خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » چگونه از take a break اینستاگرام استفاده کنیم؟ نحوه فعال سازی

در دنیای امروز که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نقش اصلی را در ارتباط و تعامل مردم جهان با یکدیگر دارند، شبکه‌های اجتماعی بسیاری راه‌اندازی شده‌اند. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها در میان شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا می‌باشد که روزانه میلیون‌ها نفر از آن استفاده می‌کنند. امکانات اینستاگرام به گونه‌ای می‌باشد که برای هر نوع سلیقه‌ای یک سری محتوا وجود دارد. شما می‌توانید با افرادی که اهداف مشترکی با شما دارند آشنا شده و همچنین دوستان جدیدی پیدا کنید. در نتیجه علاوه بر گسترش و تبلیغات کسب و کار بهترین گزینه برای گذراندن اوقات فراغت افراد نیز می‌باشد. با وجود محتوای مفید و سرگرم‌کننده موجود در این برنامه استفاده بیش از حد، اثرات مخربی روی افراد به‌ جا می‌گذارد. اینستاگرام به منظور عمل به وعده خود در زمینه کمک به سلامت کاربران این شبکه اجتماعی قابلیت Take a Break را به قابلیت‌های آن اضافه کرده است.

قابلیت take a break اینستاگرام چیست؟

قابلیت Take a Break اینستاگرام و اهداف این ویژگی

بسیاری از کاربرانی که عضو شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام هستند وقت زیادی را صرف این برنامه می‌کنند. به عبارتی اعتیاد شدیدی به فضای مجازی پیدا کرده‌اند. که این مسئله چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی و روانی مشکلات زیادی برای فرد به دنبال دارد. اپلیکیشن اینستاگرام امروزه به محل کسب و کار افراد زیادی نیز تبدیل شده است که طبیعتاً وقت زیادی را در این برنامه صرف می‌کنند. اینستاگرام قابلیت بسیار عالی را برای کم کردن این مشکلات ارائه کرده است. قابلیت Take a Break که به تازگی به این برنامه اضافه شده است. با استفاده از این ویژگی می‌توانید محدودیت‌های بیشتری برای استفاده روزانه خود از برنامه اینستاگرام تعیین کنید. این قابلیت به کاربران یادآوری می‌کند که برای وقت و سلامتی خود ارزش بیشتری قائل شوند و پس از مدت زمانی تلفن همراه خود را کنار گذاشته و به کارهای مهم دیگری مشغول شوند.

علاوه بر توجه به سلامت جسم و روان همه افراد، این قابلیت تاکید ویژه‌ای بر نوجوانان و افراد کم سن و سال عضو شبکه اجتماعی اینستاگرام دارد‌. هدف قابلیت Take a Break این است که به نوجوانان یادآوری کند تا از زمان خود به صورت بهتر و مفیدتر استفاده کنند و با استفاده از این قابلیت بتوانند به مرور اعتیاد خود به شبکه اجتماعی اینستاگرام را کم کنند. البته Take a Break اینستاگرام کاملا اختیاری است و هیچ اجباری در استفاده از آن وجود ندارد.

آموزش فعال‌سازی Take a Break

وظیفه ویژگی Take a Break این است به شما یادآوری کند که زمان تعیین شده شما برای استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام تمام شده و وقت استراحت است. فعال‌سازی این قابلیت بسیار ساده است، تنها با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از این قابلیت کاربردی استفاده کنید.

 1. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در قسمت پروفایل، در سمت راست بالای صفحه منو سه خط را باز کنید.
 3. در میان گزینه‌های نمایش داده شده گزینه Your Activity را انتخاب کنید.
 4. سپس گزینه Time spent را بزنید.
 5. در قسمت Manage Your Time گزینه Set reminder to take breaks را بزنید.
 6. در لیستی که برای شما نمایش داده می‌شود زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. این زمان‌ها در ۱۰، ۲۰ و ۳۰ دقیقه تقسیم‌بندی شده‌اند که شما به دلخواه خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید.
 7. پس از انتخاب زمان مورد نظر Done را بزنید تا تغییرات شما ثبت شود.

غیرفعال کردن Take a Break اینستاگرام

اگرچه این قابلیت اینستاگرام فواید بسیاری دارد. اما امکان غیرفعال کردن آن نیز وجود دارد. شما می‌توانید همان مراحل قبلی که برای فعال‌سازی انجام دادید را دوباره انجام دهید و اینبار گزینه off را بزنید. برای غیرفعال کردن Take a Break به این صورت عمل کنید.

 1. وارد صفحه پروفایل خود شوید.
 2. علامت سه خط بالای صفحه را بزنید.
 3. گزینه Your Activity را انتخاب کنید.
 4. گزینه Time spent را بزنید.
 5. در بخش Manage Your Time اولین گزینه یعنی Set reminder to take break را بزنید.
 6. در این قسمت گزینه آخر Off را انتخاب کنید.
 7. برای ثبت تغییرات Done را بزنید.

محدودیت زمانی روزانه در اینستاگرام

علاوه بر یادآوری استراحت در اینستاگرام ویژگی دیگری نیز وجود دارد که مدت زمان حضور در برنامه در طول یک روز را مشخص می‌کند. برای انجام این کار طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. در قسمت پروفایل منوی بالای صفحه را باز کنید.
 3. بخش Your Activity را باز کنید.
 4. گزینه Time spent را بزنید.
 5. در بخش Manage Your Time گزینه Set daily time limit را بزنید.
 6. در این قسمت می‌توانید تعیین کنید در روز تا چه زمانی مجاز به استفاده از برنامه اینستاگرام باشید.
 7. از میان لیست نمایش داده شده یکی از زمان‌های ۳۰ دقیقه، ۴۵ دقیقه، یک ساعت، دو ساعت و یا سه ساعت را انتخاب کنید.
 8. در آخر گزینه Done را بزنید.

غیرفعال کردن محدودیت زمانی روزانه اینستاگرام

برای غیرفعال کردن محدودیت زمانی روزانه، مانند غیرفعال کردن یادآوری استراحت عمل کنید. با این تفاوت که در قسمت Manage Your Time اینبار گزینه Set daily time limit را بزنید. آخرین گزینه نشان داده شده یعنی Off را انتخاب کنید و برای انجام تغییرات Done را بزنید.

افزایش لایک اینستاگرام

علاوه بر فالوور تعداد لایک پست‌های پیج شما در جذب مخاطب و توسعه کسب و کار تاثیر بسیاری دارد. تعداد بالای لایک و فالوور پیج شما می‌تواند اعتماد مخاطبان را جلب کند. طبیعتاً تعداد افرادی که لایک می‌کنند بسیار کمتر از فالوورهای شما هستند. به‌خصوص اگر نسبت به خرید فالوور اقدام کرده‌ باشید، بهتر است برای پست‌های خود لایک اینستاگرام نیز خریداری کنید.