خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » چگونه محتوا تولید کنیم؟ آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری

این روز ها تولید محتوا مهم ترین کاری است که باید انجام دهید و به آن توجه ویژه ای داشته باشید. حالا در عصری زندگی می کنیم که اهمیت محتوا به شدت بالا رفته است و هر کسب و کاری می تواند با تولید محتوای خوب و با کیفیت سرعت رشد و احتمال موفقیت خود را بالاتر ببرد. اما تولید محتوا چندان کار ساده ای نیست و بسیاری با آن مشکل دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در یکسری از مطلب وبلاگ زرممبر به آموزش تولید محتوا برای حوزه های مختلف بپردازم. در این مطلب به سراغ آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری رفته ام. تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

قطعا شماهم جمله بیل گیتس را شنیده اید که: محتوا پادشاست! قبل ها هر کسب و کاری که پول بیشتری دارد و قدرت بیشتری داشت احتمال موفقیتش بسیار بالاتر بود اما حالا و به لطف به قدرت رسیدن اینترنت تنها عواملی که موفقیت یک کسب و کار را تضمین می کنند پول و قدرت نیستند و محتوا نیز به این لیست اضافه شده است.

آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری

آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری

به وضوع از حوزه ی شما مشخص است که شما باید به انتشار اخبار بپردازید. در واقع مخاطب شما دوست دارد که از اخبار روز حوزه ی شما باخبر شود. اما چندین نکته وجود دارد که توجه به آن بسیار مهم و ضروری است:

حتما سعی کنید در حوزه های بسیار تخصص فعالیت کنید. دیگر حوزه هایی مانند اخبار فناوری، ورزشی و… جوابگو نیستند و احتمال موفقیت شما در آنها عملا صفر است. بیشتر سعی کنید در حوزه های تخصصی تر فعالیت کنید تا هم کارتان راحت تر شود و هم احتمال موفقیت بالاتری داشته باشید.

حوزه اخبار دیگر مانند قبل نمی تواند یک کسب و کار خوب برای شما باشد و اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید بهتر است کمی مدل کسب و کارتان را عضو کنید. شما می توانید با تخصصی کارکردن در یک حوزه هر زمان که خواستید یا به نتیجه درستی رسیدید نوع کسب و کار خودتا را عضو کنید. برای مثال اگر در حوزه اخبار موبایل فعالیت می کنید می توانید بعد ها یک بلاگر در زمینه موبایل شوید یا به فروش لوازم و تجهیزات موبایل بپردازید.

اگر صاحب یک پیج اینستاگرام هستید در شروع کار می توانید با خرید فالوور و استفاده از خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام زرممبر مقدار فالوور منطقی تری داشته باشید تا با تولید محتوا و دیده شدن افراد اعتماد بیشتری به شما بکنند و احتمال اینکه شما را فالوو کنند بسیار افزایش یابد.

آیا انتشار محتوا خیلی سریع اهمیت دارد؟

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که لازم دانستم در مطلب آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری به آن بپردازم این است که در اینستاگرام آنقدر انتشار خبر در همان دقیقه های اول اهمیت ندارد. اما دقت کنید که حوزه شما اخبار است و اخبار هایی که شما پوشش می دهید به صورت کلی به دو نوع خیلی مهم و مهم تقسیم می شود. اخبار های مهم را می توان با تاخیر 4 تا 5 ساعت یا بیشتر پوشش دارد اما اخبار های بسیار مهم برای مخاطب شما اهمیت ویژه دارد و بهتر است آن را سریع تر پوشش دهید. در کل معمولا مخاطبین شما در ساعات خاصی آنلاین می شوند و عملا منتشر کردن زودتر اخبار نیز سودی به حالشان ندارد بنابراین نیازی نیست آنقدر روی این موضوع حساس باشید.

چه خبر هایی را منتشر کنیم؟

توجه کنید که شما یک خبرگذاری نیستند و نیازی نیست همه اخبار را پوشش دهید. اخباری که شما باید پوشش دهید معمولا باید جز اخبار های مهم، حاشیه ساز یا مهم برای مخاطبین شما باشد. برای مثال در حوزه بازی اخبار بازی های بزرگ جز خبر هایی هستند که باید پوشش دهید و اخبار بازی سازان مهم جز خبر های حاشیه ساز به حساب می آیند. در کنار آن خبر رایگان شدن یک بازی جز اخبار مهم برای مخاطبین شما به حساب می آید. بنابراین سعی کنید تا اخباری را پوشش دهید که واقعا اهمیت داشته باشد و برای مخاطب شما جالب باشد.

بهترین منابع برای تولید محتوا برای پیج های خبری

اگر به دنبال منابع هستید لیستی که در زیر به شما معرفی می کنم را در حوزه خود پیدا کنید و همیشه انها را دنبال کنید.

  • پیج های خارجی هم حوزه شما
  • پیج های داخلی هم حوزه شما
  • سایت های ایرانی
  • سایت های خارجی
  • کانال های یوتیوب
  • کانال های تلگرامی

این لیست به ترتیب اولویت است. همچنین توجه کنید در حوزه تنها پیج های خبری و خبرگذاری ها نمی شوند بلکه پیج های تخصصی که روی حوزه های شما کار می کنند نیز می تواند منابع خوبی باشند.

آموزش تولید محتوا برای کانال های خبری ( از صفر تا صد)

چه محتوایی تولید کنید؟

در آخرین مبحث آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری باید بگویم که محتواهایی که شما تولید می کنید نباید تنها اخبار باشد. کار شما انتشار اخبار مهم، تولید محتواهای خبری در حوزه خود اما سبز که همیشه برای مخاطب مفید باشد و اخبار یا ویدیو های مهم حوزه شما برای مثال اگر کار شما منتشر کردن اخبار ولورانت یا فورتنایت است سعی کنید از ویدیوهای تکنیک های خیلی خاص در مسابقات یا استریم افراد معروف هم حوزه خود نیز استفاده کنید.

در آخر تولید محتوا در حوزه اخبار کار چندان سختی نیست به خصوص با منابع بسیار زیاد خارجی که وجود دارند. اما همیشه سعی کنید تخصصی کار کنید و تنها خود را به اخبار محدود نکنید چون احتمال موفقیت این حوزه در حال حاضر بسیار پایین است. سعی کنید خود را به یک پیج تخصصی در یک حوزه کوچک مانند موبایل های اپل و… تبدیل کنید. امیدوارم مطلب آموزش تولید محتوا برای پیج های خبری برایتان جالب بوده باشد.