خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ به راحت ترین روش ممکن (آپدیت شد)

مشکل حافظه یکی از مهم ترین مشکلات تلفن های همراه به حساب می آید که قطعا همه ما با آنها رو به رو بودیم. شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که چیزی از حافظه گوشی شما نمانده باشد و شما دقیقا ندانید باید چگونه حافظه گوشی را خالی کنید. در این مطلب من تصمیم گرفتم تا روش های خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ را به شما آموزش دهم تا بتوانید هر بار که به مشکل حافظه برخوردید تنها با انجام دادن یک سری مراحل دوباره حافظه گوشی خود را خالی کنید.

گوشی ها امروزه با توجه به پیشرفت فراوانی که کردند اما هنوز نتوانستند تا مشکل حافظه را برطرف کنند. امروزه حتی گوشی هایی که حافظه 64 گیگابایت نیز دارند به مشکل بزرگی در جهت کمبود حافظه بر می خورند و دلیل این موضوع افزایش حجم فایل ها و بازی ها و برنامه های مختلفی است که هر روز ما به آنها نیاز پیدا می کنیم.

خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ

روش های خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ

روش های مختلفی برای خالی کردن حافظه گوشی وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد. اما من بیشتر به مهم ترین روش ها که تاثیر بیشتری دارند می پردازم تا وقت تان تلف نشود.

پاک کردن کش برنامه ها

یکی از مهم ترین دلایلی که حافظه گوشی شما پر می شود حافظه کش برنامه های مختلفی است که در گوشی خود دارید. معمولا برنامه هایی مانند: تلگرام، اینستاگرام، واتساپ و…. که همه ما از آنها در گوشی خود استفاده می کنیم بعد از مدت کوتاهی حافظه کش بسیار زیادی در حافظه گوشی ما ذخیره می کنند که با پاک کردن آنها می توانید بخش قابل توجه ای از حافظه گوشی خود را آزاد کنید.

برای خالی کردن حافظه تنها کافی است به تنظیمات گوشی خود بروید و در آنجا به بخش برنامه ها بروید و سپس برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آخر بر روی clean cache یا پاک کردن کش کلیک کنید.

استفاده از حافظه ابری

عکس ها، فیلم ها، موسیقی ها جز سه دسته از فایل هایی به حساب می آیند که بخش بسیار زیادی از حافظه گوشی ما به آنها اختصاص می یابد. اگر کمی جستجو کنید قطعا خواهید فهمید که تنها همین سه شاید نزدیک 2 الی 10 گیگابایت از حافظه گوشی شما را اشغال کرده باشد.

قطعا شما هم نمی توانید فیلم و عکس های مهم خود را پاک کنید و به همین علت از این بخش به سادگی رد می شوید. اما یک راه حل درست و منطقی برای اینکه هم بتوانید خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ خود را به درستی انجام دهید و هم اینکه عکس و فیلم های خود را نگهدارید استفاده از حافظه های ابری است. حافظه های ابری مانند گوگل به شما 15 گیگابایت فضای ابری و امن ارائه می دهند که می توانید فایل ها و دیتا های خود را در آن بارگذاری کنید و سپس هر وقت که خواستید به آنها دسترسی داشته باشید.

با این روش دیگر نگران پاک شدن و یا از دست رفتن عکس و فیلم های خود نیز نیستید و همیشه فایل هایتان در جایی امن نگهداری می شود.

معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط صدا با کیفیت بالا

حذف برنامه های غیر ضروری

سومین کاری که باید انجام دهید حذف برنامه های غیر ضروری است که در گوشی خود دارید. بسیاری تنها عادت دارند تا برنامه و بازی های مختلف را در گوشی خود نصب کنند در حالی که اگر یک گزارش از میزان استفاده آنها از همین برنامه و بازی ها دریافت کنید خواهید فهمید که بیش از 80 درصد از این برنامه ها را حتی فرد در طول ماه نیز به آن سر نمی زند.

پاک کردن فایل های دانلودی

یکی از بخش هایی که معمولا از دید ما پنهان می ماند پوشه دانلود است. چون بسیاری از ما فایل هایی را دانلود می کنید که شاید خراب بودند یا از آنها استفاده کردیم و یا دیگر به درد ما نمی خورند اما همچنان در گوشی خود آنها را داریم. بنابراین می توانیم با رفتن به پوشه دانلودی خود و با حذف حجم بسیار زیادی از فایل های بی استفاده و بدرد نخور حافظه گوشی خود را خالی کنیم.

آموزش ارسال پیام حذف شونده در تلگرام خیلی راحت

انتقال برنامه ها به حافظه جانبی

شاید آخرین روش خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ که دیگر آخرین راه چاره است استفاده از حافظه های جانبی مانند رم است. شما می توانید با هزینه ای نسبتا کم یک رم تهیه کنید و بسیاری از فایل ها و برنامه های خود را به حافظه جانبی انتقال دهید. در این صورت دیگر حافظه اصلی گوشی شما خالی می شود و سرعت گوشی نیز افزایش می یابد.

شاید این روش های خالی کردن حافظه گوشی سامسونگ بسیار ساده باشند و قبلا نیز آنها را خوانده باشید اما به راحتی از کنار آنها رد شده باشید. ولی این کار یک اشتباه است! همین روش های به نظر ساده و پیش پا افتاده به راحتی می تواند 10 الی 40 درصد از حافظه گوشی شما را خالی کنند که عدد بسیار قابل توجه ای است.