خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » افزایش کسب درآمد از یوتیوب – چه عواملی بر کسب درآمد از یوتیوب تاثیر دارند؟

کسب درآمد از یوتیوب موضوعی که این روز ها خیلی مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری دوست دارند تا این روش جدید را برای کسب درآمد امتحان کنند. یکی از مشکلاتی که برخی از افراد به خصوص در ابتدای راه دارند کم بودن میزان این درآمد است که قصد دارم در ادامه این مطلب به آموزش افزایش کسب درآمد از یوتیوب و عوامل موثر بر کسب درآمد از یوتیوب بپردازیم. بنابراین اگر شماهم علاقه دارید تا بیشتر با ساز و کار درآمدی یوتیوب آشنا شوید تا انتهای این مطلب را بخوانید.

یوتیوب یکی از محبوب ترین سایت های تماشای و آپلود ویدیو به حساب می آید که به لطف ساز و کار درآمدی آن افراد زیادی آن را به عنوان یک شغل انتخاب کردند و با تولید محتوا هم کسب درآمد می کنند و هم به افراد کمک می کنند و این وسط بیزینس ها سود خود را می برند.

افزایش کسب درآمد از یوتیوب

افزایش کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب به صورت معمول بر روی ویدیو های شما تبلیغات نشان می دهد و اگر مخاطبین شما این تبلیغات را ببینند درآمدی از آن تبلیغات به شما می رسد. البته مخاطبین شما باید آن تبلیغات را تا انتها ببیند. بنابراین تا اینجا سه عوامل هستند که کم و زیاد شدن آنها می تواند بر روی درآمد شما تاثیر داشته باشد: میزان افرادی که تبلیغات را می بینند، میزان تبلیغات یوتیوب و میزان پولی که یوتیوب بابت آن به شما پرداخت می کند.

برخی حوزه ها هستند که یوتیوب برای نمایش تبلیغات آن پول بیشتری به شما پرداخت می کند. برای مثال شما یک ویدیو تخصصی می سازید و بازدید کمی دریافت می کند و افراد کمی به تماشای تبلیغات آن ویدیو پرداختند اما یوتیوب به علت سختی آن حوزه و بالا بودن قیمت تبلیغات آن به شما نیز پول بیشتری پرداخت می کند. همچنین هر چه مخاطبین شما بیشتر تبلیغات را تماشای کنند و به صورت آنها را مشاهده کنند نیز به شما درآمد بیشتری می رسد. به علاوه اگر فردی بر روی تبلیغات کلیک کند و وارد لینک تبلیغ شود درآمد بسیار بیشتری سهم شما می شود. اینها عامل هایی هستند که زیاد شما نمی توانید آنها ها دست کاری کنید و تاثیری داشته باشید.

عوامل موثر بر کسب درآمد از یوتیوب

برای افزایش کسب درآمد از یوتوب عوامل دیگری هستند که می توانند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم درآمد شما را افزایش دهند. به صورت کلی عواملی که بر روی میزان درآمد از یوتیوب تاثیر دارند: میزان بازدید، کشور بازدید کننده، حوزه شما و تعداد تبلیغات این چهار عامل اصلی به صورت مستقیم بر روی میزان درآمد شما تاثیر می گذارند.

آموزش بازاریابی در یوتیوب از صفر تا صد (هر آنچه باید بدانید)

میزان بازدید:

به صورت نرمال یوتیوب برای هر هزار بازدید چیزی بین 1 تا 2 دلار به شما پرداخت می کند. البته این عدد میانگین است و گاهی اوقات ممکن است به دلیل عواملی که در بالاتر ذکر کردم این میزان کاهش یا افزایش یابد. اما این موضوع هم خیلی سادست که اگر شما میزان بازدید ویدیو های خود را افزایش دهید میزان درآمد شما نیز افزایش می یابد. افزایش میزان بازدید نیز نیاز به فعالیت مداوم و تولید ویدیو های با کیفیت دارد.

کشور بازدید کننده:

شاید این مورد را ندارید اما یکی از عواملی که موجب  افزایش کسب درآمد از یوتیوب می شود کشور بازدید کننده است. برای مثال یوتیوب پول بیشتری برای افرادی که از آمریکا و کانادا تبلیغات را مشاهده می کنند پرداخت می کند. برای همین با توجه به اینکه شما کجا زندگی می کنید و از چه کشور هایی ویدیو های شما را مشاهده می کنند این عدد فرق می کند. اما از انجایی که بیشتر افراد حاضر در ایران از وی پی ان های آلمان؛ کانال و آمریکا استفاده می کنند این عدد در بیشترین حالت خود است.

حوزه شما:

همان طور که در بالاتر هم گفتم برخی حوزه های هستند که قیمت تبلیغات آن بیشتر است و بابت هر 1000 تا بازدید یوتیوب به شما پول بیشتری را پرداخت می کند. حوزه های تخصصی و یا حوزه هایی که سود آن بالاست معمولا هزینه تبلیغات آن نیز بالاست. این را خودتان می توانید بعد از تولید تعداد ویدیو متوجه شوید که چه ویدیوای با چه موضوعی و چه سبکی درآمد بیشتری را برای شما بدست می آورد.

کپی رایت در یوتیوب و هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید!

تعداد تبلیغات:

و اما مورد اخر تعداد تبلیغاتی است که روی ویدیو شما به نمایش در می آید. شما می توانید به جز ابتدای ویدیو در وسط ویدیو خود نیز تبلیغات یوتیوب را قرار دهید و در یک ویدیو چندین بار تبلیغات یوتیوب نمایش داده شود. اما این را توجه کنید که یوتیوب به برخی افراد ممکن است تبلیغ نشان ندهد که این موضوع می تواند دلایل مختلف داشته باشد. همچنین بالا بردن تعداد تبلیغات در طول ویدیو می تواند برای مخاطب بسیار اذیت کننده باشد و موجب افت کانال شما شود. به صورت نرمال برای یک ویدیو 10 الی 15 دقیقه ای 2 یا 3 تبلیغ کافی است و بیشتر از این می تواند واقع موجب ناراحتی کاربر شود.

در این مطلب به عوامل موثر بر کسب درآمد از یوتیوب پرداختم و آموزش افزایش درآمد از یوتیوب پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتواند در کارتان تاثیری داشته باشد.