خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » ساده ترین روش برای غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10(آپدیت 2021)

قطعا همه شما با آنتی ویروس و ویژگی ها و سود های آن برای سیستم آشنا هستید. در واقع تنها راهی که می توان از کامپیوتر شما در برابر ویروس های مخرب محافظت کردن آنتی ویروس است. در نسخه های قدیمی ویندوز شما نیاز به نصب یک آنتی ویروس جدا داشتید اما در ویندوز 10 یک آنتی ویروس پیش فرض برای سیستم در نظر گرفته شده است که از روزی که ویندوز را نصب می کنید این آنتی ویروس فعال است. اما ممکن است شما بنا به دلایلی بخواهید تا آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید. در ادامه این مطلب بهترین روش غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم.

زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام، خرید ممبر فیک گروه

آنتی ویروس ویندوز 10 که windows defender نام دارد برای افرادی در نظر گرفته شده است که آنتی ویروس قوی تری ندارند و برای همین مایکروسافت این آنتی ویروس را قرار داده است تا سیستم کاربران در برابر ویروس های مختلف محافظت شود. این آنتی ویروس نمی توان جای خالی یک آنتی ویروس اصلی و مهم را پر کند اما وجود آن می تواند برای ویندوز بسیار مفید باشد. بنابراین اگر آنتی ویروس دیگری روی سیستم خود ندارید بهترین راه این است که همیشه آنتی ویروس ویندوز فعال باشد. اما در برخی مواقع این آنتی ویروس مشکل ساز است و نمی گذارد تا شما به دستی کاری را که می خواهید انجام دهید. برای همین غیر فعال کردن آن برای رسید به هدف مورد نظر ضروری است.

غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10

در برخی مواقع آنتی ویروس برخی از پورت های کامپیوتر شما را می بندد و برای همین برخی نرم افزار ها و بازی به خوبی کار نمی کنند و به مشکل بر می خورند.

در برخی مواقع آنتی ویروس یک برنامه را محدود می کند که وقتی شما از ان برنامه استفاده می کنید خواهید دید که در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است.

یکی از مشکلات اصلی افراد با آنتی ویروس این است که برخی از فایل ها را به طور الکی ویروس شناسایی می کند و آنها را پاک می کند. فرض کنید شما یک فایل خیلی مهم از دوست خود گرفتید اما این فایل را آنتی ویروس حذف می کند. البته برخی از این فایل ها واقعا ویروس هستند اما در بعضی مواقع تشخیص اشتباه آنتی ویروس باعث حذف شدن یک فایل مهم می شود.

دانلود فیلم و سریال از تلگرام به راحتی آب خوردن

بی راهه نیست که بگویم مهم ترین و اصلی ترین دلیل غیر فعال کردن آنتی ویروس نصب برنامه ها می باشد. در ایران بیشتر مردم اقدام به نصب برنامه های کرکی می کنند و از بازی های کرکی استفاده می کنند. این برنامه ها و بازی ها در واقعیت باید برای آنها پول پرداخت کرد اما شما می توانید با جایگزین کردن چند فایل خیلی راحت از آن استفاده کنید. اما متاسفانه آنتی ویروس این برنامه و فایل ها را ویروس شناسایی می کند و اجازه نصب به برنامه نمی دهد و در بیشتر مواقع کرک را حذف می کند.

اینها لیستی از دلایلی هستید که باعث می شوند تا شما بخواهید آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید. حالا که با خود آنتی ویروس ویندوز 10 و دلایل غیر فعال کردن آن آشنا شدید در ادامه به روش غیر فعال کردن آن خواهیم پرداخت.

چگونه آنتی ویروس خود را غیر فعال کنیم؟

برای غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 دو روش کلی وجود دارد. روش اول غیر فعال کردن موقت است و روش دوم غیر فعال کردن دائمی است.

برای غیر فعال کردن موقت شما باید مراحل زیر را انجام دهید:

متوقف کردن آنتی ویروس ویندوز 10

  1. ابتدا منوی استارت را باز کنید تا بتوانید با سرچ کردن به بخش مورد نظر را پیدا کنید. می توانید از بخش settings نیز بخش گفته شده را پیدا کنید ولی با سرچ کردن خیلی راحت تر می توانید بخش مورد نظر را باز کنید.
  2. وقتی منوی استارت را باز کردید عبارت windows security را جستجو کنید تا وارد بخش امنیت ویندوز شوید.
  3. حالا باید روی تب Virus & threat protection  کلیک کنید و در این قسمت کمی به پایین اسکرول کنید و در زیر Virus & threat protection settings گزینه‌ی Manage setting را انتخاب کنید و در اینجا روی دکمه real-time protection کلیک کنید تا به off تغییر کند. حالا شما آنتی ویروس خود را غیر فعال کردید.
  4. برای فعال کردن مجدد تا شما باید ویندوز را خاموش روشن کنید یا اینکه از همین بخش دوباره گزینه off را به on تغییر دهید.

غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز

چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را به طور کامل غیر فعال کنیم؟

  1. برای این کار شما می توانید در منوی استارت عبارت gpedit.msc را تایپ کنید و سپس اولین گزینه یعنی Local Group Policy را باز کنید.
  2. سپس به مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender Antivirus بروید.
  3. حالا فایل  Turn Off Windows Defender Antivirus را پیدا کنید و روی آن دابل کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده روی گزینه enabled کلیک کنید تا آنتی ویروس شما غیر فعال شود.

کلام آخر

در این مطلب به شما غیر فعال کردن آنتی ویروس ویندوز 10 را آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.