خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش هایلایت استوری اینستاگرام (هر آنچه باید درباره هایلایت اینستاگرام بدانید)

این روز ها اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران و جهان به حساب می آید. اما این محبوبیت بی دلیل نیست. یکی از ابزار هایی که بعد از افزوده شدن به اینستاگرام بسیار مورد توجه قرار گرفت و موجب محبوبیت آن شد استوری اینستاگرام است. شما می توانید توسط این ابزار تصاویر و ویدیو های کوتاهی را با کاربران خود به اشتراک بگذارید. اما استوری اینستاگرام یک مشکل بسیار بزرگ دارد و آن محدودیت زمانی آن است. یعنی شما وقتی یک استوری می گذارید بعد از گذشت 24 ساعت استوری پاک می شود و دیگر کاربران نمی توانند آنها را ببینند. حال اینستاگرام برای حل این مشکل راه حلی به نام هایلایت را اضافه کرده است. در این مطلب قدم دارم به آموزش هایلایت استوری اینستاگرام بپردازم. با من تا انتها همراه باشید.

اینستاگرام مانند سایت نیست که بتوان در آن صفحات مختلفی برای بخش های مختلفی ایجاد کرد بلکه تنها می توان در آن پست گذاشت و گاهی برخی مطالب به اندازه و ارزشی نیستند که پست شوند و اگر هم پست شوند ممکن است بعدها بسیار برای مخاطبین شما مفید باشند. به همین دلیل بسیاری برخی از این تصاویر و ویدیو ها را توسط استوری انتشار می دهند. اما خب مشکلی که استوری اینستاگرام هم دارد این است که بعد از گذشت یک روز پاک می شود و اگر بخواهید دوباره آن را نمایش دهید باید دوباره استوری کنید.

افزایش فالوور فیک اینستاگرام ساده و سریع

آموزش هایلایت استوری اینستاگرام

اما حالا به لطف قابلیتی به نام هایلایت دیگر نیازی نیست که دوباره یک ویدیو یا تصویر را استوری کنیم تا مخاطبین ببینند و از آن استفاده کنند. بلکه تنها کافی است بعد از گذشت مدت استوری یک دسته بندی خاص (همان هایلایت) ایجاد کنید و آنها را درون آن قرار دهید. این دسته بندی درست در زیر پیج شما نمایش داده می شود و افراد می توانند آنها را ببینند.

هایلایت استوری اینستاگرام

ایجاد هایلایت در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید یک هایلایت اینستاگرام ایجاد کنید و تصاویری را به آن اضافه کنید باید ابتدا تصویر یا ویدیو ای که قصد هایلایت آن دارید را استوری کنید تا بعد از آن بتوانید آن را به بخش هایلایت ها اضافه کنید. بعد از اینکه یک تصویر یا ویدیو را استوری کردید برای ایجاد کردن هایلایت 2 روش وجود دارد.

ایجاد هایلایت از استوری های فعال

برای اینکه بتوانید از استوری های فعال خود هایلایت ایجاد کنید تنها لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا کافی است وارد استوری خود شوید و سپس هر کدام از استوری هایی که خواستید هایلایت کنید را از پایین صفحه بر روی گزینه highlights کلیک کنید.

بعد از آن صفحه ای برای شما باز می شود که باید در آن نام هایلایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس در بالا گزینه ای به نام edit cover وجود دارد که با استفاده از آن می توانید کاوری برای هایلایت خود انتخاب کنید.

حالا کار تمام است و این هایلایت در پیج شما شما پایین گزینه edit profile اضافه شده است.

اما اگر می خواهید تصاویر و ویدیو های دیگری را به این هایلایت اضافه کنید دو راه وجود دارد.

اضافه کردن استوری به هایلایت از طریق استوری های در جریان:

برای این کار تنها کافی است به استوری های در حال جریان خود بروید و سپس مانند بالا روی آیکون highlights کلیک کنید و سپس یکی از هایلایت ها را انتخاب کنید و سپس این استوری به آن هایلایت اضافه می شود.

محبوب ترین موضوعات در تلگرام (در چه حوزه ای فعالیت کنیم؟)

اضافه کردن استوری به هایلایت از طریق بخش ادیت:

روش دیگری نیز وجود دارد که تنها می توانید استوری هایی که قبلا گذاشته بودید را نیز به هایلایت اضافه کنید. برای این کار باید ابتدا وارد هایلایت خود شوید و  از پایین روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و سپس باید گزینه edit را انتخاب کنید. حالا می توانید استوری های جدیدی را به هایلایت خود اضافه کنید.

ایجاد هایلایت به صورت مستقیم

روش دوم برای ایجاد هایلایت به صورت مستقیم است که می توانید از استوری هایی که قبلا گذاشتید استفاده کنید و یک هایلایت جدید درست کنید. برای این کار تنها کافی است ابتدا وارد اینستاگرام و سپس وارد بخش مربوط به پیج خود شوید. (منظور همان آیکون آدمک در پایین اینستاگرام است) حالا در بخش هایلایت ها پایین گزینه edit profile گزینه ای به شکل به علاوه وجود دارد که کافی است روی آن کلیک کنید و سپس استوری که قصد دارید آنها را هایلایت کنید انتخاب کنید و در مرحله بعد نام و کاور هایلایت را انتخاب کنید. حالا دیگر کار تمام است و هایلایت شما ایجاد شده است.

حتما بخوانید: کسب درآمد از اینستاگرام مرحله به مرحله

در این مطلب سعی کردم خیلی ساده و جمع و جور به آموزش هایلایت استوری اینستاگرام بپردازم تا بیشتر با این ابزار بسیار مفید اینستاگرام آشنا شوید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.