خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » تلگرام » نظر مدیر تلگرام درباره ی واتساپ

دنیای پیام رسان ها این روزها بسیار داغ شده است و غول های بزرگی در این عرصه حضور دارند که در حال رقابت با یکدیگر هستند. در این عرصه داشتن یک خطای کوچک می تواند به طور کلی باعث نابود شدن یک پیام رسان شود. دیگر در این عرصه جنگ فقط بر روی امکانات نیست و موضوع از آنچه که فکر می کنید بسیار بزرگ تر شده است. در این مطلب قصد داریم تا به یکی از جنجالی ترین خبرها در عرصه پیام رسان ها بپردازیم. مدتی می شود که خبر نظر مدیر تلگرام درباره ی واتساپ در بیشتر خبرگزاری ها بسیار ترند شده است و حواشی زیادی را با خود به همراه داشته است.

تلگرام امروزه یکی از محبوب ترین و مشهور ترین پیام رسان ها در کل دنیای به حساب می آید با اینکه در کشورهای مختلف فیلتر و مسدود می شود و افراد اجازه استفاده از آن را ندارند. این برنامه در ایران کاربران بسیار زیادی دارد و بی راهه نیست که بگوییم نصب مردم ایران این پیام رسان را می شناسند و با آن سر و کار دارند و از آن برای مکالمات و ارتباط با یکدیگر استفاده می کنند.

چندی پیش مدیر تلگرام متنی درباره ی پیام رسان خود و مقایسه آن با واتساپ منتشر کرده بود که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرد. این متن حقایق بسیار زیادی از دنیای پیام رسان ها را برای ما آشکار می کند.

پاول دورف کیست؟ زندگی نامه خالق تلگرام

مقایسه تلگرام و واتساپ و نظر خالق تلگرام

نظر مدیر تلگرام درباره ی واتساپ

مدیر تلگرام طی یک بیانیه ای اعلام کرد که واتساپ یکی از ناامن ترین برنامه های ممکن است که متاسفانه به عنوان یکی از محبوب ترین پیام رسان ها در کال دنیای شناخته می شود. این فرد به این موضوع اشاره داشت که در طی این چند سال واتساپ با مشکلات امنیتی بسیاری رو به رو بوده است و حتی یک روز ایمن نیز نداشته است. همچنین مدیر تلگرام به تمام مردم جهان گفت که این پیام رسان هیچ وقت ایمن نخواهد شد و بهتر است خیال ایمن بودن آن را از سر خود بیرون بیندازید.

شاید این پیام کمی عجیب باشد و تنها یک پیام ساده باشد. اما چه چیزی باعث می شود تا مدیر تلگرام اینگونه درباره ی تلگرام بگویید و یک انتقاد محکم از این پیام رسان داشته باشد.

پاول دورف به این موضوع اشاره داشت که این پیام رسان در ابتدا بدون هیچ گونه امنیتی و رمزنگاری منتشر شد و در دسترس عموم قرار گرفت. پیام رسان ها به راحتی هک نمی شوند و نمی توان خیلی راحت آن را هک کرد اما وقتی یک پیام رسان از هیچ نوع رمز نگاری برای پیام های خود استفاده نمی کند عملا خودشان راه را برای سرقت اطلاعات باز گذشته است و خودش فریاد می زند که این اطلاعات برای کارهای دیگری مورد استفاده قرار میگیرد.

بهترین فیلترهای استوری اینستاگرام

همچنین پیام رسان یک اپلیکیشن منبع باز نمی باشد یعنی متخصص خیلی راحت نمی توانند آن را برسی کنند تا متوجه مشکلات امنیتی آن شوند. این موضوع زمانی خیلی مهم می شود که کشورهای مختلف می توانند از اطلاعات این پیام رسان استفاده های مختلف بکنند. تلگرام در برخی از کشور ها فیلتر می باشد و برخی از دولت ها از ان متنفر هستند به نظر شما دلیل این موضوع چیست؟ تلگرام از سیستم های امنیتی و رمزنگاری مختلفی استفاده می کند که باعث می شود هیچ شخص ثالثی به اطلاعات شما دسترسی نداشته باشد اما واتساپ دقیقا برعکس عمل کرده است و حتی از یک رمزنگاری ساده برای پیام ها نیز استفاده نکرده است.

به علت این انتقاد ها واتساپ در سال 2016 یک نوع رمز گذاری برای پیام ها معرفی کرد که بسیاری از کارشناسان نا کار امد بودن این نوع رمزنگاری را اعلام کردند. همچنین واتساپ در هر نسخه خود مشکلات امنیتی بسیاری داشته است که بعد از گذشت مدتی با آپدیت های جدید نه تنها این مشکلات رفع نمی شود بلکه مشکلات جدیدی به ان اضافه می شود.

چرا واتساپ ناامن شد؟

در سال 2014 بود که بیان گذار واتساپ این پیام رسان را به فیسبوک فروخت و اعلام کرد که امنیت کاربران حفظ می شود. اما پس از چند سال و برسی کارشناسان و خبرهای مختلف و البته برخی از سخن های خود بیان گذار واتساپ می توام به راحتی متوجه شد که این برنامه از داده های افراد استفاده می کند. این برنامه از امنیت کاملی برخودار نیست و نمی توان آن را یک برنامه ایمن معرفی کرد.

یکی از استفاده هایی که فیسبوک نیز از داده های کاربرانش می کند این است که از آنها برای داده کاوی استفاده می کند و نتایج آن را به افراد مختلف می فروشد. این اطلاعات و نتایج ان برای مقاصد مختلف و هدف های مختلف استفاده می شود.

اما به نظر شما چه چیزی می تواند باید شود تا نظر مدیر تلگرام درباره ی واتساپ این گونه باشد؟ آیا این فقط یک حرف است یا باید کمی به آن فکر کرد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.