خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » چگونه از تورنت (torrent) فایل، فیلم و بازی دانلود کنیم؟ | آپدیت 2024

در گزینه تورنت چندان شناخته شده نبود اما امروزه تقریبا تبدیل به یکی از بهترین آپشن های ممکن برای دانلود انواع و اقسام فایل های مختلف است. در تورنت هر چیزی پیدا می شود اما بیشتر برای دانلود فیلم، سریال، بازی و آهنگ مورد استفاده قرار می گیرد. فایل هایی که شاید به صورت عادی در سطح اینترنت پیدا نکنید یا برای دانلود آن نیاز به پرداخت هزینه داشته باشید حالا می توانید به سادگی از طریق تورنت دانلود کنید. در این مطلب به آموزش دانلود از تورنت به صورت کامل می پردازم.

دانلود فیلم از تورنت

آموزش دانلود فایل از تورنت

تورنت تشکیل شده است از نرم افزار دانلود تورنت، فایل ها و تورنت می باشد. خود تورنت یک فایل حاوی متادیتا هایی می باشد که به شما در دانلود فایل اصلی کمک می کند. در واقع وقتی شما یک نرم افزار دانلود تورنت را نصب می کنید به دریایی از محتوا و فایل ها وصل می شوید که می توانید آنها را دانلود کنید. فایل تورنت مانند یک رهیاب به نرم افزار کمک می کند تا فایل نهایی را پیدا و اقدام به دانلود آن کند.

دانلود فیلم و سریال از تلگرام به راحتی آب خوردن

این روز ها بسیاری از شرکت ها و کسب و کارها برای دانلود و به اشتراک گذاری فایل ها از تورنت استفاده می کنند. امروزه  بیش از 3 درصد کل ترافیک اینترنت صرف اشتراک گذاری فایل ها در تورنت می شود. این سیستم بیش از 100 میلیون کاربر دارد و شما این امکان را می دهد که بتوانید از بین انبوهی از فایل های بازی، موسیقی، کتاب و فیلم اقدام به دانلود فایل مدنظر خود کنید.

مراحل دانلود از torrent:

دانلود از تورنت کار چندان سختی نیست اما مراحل آن مختلف و متنوع می باشد که به همین دلیل تصمیم گرفتم به صورت کامل به نحوه دانلود از تورنت با استفاده از یکی از برنامه های معروف در زمینه دانلود از تورنت بپردازم.

نصب یک وی پی ان برای دنلود از تورنت

مرحله اول: یک vpn نصب کنید!

این مرحله کاملا اختیاری است اما پیشنهاد ما این است که اگر می توانید حتما این کار را انجام دهید. به خصوص اگر در خارج از ایران زندگی می کنید و قصد دارید فایل هایی دارید که کپی رایت دارند. استفاده از vpn می تواند باعث حفظ امنیت و حریم خصوصی شما شود. شاید هیچ مشکلی پیش نیاید و اینها صرفا حرف باشد اما استفاده از vpn کار کاملا عقلانی است.

نصب برنامه uTurrent

مرحله دوم: نصب برنامه uTurrent

برنامه های بسیار متفاوتی برای دانلود از تورنت وجود دارد که یکی از بهترین آنها uturrent است زیرا رابط کاربری بسیار خوبی دارد که همین موضوع باعث شده تا به یک گزینه خوب تبدیل شود.

می توانید از برنامه از وبسایت های مختلف دانلود کنید و یا از طریق سایت اصلی آن یعنی www.utorrent.com اقدام به دانلود کنید و نصب کنید.

نصب یک آنتی ویروس

مرحله سوم: نصب یک آنتی ویروس

uTorrent کاملا امن است اما برخی از فایل هایی که دانلود می کنید ممکن است مخرب باشند. بهتر است حتما یک آنتی ویروس وقتی نصب کنید و در صورت لزوم و طبق راهنما آن را خاموش کنید.

حتما توجه کنید که برای دانلود از تورنت استفاده از windows defender خالی کافی نیست و شما حتما نیاز به استفاده از یک آنتی ویروس قوی تر دارید.

ویسایت های دانلود از torrent

مرحله چهارم: پیدا کردن فایل مورد برای دانلود

حالا شما هرآنچه برای دانلود از تورنت نیاز است را دارید. حالا باید وارد وبسایت های مخصوص دانلود از تورنت شوید و فایل خود را پیدا کنید. سپس لینک مخصوص دانلود را کپی کنید یا torrent file را دانلود کنید. torrent file یک فایل با حجم بسیار کم و پسوند .torrent است که کمک کند تا utorrent بتواند فایل اصلی را دانلود کند.

دانلود فایل از تورنت

مرحله پنج: شروع دانلود

وقتی فایلی که با پسوند .torrent است دانلود بر روی آن کلیک کنید یا آن را بکشید و در محیط برنامه utorrent رها کنید. با اینکار برنامه فایل اصلی را تشخیص می دهد.

فایل تورنت

حالا نام، مکان سیو و دیگر تنظیمات را مشخص کنید و بر روی دکمه ok کلیک کنید تا دانلود شروع شود. شما می توانید مراحل دانلود و چگونگی دانلود شدن فایل خود را مشاهده کنید.

بهترین وبسایت های دانلود از torrent:

  • YTS.AM
  • The Pirate Bay
  • 1337X
  • RARBG
  • Torrentz2
  • EZTV
  • LIMETORRENTS
  • Zooqle

آیا تورنت امن است؟

یکی از اصلی ترین سوال ها این است که آیا دانلود فایل از تورنت امن است یا نه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که خود تورنت امن است اما ممکن است برخی از فایل هایی که در آن وجود دارد مخرب باشند. بهتر است برای امنیت بیشتر حتما بر روی سیستم خود اگر شد یک آنتی ویروس خود داشته باشید و با یک نرم افزار تغییر آی پی اقدام به دانلود کنید. همچنین بهتر است از سایت های معروف و معتبر استفاده کنید. اینها همه باعث می شود تا امنیت دانلود فیلم از تورنت بسیار افزایش یابد.

زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام

کلام آخر

دانلود فیلم از torrent مزایا و معایب خود را دارد و اینکه بخواهید از آن استفاده کنید یا نه به خود شما بر می گردد. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.