خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » بهترین روش های جمع آوری ایمیل برای ایمیل مارکتینگ (آپدیت شد)

امروزه یکی از اصلی ترین روش های مارکتینگ ایمیل مارکتینگ به حساب می آید که علت هزینه پایین و بازدهی بسیار بالایی که دارد بسیار به سمت آن می روند. اما یکی از مشکلات همیشگی وبمستران این است که نمی دانند باید با چه روش هایی به جمع آوری ایمیل بپردازند و این برای آنها تبدیل به یک کابوس شده است. به همین دلیل من تصمیم گرفتم تا در این مطلب به شما روش های جمع آوری ایمیل برای ایمیل مارکتینگ را معرفی کنم. ما من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

بسیاری فکر می کنند که دیگر ایمیل مارکتینگ مرده است اما این موضوع کاملا اشتباه است. هنوز افراد زیادی هستند که روزانه از ایمیل خود استفاده می کنند و تحقیقات نشان می دهد که ایمیل مارکتینگ هنوز یکی از روش های موثر برای مارکتینگ به حساب می آید. از مزیت های ایمیل مارکتینگ می توان به هزینه بسیار پایین و بازدهی بالا و قابلیت تبدیل بسیار خوب آن اشاره کرد. اما چگونه باید ایمیل کاربران را بدست آورد؟ چه روش هایی وجود دارد که بتوان ایمیل های بیشتری جذب کرد؟ برای دریافت ایمیل کاربران باید چه کارهایی انجام دهیم؟ اینها همه سوال هایی هستند که قطعا پاسخ آنها برای شما نیز مهم است. تا انتها این مطلب همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بدست آورید.

جمع آوری ایمیل

روش های جمع آوری ایمیل

روش های مختلفی برای جمع آوری ایمیل وجود دارد. اما تمرکز من بیشتر بر روی روش هایی است که کارایی و بازدهی بسیار بالاتری دارند. روش های زرد و فیک و دروغین نیز وجود دارد که یا عمل نمی کنند و یا جذب ایمیل از طریق آن هیچ ارزشی ندارد. بنابراین با حذف اینگونه روش ها یک لیست از بهترین روش های جمع آوری ایمیل آماده کردم که در ادامه به شما معرفی می کنم.

وبسایت

یکی از بهترین روش ها برای دریافت ایمیل فضای وب می باشد. برای دریافت ایمیل مخاطبین خود باید یک وبسایت داشته باشید و سپس از جای جای آن اقدام به دریافت ایمیل کنید.

ثبت نام وبسایت:

یکی از ساده ترین روش ها برای دریافت ایمیل بخش ثبت نام سایت است. اما اینکه چگونه کاربر را ترغیب می کند که ثبت نام کند نیز بسیار مهم است. در هنگام خرید یا برای دریافت بخشی از مطالب، محتوا، محصول، سایت و… می توانید از فرد بخواهید که ثبت نام کند.

یک نمونه عالی که بنده مشاهده کردم این بود که  برای مشاهده یک ویدیو که درباره‌ی رفع نیاز من بود سایت از من خواست تا ثبت نام کنم. این یکی از بهترین نمونه ها و ساده ترین نمونه هایی بود که من دیدم.

عضویت در خبرنامه:

یک بخش دیگر در وبسایت ها که یکی از اصلی ترین روش های جمع آوری ایمیل به حساب می آید خبرنامه است. شما می توانید باکسی درون وبسایت خود قرار دهید که افراد برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنند. البته حتما به آنها بگویید که اصلا چرا باید خبرنامه شما را دنبال کنند و دنبال کردن خبرنامه چه سودی به حال آنها دارد.

صفحه فرود:

صفحه های فرود یا لندینگ پیج ها را می توان یکی از بهترین و عالی ترین روش ها برای جمع آوری ایمیل به حساب آورد. صفحه های فرود می توانند درباره‌ی موضوعات مختلف باشند که شما می توانید در در ازای دادن چیزی به افراد ایمیل آنها را دریافت کنید. برای مثال در شب یلدا در ازای دریافت یک تخفیف بسیار عالی می توانید ایمیل فرد را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنم بخوانید: بهترین شبکه های اجتماعی برای بازاریابی و افزایش فروش کدامند؟ (6 تا از بهترین ها)

پاپ آپ:

شما می توانید پاپ آپ هایی را در جای جای سایت خود طراحی کنید که از افراد ایمیل آنها را دریافت کند. برای مثال یک پاپی که بنده مشاهده کردم این بود که وقتی داشتم یک مقاله درباره‌ی ایمیل مارکتینگ می خواندم یک پاپ آپ بالا آمد و گفت اگر می خواهید ویدیو 7 نکته که باید در هنگام ایمیل مارکتینگ رعایت کنید را مشاهده کنید ایمیل خود را وارد کنید.

شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی یک مرکز خوب برای جمع آوری ایمیل به حساب می آید که شاید نرخ تبدیل پایینی داشته باشد اما می توان به عنوان یک گنجینه از آن استفاده کرد.

اینستاگرام:

اینستاگرام یکی از بهترین شبکه های اجتماعی و محبوب ترین شبکه اجتماعی بین ایرانیان به حساب می آید. شما می توانید خیلی راحت در بیو و استوری های خود در ازای چیزی افراد را به صفحه ای هدایت کنید و از آنها ایمیل بگیرید.

اهدای هدیه:

یکی از بهترین روش های دریافت ایمیل در اینستاگرام اهدای هدیه می باشد. یعنی شما یک مسابقه برگزار کنید یا اینکه به طور کلی یک هدیه با مدت محدود بگذارید که برای دریافت آن باید ابتدا وارد یک لینک شوند و آنها ایمیل خود را وارد کنید.

بهترین ها در ایمیل:

ابتدا برسی کنید که مخاطبین شما بیشتر از همه به دنبال چه چیزی هستند و می توانید چه چیز رایگانی به آنها بدهید که برایشان اهمیت زیادی داشته باشد. سپس در برای دریافت آن از مخاطبین خود ایمیل بگیرید.

نمونه: برای دریافت سلسله پست های کسب درآمد از اینستاگرام همین الان وارد لینکی که بیو است شوید.

تبلیغات یکی از بهترین روش های جمع آوری ایمیل:

یکی از روش های ساده اما زود بازده که بسیار می تواند در شروع کار مفید باشد استفاده از تبلیغات است. البته تبلیغات خالی ارزشی ندارد شما باید ابتدا برنامه ای داشته باشید که اگر فرد روی تبلیغ شما کلیک کرد در مقابل چه چیزی باید از او ایمیل دریافت کنید و سپس تبلیغات کنید.

نمونه:

  • دریافت دوره آموزشی رایگان فتوشاپ
  • برنامه لاغری 1 ماهه رایگان
  • دریافت کد تخفیف 20 درصد

در این مطلب من سعی کردم تا بهترین روش های جمع آوری ایمیل را به شما معرفی کنم که هم ساده باشند و هم بازدهی خوبی داشته باشند. بعد ها در وبلاگ زر ممبر به روش های دیگری برای جمع آوری ایمیل و ایمیل مارکتینگ و فروش خواهم پرداخت. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

خدمات خرید ممبر زر ممبر