگذارید تا برای فالوور های عادی شما نشان داده نشود.

آموزش استوری کردن پست دیگران

افزودن افراد به کلوز فرند در اینستاگرام:

برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید افرادی را به کلوز فرند خود در اینستاگرام اضافه کنید تا بتوانید بعدا از این قابلیت در استوری های خود استفاده کنید. اما چگونه افراد را به کلوز فرند اضافه کنیم؟ برای این کار خیلی راحت اینستاگرام خود را باز کرده و سپس در پایین بر روی عکس پروفایل خود یا آدمک کلیک کنید. سپس بر روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید تا منوی اینستاگرام برای شما باز شود. حالا بر روی گزینه close friends کلیک کنید. بعد از آن بر روی گزینه get start کلیک کنید و حالا بر افرادی که می خواهید را به کلوز فرند خود اضافه کنید و سپس بر روی گزینه create list کلیک کنید. در این صورت لیستی از کلوز فرند های شما ساخته می شود که می توانید بعدا در استوری هایتان از آن استفاده کنید.

اگر صاحب پیج اینستاگرام هستید برای افزایش فالوور های خود می توانید از وبسایت زرممبر و خدمات فالوور فیک اینستاگرام آن استفاده کنید. با افزایش فالوور های خود و جلب اعتماد می توانید سرعت رشد خود را بیشتر کنید و سریع تر فالوور جذب کنید.

استفاده از قابلیت close friends در استوری اینستاگرام

برای اینکه بتوانید استوری هایی را بگذارید که فقط دوستان صمیمی شما یا کلوز فرند های شما ببینند کافی است وارد اینستاگرام شوید. سپس در صفحه هوم در بالا بر روی عکس پروفایل خود کلیک کنید. سپس به صفحه ساخت استوری هدایت می شود. در اینجا استوری خود را درست کنید و هر تغییری که خواستید بر روی آن اعمال کنید. و بعد از آن در پایین بر روی گزینه close friends یا ستاره سبز رنگ کلیک کنید تا استوری شما برای کلوز فرند های شما نمایش داده شود. به همین راحتی شما استوری خود را فقط برای گروهی خاص از افراد به نمایش گذاشتید و افراد دیگر نمی توانند این استوری را ببینند.

سوالات متداول:

چگونه تشخیص دهم که کلوز فرند فردی هستیم؟

وقتی فردی استوری می گذارد که برای کلوز فرند های خودش آن را به نمایش گذاشته است آن استوری برای شما به صورت سبز رنگ به نمایش در می آید و عملا شما می توانید با این استوری متوجه شوید که در لیست کلوز فرند های فرد مقابل قرار دارید. اما تا زمانی که فرد یک استوری کلوز فرند نگذاشته باشد شما نمی توانید به صورت دقیق متوجه شوید که آیا در لیست کلوز فرند او هستید یا نه؟

چرا گزینه close friends در اینستاگرام ندارم؟

این مشکل هنوز مشخص نیست به چه دلیلی است اما می توانید برای حل این مشکل اینستاگرام خود را پاک کنید و سپس از یک منبع معتبر دوباره به دانلود آن بپردازید. همچنین وارد نکردن شماره تلفن در اینستاگرام نیز شاید دلیل این مشکل باشد.

آموزش ساخت اکانت فیک اینستاگرام از صفر تا صد + معرفی روش سرعتی

استوری سبز رنگ در اینستاگرام چیست؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردم بعد از اینکه فردی از قابلیت کلوز فرند اینستاگرام استفاده کرده باشد و استوری را برای کلوز فرند های خود به نمایش گذاشته باشد آن استوری به رنگ سبز به نمایش در می آید و استوری سبز رنگ یعنی اینکه شما در لیست کلوز فرند فرد مقابل هستید و آن استوری فقط برای افراد خاصی به نمایش در آمده است.

هاید استوری یا کلوز فرند؟

اگر پیج شما عمومی باشد به احتمال زیاد فالوور های بسیار زیادی دارید و هاید کاردن استوری ها برای تعداد زیادی می تواند خیلی سخت و مشکل ساز باشد. به همین دلیل ساخت لیست کلوز فرند می تواند گزینه بهتری باشد.

در این مطلب به آموزش ساخت لیست کلوز فرند در اینستاگرام و استفاده از کلوز فرند در استوری پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.