خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش بازاریابی در یوتیوب از صفر تا صد (هر آنچه باید بدانید)

این روز ها یوتیوب به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی ویدیو تبدیل شده است و به لطف بازدید بسیار بالا و مخاطب بسیار زیاد بسیاری آن را حتی از تبلیغات خیابانی و تبلیغ در تلویزیون هم بهتر می دانند. حالا این فضا با این پتانسیل بالا قطعا یک جای خوب برای بازاریابی و رشد کسب و کار است. در این مطلب قصد دارم تا به شما نحوه ی بازاریابی در یوتیوب را آموزش دهم تا بتوانید از این شبکه اجتماعی به نفع خودتان استفاده کنید و محصولات خودتان را به فروش برسانید.

یوتیوب بر خلاف شبکه های اجتماعی دیگر شاید کمی فعالیت در آن سخت تر باشد اما تاثیر بسیار بیشتری می تواند بر روی مخاطب بگذارد و علاوه بر آن بعد از مدتی فعالیت می تواند برای کسب و کارتان سودمند باشد. به علاوه دنیای دیگر در حال رفتن به سمت محتواهای ویدیو ای است و طبق برسی های بسیار مشخص شد افراد بیشتر از هر چیزی تمایل به دیدن یک ویدیو دارند تا خواندن یک متن و…. بنابراین این اقدام شما در آینده نیز می تواند کمک زیاد به کسب و کارتان بکند.

آموزش بازاریابی در یوتیوب

بازاریابی در یوتیوب

مارکتینگ در یوتوب آنچنان چیز سختی نیست که نیاز باشد برای آن ساعت های زمان صرف کنید. اما فعالیت در آن به اندازه ای سخت است که باعث می شود تا بسیاری سراغ آن نیایند.

مراحل بازاریابی در یوتیوب:

مراحل فعالیت در یوتویب به صورت کلی به 4 مرحله تقسیم می شود که با انجام آنها شما برای بازاریابی و مارکتینگ در این شبکه اجتماعی اماده می شوید.

ساخت کانال یوتیوب

مرحله اول ساخت یک کانال یا چنل در یوتیوب است. اگر قصد دارید یک کانال برای یوتیوب مارکتینگ راه اندازی کنید بهتر است یک حساب کاربری تجاری بسازید تا بتوانید از امکانات آن بهتر استفاده کنید.

در ساخت کانال سه عامل بسیار موثر است:

عنوان: عنوان کانال شما بهتر است همان عنوان کسب و کارتان باشد. این کار باعث می شود تا مخاطب خیلی راحت تر بتواند شما را پیدا کند و به شما اطمینان بیشتری بکند. اما اگر عنوان کسب و کار شما طوری بود که آن را برای عنوان حساب خود مناسب نمی بینید می توانید از عناوین دیگر و مرتبط استفاده کنید. البته حتما در لوگو و کاور به اسم اصلی کسب و کار خود اشاره کنید.

کپی رایت در یوتیوب و هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید!

کاور:

کاور دقیقا تصویری است که فرد بعد از وارد شدن به چنل شما در بالا آن را مشاهده می کند. بهترین گزینه استفاده از یک کاور حاوی عکس لوگو و نوشته هایی یا تصاویر دیگری است که ماهیت چنل شما و کسب و کارتان را نشان دهد.

لوگو:

لوگویی که انتخاب می کنید حتما در سایز بزرگ باشد و حتما حتما لوگوی خود کسب و کارتان باشد. این کار به نوعی الزامی است چون باعث می شود مخاطب شما را بهتر تشخیص دهد.

شناخت مخاطب

مرحله بعدی شناخت مخاطب است. شما باید بشناسید که مخاطب های شما در یوتیوب دقیقا چه افرادی هستند و نیاز آنها چیست و چگونه باید برای آنها محتوا تولید کنید. در واقع وقت کامل نگذاشتن برای این مرحله یا توجه نکردن به آن باعث می شود تا کل زحمات شما برای بازاریابی در یوتیوب به هدر برود.

شما باید بتوانید به سوالات زیر به خوبی پاسخ دهید تا مخاطبتان را بیشتر بشناسید:

 • مخاطب شما در چه سنی قرار داد؟
 • مخاطب شما به چه چیزی علاقه دارد؟
 • چه چیزی برای مخاطب شما جذاب است؟
 • مخاطب شما چه نوع محتوایی می خواهد؟
 • مخاطب شما بیشتر درباره چه موضوعاتی در یوتیوب جستجو می کند؟
 • مخاطب شما چه زمان هایی در یوتیوب فعال است؟

یافتن پاسخ این سوال ها باعث می شود تا یک شناخت نسبی نسبت به مخاطبین خود داشته باشید.

افزایش بازدید یوتیوب با چند روش ساده

پیدا کردن الگوهای محتوایی

پیدا کردن الگوهای محتوایی یعنی شما دقیقا باید چه محتوایی تولید کنید تا مخاطبین شما آنها را دوست داشته باشند. دقت کنید شما نباید محتوا درباره‌ی محصولات خود تولید کنید بلکه باید طوری محتوا را تولید کنید که مخاطبینی که به آن حوزه علاقه دارند جذب شوند و شما بتوانید به آنها محصول یا خدمات خود را بفروشید.

برای پیدا کردن یک الگوی مناسب می توانید به به کانال های رقبای خود سری بزنید، به کانال های خارجی در حوزه خود و حوزه های مرتبط با خودتان سری بزنید، به کامنت های ویدیو های رقیبانتان سری بزنید و…. با استفاده از همین روش ها می توانید اطلاعات مناسبی از محتواهایی که باید تولید کنید پیدا کنید.

شروع به ساخت یک ویدیو خوب

مرحله آخر شروع به تولید ویدیو است. این مرحله خود به چندین مرحله کوچک تر تقسیم می شود که عبارت اند از:

 • انتخاب حوزه
 • انتخاب موضوع
 • پرورش موضوع
 • شروع به تولید ویدیو
 • ادیت ویدیو
 • ساخت تامنیل برای ویدیو
 • انتخاب عنوان ویدیو
 • آپلود ویدیو

نکاتی که باید در هنگام تولید ویدیو برای بازاریابی در یوتیوب به آن توجه کنید:

 • حتما سعی کنید حداقل هر هفته یک بار ویدیو تولید کنید. پیشنهاد ما این است که هر روز یا حداقل یک روز در میان به تولید ویدیو بپردازید.
 • حتما ویدیو های خود را از قبل زمانبندی کنید. پیشنهاد ما این است که حتما 3 الی 5 ویدیو زمان بندی شده از قبل داشته باشید یا محتوای کانال شما سر وقت آپلود شود.
 • از مخاطبین خود بپرسید که دقیقا چه چیز هایی را نیاز دارند و بیشتر به چه حوزه هایی علاقه دارند.
 • به کامنت های زیر ویدیو ها اهمیت دهید چون می تواند موجب رفع نقص ها و پیدا کردن ایده های جدید برای ساخت ویدیو شود.

خدمات خرید ممبر واقعی زر ممبر

در این مطلب به صورت خیلی خلاصه مراحل ساختن یک کانال در یوتیوب و آغاز بازاریابی در یوتیوب را به شما آموزش دادم. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید.