خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » آموزشی » چگونه از لایو لوکیشن تلگرام استفاده کنیم؟ قدم به قدم (آپدیت 2020)

تلگرام امروزه یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان در ایران به حساب می آید که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. این پیام رسان به علت قابلیت های بسیار جالبی که دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است و موجب شده است تا بسیاری از افراد این اپ را به پیام رسان خود موبایل ترجیح دهند و از آن استفاده کنند. به تازگی در آپدیت های جدید تلگرام این برنامه از قابلیتی به نام لایو لوکیشن رو نمایی کرد که توسط آن کاربران می توانند موقعیت مکانی خود را به صورت لایو با دیگران به اشتراک بگذارند. در این مطلب می خواهیم شیوه استفاده از لایو لوکیشن تلگرام را به شما آموزش دهیم. تا انتها با زر ممبر – فروشگاه خرید ممبر تلگرام همراه باشید.

اپلیکیشن تلگرام سالهاست که در ایران بسیار محبوب شده است و مورد استفاده بسیار از افراد قرار می گیرد. به طوری که بسیاری از کلاس ها، ادارات، شرکت ها و … برای ارتباط از این اپلیکیشن استفاده می کردند. سازنده این اپ نیز برای آن هر بار قابلیت های بسیار جذاب و کاربردی ارائه می کند که باعث می شود بسیار بیشتر از قبل محبوب شود و مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از این قابلیت های لایو لوکیشن است.

لایو لوکیشن تلگرام به چه دردی می خورد؟

شاید برای تان سوال باشد که دقیقا این قابلیت چه کار می کند و اصلا به چه دردی می خورد؟ شما با استفاده از قابلیت لایو لوکیشن می توانید لوکیشن یا همان موقعیت مکانی خود را به صورت زنده برای دیگر کاربران به اشتراک بگذارید. به صورتی که تا مدتی افراد می توانند موقعیت مکانی دقیق شما و تغییرات موقعیت مکانی شما را ببیند. این قابلیت می تواند در جاهای بسیاری مانند قرار های افراد، رفتن به شرکت ها، پیدا کردن برخی از افراد، آدرس دادن، جلب اعتماد و غیره مورد استفاده قرار بگیرد.

برای مثال فرض کنید که شما گم شدید و دقیقا نمی دانید باید از کجا بروید. در این حالت خیلی راحت می توانید یکی لایو لوکیشن برای افراد ارسال کنید که شما را پیدا کنند.

همین الان مطلب بهترین نرم افزار های ساخت شماره مجازی تلگرام را بخوانید.

آموزش استفاده از لایو لوکیشن تلگرام

چرا از لوکیشن معمولی استفاده نکنم؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که خب چرا از لوکیشن معمولی استفاده نکنم و این چه قابلیت یا ویژگی دارد که از آن استفاده کنم. دلیل اول این موضوع این است که این قابلیت در تلگرام است و شما خیلی راحت می توانید آن را برای سایر افرادی که تلگرم آنها را دارید ارسال کنید.

همچنین این قابلیت شامل دو بخش می شود. شما می توانید فقط موقعیت مکانی برای فرد بفرستید یا اینکه لایو لوکیشن برای فرد ارسال کنید. لایو لوکیشن تلگرام در واقع این امکان را می دهد که افراد به صورت زنده هر جایی که شما روید را تا مدتی بدانند و اگر شما کمی حرکت کردید بدانند دقیقا کجا هستید.

همین چند ویژگی به تنهایی می تواند شما را مجاب کند که از این اپلیکیشن استفاده کنید.

 

آموزش استفاد از لایو لوکیشن تلگرام

حالا بعد از توضیحات اولیه باید برویم سراغ اینکه چگونه از این قابلیت استفاده کنیم. برای اینکه بتوانید موقعیت مکانی خود را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید باید ابتدا به گروه، کانال یا گفتگوی مورد نظر خود در تلگرام بروید.

سپس باید از پایین گزینه سنجاق را انتخاب کنید یا لیستی از قابلیت ها برای شما نمایش داده شود. سپس شما می توانید از بین این قابلیت ها قابلیت لوکیشن را انتخاب کنید.

بعد از اینکه لوکیشن را انتخاب کردید تلگرام برای شما دوتا گزینه می آورد که می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید

اولی ارسال موقعیت مکانی فعلی شماست و دومی ارسال موقعیت مکانی لحظه ای است. اگر می خواهید همین موقعیتی که الان هستید را برای فردی ارسال کنید باید گزینه اول را انتخاب کنید که فقط موقعیت فعلی شما را نمایش می دهد. اما اگر می خواهید از قابلیت لایو لوکیشن استفاده کنید باید گزینه دوم را انتخاب کنید.

مراحل استفاده از لایو لوکیشن:

مرحله اول:

برای این کار ابتدا از روی نقشه روی دکمه گرد که شبیه یک دایره تو پر است که در داخل یک دایره دیگر است کلیک کنید تا موقعیت مکانی شما به صورت دقیق تشخیص داده شود. البته معمولا موقعیت مکانی شما همان اول پیدا می شود و نیازی به این کار نیست اما این کار فقط جهت اطمینان انجام می شود.

مرحله دوم:

سپس روی گزینه share my live location کلیک کنید و سپس باید زمان مدنظر خود را انتخاب کنید. شما می توانید بین سه گزینه 15 دقیقه، یک ساعت و 8 ساعت یکی را انتخاب کنید که در طول این زمان موقعیت مکانی شما لحظه به لحظه برای دیگران نمایش داده می شود. البته شما می توانید هر وقت که خواستید بروید و این کار را لغو کنید که دیگر لایو لوکیشن تلگرام شما نمایش داده نشود.

آموزش استفاده از لایو لوکیشن تلگرام

توقف لایو لوکیشن تلگرام:

برای توقف لایو لوکیشنی که ارسال کردید باید ابتدا وارد همان گفتگویی که در ان لایو لوکیشن ارسال کردید بشوید و سپس روی لایو لوکیشن کلیک کنید. سپس روی گزینه stop بزنید تا دیگر لایو لوکیشن شما نمایش داده نشود.

همین الان مطلب آموزش دانلود عکس پروفایل اینستاگرام را بخوانید.

کلام آخر

در این مطلب به شما یاد دادیم که چگونه از لایو لوکیشن تلگرام استفاده کنید و موقعیت مکانی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. امیدوارم این مطلب برای تان مفید بوده باشد.