خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » چگونه افراد را در اینستاگرام پیدا کنیم؟ 4 روش پیدا کردن افراد در اینستاگرام

اینستاگرام یک نرم‌افزار مالکیتی می‌باشد که جدیدا توسط فیسبوک خریداری شده است. این برنامه برای دستگاه‌های اندروید، iOS، ویندوز و مایکروسافت در دسترس می‌باشد. به دلیل دارا بودن امکانات و ویژگی‌های خاص، شبکه اجتماعی اینستاگرام از محبوبیت ویژه‌ای در سراسر جهان برخوردار است. این برنامه به‌علاوه اشتراک‌گذاری عکس و فیلم‌های دلخواه و ارتباط با دیگر کاربران، استفاده‌های دیگری نیز دارد. بسیاری از کاربران از اینستاگرام برای پیشبرد اهداف کاری خود استفاده می‌کنند. کاربران می‌توانند کسب و کار خود را در این شبکه اجتماعی تبلیغ کنند و یا خدمات خود را در اینستاگرام ارائه دهند. برای به اشتراک‌گذاری محتوای خود می‌توانید مخاطبان دلخواه را به چند روش در اینستاگرام جستجو کنید.

پیدا کردن افراد در اینستاگرام

کاربران برای ثبت‌نام در برنامه اینستاگرام علاوه بر شماره موبایل با استفاده از ایمیل نیز می‌توانند اقدام کنند. پیدا کردن افرادی که با آن‌ها در ارتباط هستید در اینستاگرام به مراتب می‌تواند چالش برانگیزتر از دیگر شبکه‌های اجتماعی که با استفاده از شماره موبایل اکانت درست می‌کنید، باشد. البته سازندگان برنامه اینستاگرام امکانات و ویژگی‌هایی را برای جستجو و پیدا کردن افراد قرار داده‌اند که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم. با استفاده از این روش‌ها و با توجه به اطلاعات اولیه‌ای که از اکانت یا شخص مورد نظر داریم از طریق یکی از این روش‌ها اقدام به جستجو می‌کنیم.

چگونگی جستجو در اینستاگرام

شما از چندین راه می‌توانید افراد مورد نظر خود را در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام پیدا کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار کنید یا آن‌ها را به این برنامه دعوت کنید. روش‌هایی که قصد داریم آن‌ها را معرفی کنیم به شرح زیر می‌باشد:

  • جستجو از طریق Explore
  • جستجو از طریق شماره موبایل
  • جستجو از طریق فیسبوک
  • جستجو از طریق QR Code

جستجو از طریق Explore

صفحه Explore اینستاگرام را می‌توان موتور جستجوی این برنامه نامید. اکسپلور دارای چهار قسمت برای جستجو می‌باشد. که این چهار بخش شامل top، account، tags، pleases می‌باشد. با لمس هرکدام از این گزینه‌ها، بر اساس نوع جستجوی خود می‌توانید افراد مورد نظر را در اینستاگرام پیدا کنید.

برای مثال اگر اسم کوچک یا بزرگ شخصی که به دنبال آن می‌گردید را می‌دانید می‌توانید در قسمت top یا account با وارد کردن اسم فرد اکانت او را جستجو کنید.

پیدا کردن افراد در اینستاگرام از طریق اکسپلور

در صورتی که اطلاعات دقیقی از فرد مورد نظر ندارید اما حوزه فعالیت او را می‌دانید، از طریق قسمت tag می‌توانید حوزه فعالیت او را Search کنید. اکانت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند نمایش داده می‌شوند، می‌توانید در میان آن‌ها فرد را پیدا کنید.

قسمت آخر در بخش اکسپلور گزینه please می‌باشد که بر اساس شهر یا منطقه می‌توانید به جستجو بپردازید. در این صورت پست‌هایی که با لوکیشن مورد نظر شما به اشتراک گذاشته شده‌اند نمایش داده می‌شوند.

اشتراک گذاری پست و استوری در اینستاگرام

جستجو از طریق شماره موبایل و فیسبوک

یک راه بسیار آسان و کاربردی برای پیدا کردن افراد از طریق شماره تلفن همراه است. این کار از طریق شماره‌های ذخیره شده در قسمت contact تلفن همراه شما صورت می‌گیرد. با استفاده از این قابلیت افرادی که شماره موبایل خود را در حساب‌ کاربری خود ثبت کرده‌اند برای شما نمایش می‌دهد.

برای انجام این کار ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.

به قسمت پروفایل بروید.

از قسمت بالایی صفحه منوی سه خط را باز کنید.

از طریق منوی باز شده گزینه Discover people را انتخاب کنید.

گزینه Connect contacts را انتخاب کنید.

اینستاگرام بر اساس شماره‌های ذخیره شده در تلفن همراه شما پیج‌های مربوطه را جمع‌آوری کرده و به شما نشان می‌دهد.

پیدا کردن افراد در اینستاگرام با شماره تلفن

علاوه بر شماره موبایل می‌توانید مخاطبان اکانت فیسبوک خود را با اینستاگرام مرتبط کنید. برای این کار همان مراحل بالا را تکرار کنید.

سپس بعد از انتخاب Discover people این بار گزینه Connect to Facebook را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه وارد صفحه فیسبوک می‌شوید.

پس از وارد شدن به اکانت فیسبوک، می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را به اکانت فیسبوک خود متصل کنید.

همچنین می‌توانید افرادی که دو اکانت خود را به هم متصل کرده‌اند را ببینید.

جستجو از طریق QR Code

کد QR در اینستاگرام مانند اثر انگشت افراد می‌باشد. یعنی کد مخصوص به شما با کد افراد دیگر متفاوت می‌باشد. با اسکن این کد به آسانی می‌توانید پیج شخص مورد نظر را پیدا کنید. برنامه اینستاگرام با ارائه این ویژگی کار افرادی که در کنار هم هستند را آسان‌تر کرده‌ است. برای استفاده از QR Code برای پیدا کردن حساب کاربری افراد مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد برنامه اینستاگرام شوید و در قسمت پروفایل، در بالای صفحه منوی سه خط را انتخاب کنید.

در منوی باز شده گزینه QR Code را انتخاب کنید.

در این مرحله وارد صفحه Qr Code می‌شوید.

پیدا کردن افراد در اینستاگرام با qr code

کد مخصوص شما در وسط صفحه قرار دارد. افراد دیگر با اسکن این کد می‌توانند پیج شما را در اینستاگرام پیدا کنند.

برای پیدا کردن اکانت اشخاص دیگر در پایین صفحه گزینه‌ای به نام Scan QR Code وجود دارد.

با انتخاب این گزینه کد شخص مورد نظر را اسکن کنید تا اکانت اینستاگرام شخص را پیدا کنید.

استفاده از فونت فارسی در اینستاگرام (پست، استوری، بیو)

دعوت دوستان به اینستاگرام

بخش دیگری که در قسمت اینستاگرام وجود دارد به نام follow and invite friends که با استفاده از آن می‌توانید با یکی از روش‌های تعیین شده دوستان خود را به اینستاگرام دعوت کنید.

برای استفاده از این قابلیت ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام و قسمت پروفایل شوید.

منوی بالای صفحه را باز کنید.

گزینه Setting را انتخاب کنید.

در صفحه باز شده گزینه follow and invite friends را بزنید.

در این مرحله صفحه‌ای باز می‌شود که چهار گزینه در آن صفحه وجود دارد:

Invite friends by WhatsApp

در صورت انتخاب این گزینه وارد صفحه مخاطبان واتساپ می‌شوید. فرد مورد نظر را انتخاب کنید تا از طرف اینستاگرام پیامی با محتوای دعوت او به اینستاگرام برای فرد ارسال شود.

Invite friends by email

این گزینه عملکردی مانند گزینه قبلی دارد. با این تفاوت که به جای پیام واتساپ، یک ایمیل برای فرد مورد نظر ارسال می‌شود.

Invite friends by SMS

این گزینه نیز شبیه به گزینه‌های قبلی است. تفاوت آن‌ها در این است که با انتخاب این گزینه پیام دعوت از طریق پیامک برای فرد ارسال خواهد شد.

Invite friends by…

پس از انتخاب این گزینه یک نیم‌صفحه‌ تحت عنوان Share with… باز می‌شود. در این مرحله به هر روشی که دوست داشتید پیام دعوت خود را ارسال کنید.

تاثیر خرید لایک اینستاگرام

زمانی که فالوورهای پیج شما به حد مناسبی رسیده است که برای مخاطبان نیز قابل قبول می‌باشد، اگر پست‌های شما نتوانند تعداد لایک متناسب با فالوورهای شما را دریافت کنند باعث بی اعتمادی مخاطبان می‌شود. در نتیجه کاربران جدید قانع نمی‌شوند که پیج شما را فالو کنند. با خرید لایک ایرانی برای پست‌های خود به سادگی می‌توانید این مشکل را حل کنید. شما با خرید لایک و فالوور اینستاگرام زمینه را برای جذب لایک و فالوور فعال و واقعی فراهم خواهید کرد. که این کار امتیاز بزرگی برای پیشرفت پیج شما به شمار می‌رود.