خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » 3 روش اسکرین شات گرفتن در شیائومی (آپدیت 2023)

فرایند اسکرین شات گرفتن معمولا در بسیار از گوشی های اندروید تقریبا شبیه به هم است و در هر کدام روش های متفاوت و متنوعی برای اینکار وجود دارد. گوشی های شیائومی نیز به لطف رابط کاربری miui از این قاعده جدا نیستند و روش های بسیار مختلفی را برای گرفتن اسکرین شات در اختیار افراد قرار می دهد که می توانید از آنها استفاده کنید. در ادامه این مطلب  قصد دارم تا به آموزش اسکرین شات گرفتن در شیائومی بپردازم.

اسکرین شات یکی از قابلیت هایی بود که در گذشته توسط برخی نرم افزار ها صورت می گرفت و بعدها امکاناتی در گوشی ها در نظر گرفته شده تا بتوان از این قابلیت بسیار ساده تر و سریع تر استفاده کرد. اسکرین شات یک تصویر دیجیتالی از صفحه گوشی شما و محتوایی که در آن در حال نمایش است.

آموزش اسکرین شات گرفتن در شیائومی

گوشی های شیائومی نیز برای گرفتن اسکرین شات مانند هر شرکت دیگری روش های مختلفی را در اختیار افراد قرار داده است که حتی خیلی از افراد از بسیاری از آنها مطلع نیستند. به همین دلیل در ادامه به چندتا از ساده ترین و آسان ترین این روش ها می پردازم.

اسکرین شات با استفاده از کلید های موبایل

اسکرین شات با استفاده از کلید های موبایل

یکی از ساده ترین و اصلی ترین روش ها برای گرفتن اسکرین شات که از گذشته تا کنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا در اکثر گوشی ها یکسان است استفاده از دکمه های فیزیک خود گوشی برای اینکار است. در واقع شما می توانید با نگه داشتند کلید های پاور و کم کردن صدا باهم از صفحه نمایش گوشی خود یک عکس تهیه کنید. همچنین پس از ثبت اسکرین شات یک پیش نمایش از آن نیز برایتان نمایش داده می شود.

آموزش کم کردن حجم عکس در اندروید و آنلاین (بدون افت کیفیت)

ثبت اسکرین شات با استفاده از quick ball

ثبت اسکرین شات با استفاده از quick ball

Quick ball یکی از امکانات بسیار کاربردی به حساب می آید که می تواند برخی از تنظیمات و امکانات را خیلی سریع در اختیار شما قرار دهد. برای فعال کردن این قابلیت باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید و سپس وارد بخش Additional Settings شوید و گزینه Quick ball را انتخاب کنید و بر روی گزینه Turn on Quick ball کلیک کنید. البته می توانید از طریق سرچ تنظیمات گوشی نیز خیلی ساده به این بخش دسترسی داشته باشید.

بعد از فعال کردن آن یک دایره کوچک در کنار صفحه ظاهر می شود که هر زمان بر روی آن کلیک کنید باز می شود و گزینه های دیگری را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید با کلیک بر روی آیکون قیچی از صفحه خود اسکرین شات تهیه کنید.

در واقع استفاده از quick ball برای اسکرین شات گرفتن در شیائومی یکی از ساده ترین و آسان ترین روش هایی است که می توانید از آن استفاده کنید.

Screenshot گرفتن با نوار اعلان

Screenshot گرفتن با نوار اعلان

در گوشی های شیائومی این امکان وجود دارد که می توانید با پایین کشیدن پنل نوتیفیکیشن به گزینه های مختلفی دسترسی داشته باشید که در لیست آنها شاهد گزینه screenshot هستید که با کلیک بر روی آن می توانید خیلی ساده از صفحه گوشی خود اسکرین شات تهیه کنید. البته ممکن است که این گزینه در این بخش وجود نداشته باشد و مجبور باشید تا ابتدا این گزینه را به این بخش اضافه کنید.

4 تا از معروف ترین برنامه کلاژ عکس برای اندروید

چگونه اسکرین شات طولانی در شیائومی بگیریم؟

تا به اینجا به روش های معمول برای اسکرین شات گرفتن در شیائومی اشاره کردم اما اگر بخواهید یک اسکرین شات طولانی تر تهیه کنید چی؟ آیا روشی برای آن هم وجود دارد؟

خوشبختانه شیائومی روشی برای اینکار هم در نظر گرفته است و شما تنها کافیست تا از یکی از روش های گفته شده استفاده کنید و سپس بر روی گزینه scroll کلیک کنید که معمولا اولین گزینه است که در پایین نمایش داده می شود. سپس خیلی ساده می توانید اسکرین شات طولانی خود را تهیه کنید.

اسکرین شات ها کجا ذخیره می شود؟

مانند هر گوشی دیگری پس از اینکه اسکرین شات مدنظرتان را گرفتید این عکس در گالری شما و پوشه screenshot ذخیره می شود و می توانید آن را مشاهده کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور فیک بدون ریزش و ری اکشن تلگرام تصمیم گرفتم تا به آموزش اسکرین شات گرفتن در شیائومی بپردازم تا بتوانید خیلی راحت و ساده از صفحه گوشی خود اسکرین شات تهیه کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.