خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و افزایش فروش کدامند؟ (6 تا از بهترین ها)

شبکه های اجتماعی برنامه هایی امروزه بسیار طرفدار پیدا کردند و افراد زیادی از سراسر دنیا از آنها استفاده می کنند. در شبکه های اجتماعی افراد به تعامل با یکدیگر می پردازند. در طی این سال ها این پلتفرم ها به واسطه رشدی که داشتند بسیار محبوب شدند و حال جز برترین اپ های دنیا به حساب می آیند که روزانه هر کدام از ما چند ساعتی را پای آن مشغول هستیم. این فضا آنقدر رشد کرده است که برای کسب و کار ها نیز جذاب شده است و بسیاری آن را یک فرصت برای مارکتینگ دیدند. در این مطلب قصد داریم چند تا از بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی یا همان مارکتینگ کسب و کار ها را به شما معرفی کنیم تا بتوانید به واسطه آنها کسب و کار خود را رشد دهید.

شبکه های اجتماعی مختلفی در دنیا ساخته شدند و بسیار از آنها نیز محبوب شدند  اما آنهایی که برای کسب و کار ها مناسب باشند تنها چند عدد هستند و شما می توانید با تمرکز بر روی آنها به نتیجه های بسیار خوبی در جهت پیشرفت کسب و کار خود برسید.

بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی

در ادامه به شما چند تا از بهترین ها را معرفی می کنیم. اما قبل از آن بدانید که بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیازمند دانش و صبر است و اگر این دو عامل را ندارید و یا نمی توانید بدست بیاورید بهتر است شبکه های اجتماعی را فراموش کنید.

معروف ترین سوشیال ها برای سوشیال مارکتینگ:

فیسبوک:

فیسبوک را می توان پر شمار ترین شبکه اجتماعی در کل جهان به شمار آورد که تعداد کاربران آن بسیار زیاد است. این شبکه اجتماعی یک ورژن قدیمی تر اینستاگرام با قابلیت های مشابه و غیر مشابه است. در فیسبوک شما می توانید متن، تصویر، فیلم، لینک و…. به اشتراک بگذارید.

اگر قصد فعالیت در فیسبوک را دارید حتما محتوای خود را برای موبایل بهینه سازی کنید. محتوای بهینه شده برای موبایل یعنی محتوایی که کوتاه باشد، بزرگ باشد اما ابعاد آن متناسب با موبایل باشد.

فیسبوک شبکه اجتماعی خوبی برای سئو و بازاریابی است اما شمار ایرانیانی که در آن فعالیت می کنند کم است که همین موضوع یکی از معایب آن به حساب می آید.

اینستاگرام:

اینستاگرام را می توان یکی دیگر از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان به شمار آورد. محبوبیت این شبکه اجتماعی تا جایی رشد کرده است که در حال حاضر پا به پای فیسبوک پیش می رود و با اینکه فاصله زیادی با فیسبوک دارد اما امید زیادی به آن است که حتی از فیسبوک نیز جلو بزند. خوشبختانه کاربران اینستاگرام بیشتر جوانان و بزرگ سالان هستند و محبوبیت محتوا در اینستاگرام بسیار زیاد است و افراد در طول روز زمان زیادی را در ان سپری می کنند.

اینستاگرام از فرمت های محتوایی عکس و ویدیو و لایو پشتیبانی می کند و عاملی که باعث شده بهترین برای ما باشد تعداد کاربران فوق العاده بالای آن در ایران است. چه وبمستر هستید و چه کسب و کار آفلاین دارید اینستاگرام را از دست ندهید.

حتما بخوانید: کسب درآمد از اینستاگرام مرحله به مرحله

تلگرام:

تلگرام محبوب ترین پیام رسان در ایران بود که بعد از فیلترینگ بسیاری فکر کردند که این پیام رسان دیگر محبوبیت خود را از دست داده است. اما باید بگویم که دقیقا این موضوع اشتباه است. محبوبیت این پیام رسان همچنان مانند گذشته است اما میزان تایم کار کردن افراد با آن کاهش یافته است اما همچنان این پیام رسان با قابلیت کانال و گروه و ربات ها یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی به حساب می یابد.

خرید ممبر واقعی تلگرام

یوتیوب:

اگر علاقه مند به سبک محتوای ویدیوای باشید قطعا باید نام یوتیوب را بشناسید. یوتیوب پلتفرم جستجوی ویدیو می باشد که صاحب آن گوگل است و یکی از محبوب ترین موتور های جستجو در جهان به حساب می آید.

یوتیوب فضای بسیار بهترین دار برای کسب و کار ها اما رشد کردن در آن نیاز به صبر و استفاده از استراتژی های مختلف و تعامل با کاربران دارد. شمار کاربران ایرانی آن نیز اصلا کم کنید. همچنین یوتیوب می تواند برای سئو و…. نیز بسیار موثر باشد.

حتما بخوانید: افزایش بازدید یوتیوب با چند روش ساده

ویرگول:

ویرگول شاید نسبت به موارد قبلی کمی کمتر شناخته شده تر باشد اما اگر کسب و کار آنلاین دارد و در فضای وب فعالیت می کنید قطعا برای شما یک گزینه بسیار عالی می باشد. ویرگول یک پلتفرم انتشار محتوا است که شما می توانید در آن مانند یک سایت محتوا بگذارید و منتشر کنید. کاربران زیاد ویرگول و سئو عالی آن باعث شده تا احتمال دیده شدن محتوای شما بسیار زیاد باشد. همچنین ویرگول برای شناساندن کسب و کار شما و سئو سایت عالی می باشد و پیشنهاد می کنم حتما از آن استفاده کنید.

لینکدین:

اگر کسب و کار شما تخصصی است و برای کارهای حرفه ای است قطعا لیندکین برای آن بسیار عالی می باشد. لینکدین فضای افراد حرفه ای و برنامه نویسان، ادیتورها و…. است که برای این فیلند های کاری بسیار فضای عالی و مناسبی می باشد و می توانید مشتریان بسیار زیادی در آن پیدا کنید.

حتما بخوانید: افزایش بازدید استوری اینستاگرام به راحتی

کلام آخر

در این مطلب به شما بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی را به شما معرفی کردیم. شما می توانید تنها با استفاده از همین شبکه های اجتماعی کسب و کار خود را به طور فوق العاده ای رشد دهید.