خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » کد باقی مانده اینترنت همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل چیست؟

امروزه دیگر تمام کارهای ما و بخش های مهمی از زندگی ما در اینترنت فرو رفته است. اینترنت های خانگی همه جا نیاز ما را برطرف نمی کنند و اگر ما از محدوده مشخصی خارج شویم دیگر نمی توانیم از اینترنت های خانگی استفاده کنیم. در این شرایط استفاده از اینترنت های همراه بهترین گزینه است. اما یکی از مشکلاتی که معمولا بسیاری از ما داریم این است که نمی دانیم چگونه باید از باقی مانده اینترنت خود مطلع شویم. در ادامه این مطلب به شما کد باقی مانده اینترنت های ایرانسل، همراه اول، رایتل و شاتل را می گویم. تا انتها با ما همراه باشید.

فهمیدن باقی مانده اینترنت همراه یکی از مشکلات همیشگی افراد است زیرا معمولا راه خیلی صاف و ساده ای ندارد و بسیاری فراموش می کنند یا حتی نمی دانند که چگونه باید از باقی مانده اینترنت مطلب شوند. معمولا هر شرکت سیم کارتی روش های مخصوص به خود را دارد که می توانید با استفاده از آنها از میزان باقی مانده اینترنت همراه خود مطلع شوید. در ادامه روش های مختلفی جهت فهمیدن باقی مانده بسته اینترنت همراه را برای اپراتور های مختلف به شما معرفی می کنم.

کد باقی مانده اینترنت همراه

سیمکارت ها و اپراتور های موجود در بازار ایران شامل: ایرانسل، همراه اول، رایتل و شاتل می شوند که هر کدام راه و روش خود را دارند. من در ادامه به همه آنها به صورت جدا می پردازم و شما می توانید با توجه به اپراتور خود به بخش آن اپراتور در مقاله مراجعه کنید.

کد باقی مانده اینترنت همراه

اطلاع از باقی مانده اینترنت ایرانسل:

ایرانسل یکی از اپراتور های محبوب بین افراد به حساب می آید که سرعت اینترنت بسیار بالایی دارد و معمولا افراد به علت همین سرعت بالا بیشتر از سیمکارت ایرانسل برای اینترنت خریدن و استفاده از اینترنت استفاده می کنند.

برای اینکه بتوانید از باقی مانده اینترنت خود مطلع شوید می توانید از سه روش زیر استفاده کنید:

  1. اولین روش استفاده از برنامه ایرانسل من است که برای اندروید و ios منتشر شده است و شما می توانید خیلی راحت با نصب آن همیشه و بدون نیاز به هیچ کار دیگری از میزان شارژ و اینترنت خود مطلع شوید.
  2. روش دوم که معمولا افراد از آن استفاده می کنند کد های USSD می باشد که با استفاده از آنها خیلی راحت می توان از باقی مانده اینترنت خود مطلع شوید. این کد برای سیم کارت های ایرانسل #4*1*555* می باشد که برای سیمکارت های دائمی و اعتباری کار می کند.
  3. روش سوم نیز استفاده از کد دستوری #10*141* است که با استفاده از آن خیلی راحت می توانید از میزان باقی مانده حجمی اینترنت خود مطلع شوید.

بهترین اپلیکیشن های ادیت فیلم موبایل

کد باقی مانده اینترنت همراه اول

یکی دیگر از اپراتور های قدیمی و معروف همراه اول می باشد که محبوبیت آن در بین افراد بسیار زیاد می باشد. این اپراتور نیز درست مانند ایرانسل روش های مختلفی را جهت اطلاع از باقی مانده اینترنت ساخته است.

  1. اولین روش استفاده از اپ همراه اول بر روی گوشی های خود است که با استفاده از آن خیلی راحت می توانید از میزان باقی مانده اینترنت و باقی مانده اعتبار خود مطلع شوید و حتی اقدام به خرید شارژ و اینترنت نیز کنید.
  2. روش دوم شماره گیری *10*320# است که خیلی راحت می توانید توسط این کد از میزان باقی مانده حجمی اینترنت خود مطلع شوید.
  3. یکی دیگر از کد های راحت جهت فهمیدین باقی مانده اینترنت کد دستوری #0*100* است که خیلی راحت حفظ می شود و معمولا همیشه در یاد می ماند.
  4. همچنین شما می توانید با ارسال عدد 0 به شماره 8080 نیز از اینترنت خود مطلع شوید که شاید زیاد روش جالبی نباشد اما یکی از گزینه های است که هر موقع کد های دستوری را فراموش کردید می توانید از آن استفاده کنید.
  5. روش آخر نیز مراجعه به حساب کاربری همراه من به آدرس  my.mci.ir و قسمت گزارش مصرف است. روش های موجود برای یافتن باقی مانده حجم بسته اینترنتی همراه اول بسیار زیاد و متنوع است و تنها کافی است آنها را به خاطر خود بسپارید.

اطلاع از باقی مانده اینترنت سیم کارت رایتل

رایتل روش های بسیار ساده تری برای اطلاع از باقی مانده اینترنت به وجود آورده است که با استفاده از آنها خیلی راحت می توانید گزارش باقی مانده حجمی و زمانی اینترنت خود را دریافت کنید.

  1. اولین روش استفاده از اپلیکیشن رایتل بر روی موبایل می باشد که محیط کاربری بسیار ساده و راحتی دارد و ورود کردن به آن نیز اصلا کار سختی نیست.
  2. روش دوم استفاده از کد باقی مانده اینترنت #142* است. در صورتی که این کد کار نکرد یا هر اتفاقی افتاد می توانید از کد دستوری #144* استفاده کنید و از باقی مانده اینترنت خود مطلع شوید.

آموزش دانلود از تورنت + معرفی بهترین نرم افزار تورنت و سایت های دانلود از تورنت

اطلاع از باقی مانده اینترنت سیم کارت شاتل

شاتل سیم کارت نوع و تازه واردی است که برای افرادی که از اینترنت استفاده می کنند گزینه خوبی می باشد. شما می توانید خیلی راحت با استفاده از کد دستوری #1* از خط شاتل موبایل خود و انتخاب گزینه 1 یا همان مدیریت حساب از باقی مانده اینترنت، اعتبار ریالی، مکالمه و پیامک خود باخبر شوید.

در این مطلب به شما کد باقی مانده اینترنت برای انواع و اقسام اپراتور ها را معرفی کردم. شما از کدام روش استفاده می کنید؟