خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش تولید محتوا برای پیج های آموزشی (صفر تا صد)

در این روز ها اینستاگرام از یک شبکه اجتماعی معمولی به یکی از بهترین پلتفرم ها برای کسب درآمد و ساخت بیزینس تبدیل شده است. دیگر برای ساخت یک کسب و کار نیازی به اجاره دفتر و…. نیست و خیلی راحت می تواند با یک پیج اینستاگرام یک کسب و کار بزرگ را به وجود آورد. در حال حاضر و در فضای آنلاین به خصوص شبکه های اجتماعی تنها ابزاری که می تواند به شما برای موفقیت و ارتقا و پیشرفت کسب و کارتان کمک کند محتوا است. تولید محتوا مهم ترین کاری است که شما باید برای رشد کسب و کار خودتان انجام دهید چون می تواند به تنها موجب افزایش فروش و جذب مخاطب بسیار زیادی شود. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش تولید محتوا برای پیج های آموزشی بپردازم.

شاید  جمله بیل گیتس را شنیده باشید که می گوید: محتوا پادشاست! این جمله و چیزی که این روز ها در فضای آنلاین می بینیم به خوبی به ما نشان می دهد که محتوا یکی از مهم ترین ابزار هایی است که می تواند شما را به موفقیت برساند و موجب موفقیت شما شود. اما تولید محتوا کار چندان راحتی نیست و بسیاری از افراد دقیقا نمی دانند در حوزه خود چه محتواهایی تولید کنند به همین دلیل تصمیم گرفتم تا یک سری از مطالب وبلاگ زر ممبر به آموزش تولید محتوا برای پیج های آموزشی بپردازم.

تولید محتوا برای پیج های آموزشی

آموزش تولید محتوا برای پیج های آموزشی

در پیج های آموزشی تولید محتوا اهمیت بیشتری دارد چون بیشتر حجم جذب مخاطب و اعتماد مخاطب به شما از راه همین محتوا بدست می آید اما در کنار این اهمیت بالا تولید محتوا برای این مدل از پیج ها بسیار راحت است.

بهترین کانال های موزیک تلگرام برای عاشقان به دنیای موسیقی!

چه محتوایی برای پیج های آموزشی تولید کنیم؟

برای پیج های آموزشی می تواند سبک های مختلفی از محتوا را تولید کنید. این سبک ها عبارت اند از پاسخ به پرسش، آموزش رایگان، نکات و آموزش های سبز که هر کدام از آنها می تواند به نوعی باعث موفقیت شما شود. پاسخ به پرسش:

در حوزه های آموزشی افراد سوال های بسیار زیادی دارند که پاسخ به همان سوال ها می تواند یک محتوای بسیار کامل برای شما شود. در حوزه های آموزشی مختلف سوال های زیادی وجود دارد که جواب آنها شاید ساده و پیش پا افتاده و یا حرفه ای باشد اما برای مخاطب شما بسیار ارزشمند است. به همین دلیل سعی کنید حداقل چند روز در هفته را به تولید این چنین محتواهایی بپردازید.

مثال (حوزه آموزش اینستاگرام): چگونه پسورد اینستاگرام را تغییر دهیم؟

آموزش رایگان:

آموزش رایگان در واقع باید مانند آموزش های حرفه ای و دوره های شما باشند اما بسیار ساده تر و سریع تر که مخاطب با دیدن آنها هم دلیلی برای دنبال کردن پیج شما پیدا کند و هم بیشتر به شما اعتماد کند. گاهی وقت ها تولید یک یا چندین دوره یا مینی دوره آموزشی رایگان می تواند بسیار زیاد در فروش و جذب مخاطب شما تاثیر داشته باشد.

مثال (حوزه آموزش اینستاگرام): دستیابی به 1000 فالوور اول در 1 ماه!

نکات و ترفند ها:

در هر حوزه آموزشی نکات و ترفند های زیاد وجود دارد که این نکات می تواند ساده و یا حرفه ای باشند. آموزش این نکات می تواند پیج شما را بسیار حرفه ای تر نشان دهد. معمولا آموزش دادن این نکات و ترفند ها باعث می شود تا افرادی که کمی با پیج شما آشنا هستند بیشتر از پیج شما استفاده کنند و احتمال خرید آنها افزایش یابد.

مثال (حوزه آموزش اینستاگرام): چه ملاک هایی باعث می شود وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

آموزش سبز:

آموزش سبز در واقع به معنای آموزش های درست و حسابی و با کیفیتی است که می توانید تولید کنید. شما می توانید به تولید آموزش در یک مبحث بپردازید و بخش های مختلف آن را به صورت پست های مختلف بر روی اینستاگرام خود قرار دهید. منابع این آموزش ها را می تواند از مقالات اینترنت در حوزه خودتان بدست بیاورید.

مثال (حوزه آموزش اینستاگرام) آموزش استفاده از برنامه اینشات

جهت افزایش فالوور های اینستاگرام خود به خصوص در ابتدای کار می توانید از خدمات افزایش فالوور فیک اینستاگرام زر ممبر استفاده کنید تا در ابتدا پیج شما راحت تر توسط بقیه افراد فالو شود.

ایده یابی برای تولید محتوا برای پیج های آموزشی:

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد دارند این است که هیچ ایده خاصی به ذهن آنها نمی رسد که از آن استفاده کنند و به تولید محتوا بپردازند. برای ایده یابی شما می توانید از منابع زیر استفاده کنید:

  • پیج های رقیبتان
  • پیج های رقبای خارجی
  • پیج های هم حوزه شما چه ایرانی چه خارجی
  • سایت های خارجی و ایرانی
  • کانال های تلگرامی
  • چنل های یوتیوب در حوزه شما
  • کامنت های زیر پست های خودتان یا افراد هم حوزه شما

اگر چند روز وقت بگذارید و تمام این موارد را پیدا کنید از این به بعد دیگر مشکلی در ایده یابی ندارید. همچنین بعد از مدتی دیگر به راحتی خودتان می توانید ایده سازی کنید به تولید محتوا خیلی ساده و راحت بپردازید. پیج های خارجی، کانال های یوتیوب و مقالات خارجی نه تنها منابع بسیار خوبی برای تولید محتوا هستند بلکه باعث ارتقا سطح کیفیت محتوا های شما نیز می شوند.

در این مطلب به آموزش تولید محتوا برای پیج های آموزشی پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از همین امروز به تولید محتوا بپردازید وموجب رشد کسب و کار خودتان شوید.