خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » ضبط ویدیو بدون لرزش از نحوه گرفتن دوربین تا برنامه های کاهش لرزش ویدیو!

اگر یک فیلم برداری باشید قطعا با مشکل لرزش دست در هنگام فیلم برداری آشنا هستید که باعث می شود تا فیلم گرفته شده شما جذابیت لازم را نداشته باشد. این مشکل تنها برای شما نیست و افراد زیادی با مشکل لرزش دست هنگام فیلم برداری دست و پنجه نرم می کنند. در این مطلب به شما روش هایی جهت ضبط ویدیو بدون لرزش یا آموزش می دهم که دیگر از شر لرزش های همیشگی در هنگام ضبط ویدیو راحت شوید. با زر ممبر سایت خرید ممبر تلگرام همراه باشید.

اگر از یک دوربین عکاسی و فیلم برداری حرفه ای استفاده می کنید تجهیزات مختلفی برای این کار وجود دارد یا اینکه معمولا خود این دوربین ها به سیستم های مخصوصی جهت کاهش لرزش دست مجهز هستند که کار را راحت تر کردند. اما اگر از گوشی موبایل برای فیلم برداری استفاده می کنید چاره چیست؟

ضبط ویدیو بدون لرزش

ضبط ویدیو بدون لرزش با موبایل

برای این که بتوانید ویدیو از بدون لرزش ضبط کنید باید سه مرحله را یادبگیرید. اولی تمرین روی خودتان برای کاهش لرزش دست، دومی استفاده از تجهیزات جانبی برای این کار و سومی استفاده از برنامه های مخصوص جهت کاهش لرزش فیلم که در ادامه به همه اینها خواهیم پرداخت.

حذف لرزش دست

شاید احساس کنید که دست شما در حالت عادی لرزشی ندارد اما وقتی گوشی را بدست میگیرید متوجه می شوید که لرزش دستان شما آنچنان بالا است که می گذارد به خوبی فیلم برداری کنید. برای کاهش لرزش می توانید چندین کار انجام دهید.

اگر دارید از محیطی یا منظره ای فیلم برداری می کنید سعی کنید همیشه گوشی موبایل را به صورت عرضی بگیرید و از دو دست برای کنترل آن استفاده کنید. در این حالت لرزش دست بسیار کم می شود.

همچنین بیشتر سعی کنید تا در جایی ثابت قرار بگیرید و مدام جا به جا نشوید. اگر قصد حرکت دارید بسیار آرام این کار را انجام دهید و ابتدا حواستان به دوربین باشد و آن را حرکت دهید و سپس خودتان را حرکت دهید.

چگونه نویز صدا را حذف کنیم؟ بهترین روش های حذف نویز صدا

اما اگر به صورت سلفی دارید این کار می کنید بهترین گزینه این است که گوشی را بر روی سطحی قرار دهید و با دست نگهدارید و یا گوشی را به تکه گاهی تکیه دهید و سپس فیلم خود را بگیرید.

اما هیچ کدام این روش ها نمی تواند به صورت کلی لرزش یک فیلم را از بین ببرد به همین دلیل اگر می خواهید فیلم های حرفه ای تری را به ثبت برسانید بهتر است از تجهیزاتی که به شما در این زمینه کمک می کنند استفاده کنید.

تجهیزات کاهش لرزش ویدیو

برای ضبط ویدیو بدون لرزش استفاده از تجهیزات مخصوص این کار الزامی است. برای این کار سه پایه ها و تک پایه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از انها ترکیبی از مونوپاد و سه پایه هستند که می توانند در گرفتن لرزش دوربین به شما کمک فراوانی بکنند.

این وسایل قیمت چندان زیادی ندارد و قیمت آنها بسیار ناچیز می باشد. همچنین ابزار لرزشگیر زیادی برای موبایل وجود دارد که می توانید در صورت نیاز یکی از آنها را هم خریداری بکنید.

ضبط ویدیو بدون چهره خودمان برای یوتیوب، اینستاگرام و….

به صورت کلی اگر قصد دارید دوربین را یک جا قرار دهید و از پوزیشن های مختلف به فیلم برداری بپردزاید استفاده از تجهیزات کاهش لرزش دوربین می تواند جوابگو باشد اما اگر می خواهید مدام در حرکت باشید بیشتر باید خودتان تمرین کنید تا این مشکل را برطرف کنید

ضبط ویدیو بدون لرزش با استفاده از نرم افزار

سه دسته نرم افزار وجود دارند که می توانند در این زمینه به ما کمک کنند. دسته اول برنامه های گوشی هستند که به شما وعده ضبط ویدیو بدون لرزش را می دهند. تعداد این برنامه ها زیاد است فقط کافی است در اینترنت به دنبال بهترین مدل از این برنامه ها چه به صورت فارسی و چه به صورت انگلیسی باشید. من خودم این برنامه ها زیاد تست نکردم و معمولا بسیاری از این برنامه تا تاثیر خیلی کمی دارند تا اصلا تاثیری ندارند. اما برخی از انها نیز هستند که می توانند مفید باشند.

دسته دوم برنامه های حذف لرزش ویدیو در گوشی است که باز هم اگر سرچی کنید به گزینه های زیاد  بر می خورید که یکی از آنها google photos می باشد. برای کار با این برنامه تنها کافی است ابتدا آن را نصب کنید و سپس ویدیو مدنظر خود را با استفاده از این برنامه اجرا کنید. سپس بر روی گزینه مخصوص به ادیت کلیک کنید و گزینه STABILIZE را انتخاب کنید. با کمی صبر برنامه تلاش می کند تا لرزش ویدیو شما را کاهش دهد. سپس شما می توانید فایل نهایی را سیو کنید یا اینکه آن را حذف کنید.

معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط صدا با کیفیت بالا

برنامه بالا می تواند گزینه مناسبی باشد اما اگر به دنبال برنامه های حرفه ای هستید باید به سراغ کامپیوتر و برنامه های شرکت ادوب بروید. آموزش های زیادی در اینترنت برای این منظور وجود دارد که اگر واقعا لرزش ویدیو برایتان خیلی مهم است می توانید از آنها نیز برای ضبط ویدیو بدون لرزش استفاده کنید.