خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 3 روش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ (آپدیت 2023)

یکی از قابلیت های بسیار خوبی که به گوشی های اندروید اضافه شد قابلیت اسکرین شات است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از صفحه گوشی خود در لحظه عکس بگیرید. در واقع اسکرین شات کار بسیاری از افراد را راحت کرده چون خیلی ساده می توانند تمامی محتوایی که صفحه نمایش انها در حال نمایش را به ثبت برسانند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ بپردازم.

اسکرین شات دقیقا یک تصویر از کل محتوایی است که در صفحه نمایش گوشی شما در حال نمایش است که می توانید خیلی ساده آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. فرض کنید در اینستاگرام یک تصویر بسیار خوب مشاهده کردید و دوست دارید آن را داشته باشید با استفاده از این قابلیت خیلی ساده می توانید این کار را انجام دهید و یک عکس از آن به ثبت برسانید. در گذشته این قابلیت با استفاده از نرم افزار های مختلف در دسترس افراد قرار میگرفت اما حالا و به لطف پیشرفت سیستم عامل ها و اضافه شدن قابلیت های مختلف به آنها این امکان خیلی ساده در اختیار افراد قرار گرفته است.

اسکرین شات گرفتن در سامسونگ

آموزش اسکرین شات گرفتن در سامسونگ

روش های بسیار متفاوتی وجود دارد که می توانید خیلی ساده اسکرین شات بگیرید و من قصد دارم تا در ادامه به معرفی چندتا از بهترین آنها بپردازم.

screenshot گرفتن با استفاده از دکمه های گوشی

اسکرین شات گرفتن با استفاده از دکمه های گوشی

ساده ترین و محبوب ترین روش گرفتن اسکرین شات استفاده از دکمه های خود گوشی است. شما می توانید خیلی ساده و با گرفتن همزمان دکمه پاور و صدای کم در گوشی خیلی ساده از صفحه ای که در حال مشاهده هستید اسکرین شات تهیه کنید.

این تکنیک تقریبا در تمامی گوشی های اندروید چه قدیم و چه جدید به راحتی قابل انجام است و همیشه بهترین و ساده ترین گزینه ای است که می توانید از آن استفاده کنید.

بهترین برنامه ریکاوری فایل های حذف شده برای موبایل (عکس، فیلم و..)

اسکرین شات گرفتن با دستار صوتی گوگل

اسکرین شات گرفتن با دستار صوتی گوگل

یکی دیگر از روش هایی که می توانید از صفحه گوشی خود یک اسکرین شات تهیه کنید استفاده از دستیار صوتی گوگل است که بسیار از افراد از آن مطلع نیستید. برای اینکه بتوانید از این دستیار صوتی استفاده کنید ابتدا باید آن را فعال کنید. برای اینکار وارد تنظیمات گوشی سامسونگ خود شوید و سپس وارد بخش general شوید. سپس گزینه google assistant را فعال کنید تا بتوانید از این به بعد از آن استفاده کنید.

بعد از اینکه قابلیت دستیار صوتی گوگل را فعال کردید خیلی راحت می توانید با نگه داشتن دکمه هوم به مدت چند ثانیه و گرفتن عبارت take screenshot یک عکس از صفحه خود تهیه کنید. البته حتما در نظر داشته باشید که باید این عبارت را به صورت انگلیسی بگویید.

استفاده از قابلیت smart edge

استفاده از قابلیت smart edge

یکی از ویژگی هایی که گوشی های سامسونگ از آن بهره می برند Edge panels است که شما خیلی ساده می توانید آن را در گوشی خوود فعال کنید. بعد از فعال کردن یک نوار نازک صفید کنار صفحه شما همه وجود دارد که می توانید با کشیدن آن به قابلیت های بسیار زیادی دسترسی داشته باشید.

برای فعال کردن این قابلیت ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس بر روی دکمه سرچ کلیک کنید. حالا عبارت edge panels را سرچ کنید. سپس آن را on کنید و از بخش panels تیک گزینه smart select را بزنید.

سپس می توانید با کشیدن این نوار آن را باز کنید و با کلیک بر روی گزینه rectangle بخشی از صفحه گوشی خود را انتخاب کنید و از آن اسکرین شات تهیه کنید. با استفاده از این قابلیت می توانید در هنگام گرفتن اسکرین شات تنها یک بخش خاص را مشخص کنید و از همان بخش اسکرین شات تهیه کنید. این قابلیت یک روش فوق العاده برای اسکرین شات گرفتن در سامسونگ به حساب می آید

آموزش ورود به دایرکت اینستاگرام در کامپیوتر

چگونه در اندروید 4 اسکرین شات تهیه کنم؟

شاید روش هایی مانند دستیار صوتی گوگل یا قابلیت smart edge نیاز به گوشی های جدید تر و اندروید های جدید تری داشته باشد اما شما خیلی ساده با گرفتن همزمان کلید پاور و کم کردن صدا در اکثر گوشی ها اسکرین شات تهیه کنید.

چرا نمی توانم اسکرین شات تهیه کنم؟

اگر هر سه روشی که گفته شده را تست کردید و نتوانستید اسکرین شات تهیه کنید حتما چک کنید که گوشی شما حافظه خالی داشته باشد و اگر دست نشد می توانید یک بار گوشی خود را خاموش روشن کنید و در غیر این صورت بهتر است گوشی خود را به یک تعمیرگاه نشان دهید.

این مطلب در وبلاگ زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر فیک تلگرام و خرید سین تلگرام منتشر شده است و اگر به موضوعاتی مانند اینستاگرام و جذب فالوور و یا تلگرام و تنها ترفند های گوشی های موبایل و دنیای فناوری علاقه دارید پیشنهاد می کنم که حتما نگاهی به مطالب وبلاگ داشته باشید.