خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش جامع پیدا کردن گوشی گم شده برای اندروید، سامسونگ، آیفون و…

قطعا برای شماهم پیش آمده که گوشی شما گم شده و نمی توانید آن را پیدا کنید یا بدتر از آن گوشی شما کلا به سرقت رفته است. برخی از افراد در این شرایط فکر می کنند که دیگر هیچ راهی وجود دارد و نمی توان کاری کرد. اما این تفکر کاملا اشتباه است. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش پیدا کردن گوشی گم شده بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید تا خیلی راحت بتوانید گوشی گم شده خودتان را پیدا کنید.

به صورت کلی برای پیدا کردن گوشی گم شده شما چندین راه حل وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از این روش ها مخصوص گوشی های اندروید و اپل هستند و برخی دیگر نیز مخصوص برخی اپراتور های خاص هستند که در این مطلب به صورت خیلی مختصر و جامع به تمامی آنها می پردازم.

پیدا کردن گوشی گم شده

پیدا کردن گوشی گم شده

در ابتدا بدانید که اگر گوشی شما گم شده باشد بهترین کار مراجعه به مراکز کلانتری و ثبت شکایت می باشد تا تمام مراحل به صورت قانونی دنبال شود. این بهترین کاری است که می توانید آن را انجام دهید. مابقی روش ها شاید جوابگو باشند اما کاملا قانونی نیستند و ممکن است نتوانید به درستی گوشی خود را ردیابی کنید.

ردیابی گوشی اندروید

برای گوشی های اندروید کار کمی راحت است زیرا می توانند به راحتی از قابلیت Find My Device یا اطلاعاتی که حساب کاربری جیمیل شما در اختیارتان می گذارد از مکان گوشی خود باخبر شوید. برای اینکه بتوانید از قابلیت Find My Device استفاده کنید باید حتما از قبل این قابلیت بر روی گوشی شما فعال شده باشد و مراحل آن را انجام داده باشید که بعدا در یک مقاله جدا به آن می پردازم. اما شما می توانید با وارد شدن به حساب گوگل خود که در دستگاه همراه شما ذخیره شده است و در بخش دستگاه ای فعال گوشی خود را پیدا کنید و مکان آن را پیدا کنید.

آموزش ساخت ایمیل یاهو مرحله به مرحله ( + حل مشکل شماره ایران)

ردیابی گوشی های سامسونگ

شرکت سامسونگ روش اختصاصی برای ردیابی گوشی های گم شده خود در اختیار کاربران قرار می دهد که افراد می توانند خیلی راحت با مراجعه به سایت https://findmymobile.samsung.com/ و ورود به حساب کاربری سامسونگ خود گوشی خود را پیدا کنند. حتما توجه داشته باشید که باید وارد حساب کاربری سامسونگ خود که شما شما به آن متصل است شوید. بعد از وارد شدن به آن خیلی راحت می توانید مکان گوشی خود را پیدا کنید و آن را از راه دور کنترل کنید.

پیدا کردن گوشی اپل گم شده شما

اگر گوشی شما که متعلق به شرکت اپل است گم شده باشد می توانید از طریق وبسایت https://www.icloud.com/find یا قابلیت find my iphone app آن را پیدا کنید. تنها کافیست است در این روش ها نیز وارد حساب کاربری مخصوص گوشی خود شوید و سپس به راحتی گوشی خود را پیدا کنید.

آیا ردیابی گوشی گم شده که خاموش باشد ممکن است؟

تمامی روش های بالای زمانی به صورت کامل جواب می دهند که شما شما به اینترنت متصل باشد تا بتوانید به آن متصل شوید و مکان آن را پیدا کنید. بنابراین اگر گوشی شما به اینترنت متصل نباشد در هیچ صورتی نمی توانید کاری کنید و طریق این روش ها آن را پیدا کنید. اما اگر همچنان گوشی شما روشن باشد می توانید از طریق سامانه های پیگیری اپراتور گوشی خود اقدام به یافتن دستگاه خود کنید.

پیدا کردن گوشی گم شده ایرانسل

شما می توانید از طریق سامانه ردیابی ایرانسل به راحتی اقدام به پیدا کردن گوشی خود کنید. به صورت که همین الان وارد بخش شماره گیر گوشی خود شوید و کد *6101# را وارد کنید. سپس مراحل را جلو بروید کمی جلوتر از شما سوال می شود که آیا اپراتور فعال در گوشی شما ایرانسل است یا خیر که عدد مربوط به گزینه مدنظر را وارد کنید. سپس کد imei گوشی خود را وارد کنید و منتظر پیامک ایرانسل باشید. معمولا ایرانسل بعد از 48 ساعت نتیجه برسی را برای شما ارسال می کند و اگر جواب آن منفی بود شما می توانید 5 روز بعد روباره درخواست را ثبت کنید.

این مطلب توسط زرممبر سایت افزایش ممبر تلگرام نوشته شده است.

ردیابی گوشی گم شده همراه اول

همراه اول نیز به مشترکین خود این قابلیت را می دهد که بتوانید گوشی گم شده خود را پیدا کنند. برای اینکار کافیست کد # شماره سریال *۲۱۴۱* ۱۱۱* را شماره گیری کنید و به راحتی درخواست ردیابی گوشی شما ثبت می شود که بعد مدتی پیامک نتیجه آن برای شما ارسال می شود. در صورت عدم موفقیت می توانید بعد از گذشت 10 روز دوباره اقدام به ثبت درخواست کنید.

بنابراین به صورت کلی یا باید گوشی شما با اینترنت متصل باشد یا اینکه اپراتوری در گوشی شما فعال باشد که بتوانید این کار را انجام دهید. امیدوارم مطلب آموزش پیدا کردن گوشی گم شده برایتان مفید بوده باشد.