خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » ایده های تولید محتوا – از این به بعد خیلی ساده و راحت محتوا تولید کنید!

این روز ها تولید محتوا برای هر کسب و کاری لازم و حیاتی است. تا جایی که حتی بیل گیتس نیز به این موضوع اشاره کرده است. عملا هر کسب و کاری می تواند به راحتی با تولید محتوای درستی و به جا به موفقیت برسد بدون اینکه هزینه زیادی خرج کند. اما تولید محتوا آنچنان کار راحتی هم نیست. یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دسته و پنجه نرم می کنند پیدا کردن ایده برای تولید محتوا است. در این مطلب قصد دارم تا به بهترین ایده های تولید محتوا بپردازیم که خیلی راحت می توانید از آنها استفاده کنید و محتوا های فوق العاده را خلق کنید. تا انتهای این مطلب با من همراه باشید.

ایده های تولید محتوا

فهرست محتوا

پیدا کردن ایده های تولید محتوا:

یکی از بهترین روش برای اینکه بتوانید یک محتوای خوب تولید کنید و ایده جالبی برای آن به ذهنتان برسد استفاده از کلید واژه ها است. شما می توانید از کلید واژه هایی مانند چرا، چه زمانی، چی، کجا، آموزش، چند روش برای، چطور، بهترین و… استفاده کنید. اگر کمی فکر کنید می توانید به راحتی با همین کلید واژه های ساده ایده های بسیار زیادی پیدا کنید و از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال کلید واژه چگونه که حتی یک سایت تولید محتوا به صورت کامل با همین کلید واژه در حال فعالیت است و روزانه به تولید محتوا می پردازد.
اگر صاحب یک کانال تلگرامی هستید در اوایل کار برای پیشرفت و برای شروع می توانید از خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام  زرممبر استفاده کنید تا ممبر های بیشتری داشته باشید و بتوانید افراد بیشتری را با تولید محتوای خوب جذب کنید.

بهترین ایده های تولید محتوا:

در بالا به کلید واژه هایی که می تواند به راحتی برای شما ایده های جدید تولید کند پرداختم. حالا قصد دارم تا به ایده های مختلفی بپردازم که می توانید از آنها استفاده کنید. این ایده ها را می توانید به چندین و چند روش مختلف استفاده کنید و با آن محتوا های بسیار خوبی تولید کنید.

باید ها و نباید ها:
باید ها و نباید یکی از بهترین ایده های ممکن است که شما می توانید در هر حوزه ای و در هر بخش و کتگوری خاصی محتوایی از آن تولید کنید. به عنوان مثال 3 کاری که نباید هنگام خرید عسل انجام دهید. با کمی فکر کردن می توانید لیست بسیار جالبی را پیدا کنید.

سوالات افراد و سوالات متداول:
یکی دیگر از بهترین ایده های تولید محتوا استفاده از سوالات افراد است. قطعا خودتان نیز می دانید که افراد در حوزه شما بیشتر چه سوالاتی دارند. کافیست تا به همان ها پاسخ دهید. اگر اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر دارید با خواندن کامنت های آن می توانید به لیستی از سوالات که افراد دارند دست پیدا کنید و با پاسخ به همان ها مطالب بسیار زیادی تولید کنید.

برسی و معرفی:
برسی و معرفی ها همیشه جز محتواهای جذاب بوده است که اگر به چشم مخاطب بخورد قطعا می تواند مورد توجه آن قرار بگیرد. به خصوص اگر فروشگاه اینترنتی هستید یا اینکه محصولی را می فروشید خیلی راحت می توانید از با معرفی و برسی محتوا های بسیار زیادی را تولید کنید که هم به فروش شما کمک کند و هم به درد مخاطب بخورد.

از اشتباهات بگویید:
یکی  دیگر از جذاب ترین ایده های تولید محتوا اشتباهات افراد است. معمولا افراد دوست ندارند اشتباه کنند و پی بردن به اشتباهات بقیه برایشان جذاب است. شما هم می توانید از هیمن مورد استفاده کنید و محتوا های جذابی را تولید کنید.

بهترین ها:
دیگر قطعا شماهم لیستی از مطالب بهترین ها را دیده اید. برخی سایت ها کارشان تولید مطالب بهترین هاست. بهترین ها می تواند خیلی کلی و یا خیلی جزئی در یک حوزه باشد و قطعا در هر حوزه ای حداقل بالا 10 محتوا می توان با آن پیدا کرد. بنابراین حتما روی آن فکر کنید که می توانید به ایده های خیلی جالبی برسید.

آموزش و دستورالعمل:
یکی دیگر از جذاب ترین و البته واجب ترین محتوا ها، محتوا های آموزشی است. هر حوزه ای مسائل بسیار زیادی دارد که نیاز به آموزش دارد و معمولا افرادی که به آن حوزه علاقه داشته باشند قطعا به دنبال آن هستند. بنابراین تنها با کمی فکر نه تنها کلی ایده به ذهنتان می رسد بلکه ممکن است یک محتوا تلوید کنید که فروش بسیار زیادی را برایتان به وجود بیاورد.

آموزش تولید محتوا برای کانال های خبری ( از صفر تا صد)

محاصبه و پادکست:
این ایده شاید برای هر حوزه ای جوابگو نباشد اما برای برخی از حوزه ها می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. شما می توانید به محاصبه با افراد موفق یا حتی خریداران خود بپردازید ای اینکه به تولید پادکست درباره‌ی موضوعات مختلف بپردازید.

بهترین منابع برای پیدا کردن ایده تولید محتوا:

از بهترین منابعی که شما می توانید ایده های تولید محتوا زیادی در آن پیدا کنید سایت های رقبا می باشد. چه سایت های ایرانی و چه سایت های خارجی معمولا دارای ایده های بسیار نابی هستند که استفاده از آنها به سبک خودتان می تواند جالب باشد به خصوص اگر سایت های خارجی حوزه خود را برسی کنید. از منابع دیگر می توان به چنل های مرتبط به شما در یوتیوب، پیج های اینستاگرام و کامنت افراد و سوالات افراد باشد که به راحتی می تواند به شما دنیایی از ایده های مختلف را هدیه دهد.

در این مطلب به معرفی ایده های تولید محتوا پرداختم تا خیلی راحت بتوانید در شروع کار به تولید محتوا بپردازید. امیدوارم این مطلب برایتان جالب بوده باشد.