خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » برندسازی با تبلیغات – چگونه با تبلیغات برند سازی کنیم؟

برندسازی موضوعی که این روز ها در کسب و کار های آنلاین به یکی از اصلی ترین و مهم ترین کارهایی تبدیل شده است که هر مدیری باید برای آن پلن و برنامه ریزی درستی داشته باشد. برای برند سازی می توان از روش های مختلف استفاده کرد اما یکی از اصلی ترین و مهم ترین این روش ها تبلیغات است که می تواند خیلی سریع برند شما در ذهن مخاطب تشکیل دهد. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش برندسازی با تبلیغات بپردازم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برندسازی با تبلیغات

برندینگ چیست؟

برندسازی همان طور که از نامش مشخص است ساخت هویت و برند کسب و کار شماست که می تواند در جذب مخاطب، افزایش فروش، اعتماد و… تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. برند سازی به صورت کلی به دو بخش تقسیم می شود. ساخت برند و بهبود برند که هر کدام از این دو مراحل خاص خود را دارند. در برندسازی شما باید ابتدا هویت خود را بسازید و در واقع خود را به افراد معرفی کنید و در حوزه خود به یک نام معروف تبدیل شوید. اما بهبود برند مربوط به چیزی می شود که همراه با برند شما به افراد القاء می شود. مثلا اگر شما یک فروشگاه بزرگ هستند و برند سازی خوبی کرده اید و افراد زیادی شما را می شناسند اما هر وقت و هر جا صحبت از شما و برند شما می شود محصولات بد، بدقولی و… از برند شما به ذهن افراد می رسد. همین موضوع می تواند حتی در فروش و آینده کسب و کار شما تاثیر به شدت بالایی داشته باشد.

آموزش بازاریابی در یوتیوب از صفر تا صد (هر آنچه باید بدانید)

چه کسب و کارهایی باید برند سازی کنند؟

قبل از اینکه به موضوع برند سازی با تبلیغات بپردازم ابتدا قصد دارم به این موضوع بپردازم که اصلا چه کسب و کارهایی باید برند سازی کنند؟ پاسخ این سوال را اگر بخواهیم کلی بدهیم می توانیم بگوییم همه کسب و کار ها باید این کار را در هر سطح و لولی که هستند انجام دهند چه یک فروشگاه کوچکی که چند ماه شروع به فعالیت کرده است و چه یک شرکت با سابقه 10 ساله هیچ فرقی بین اینها نمی کند. اما اولویت و اهمیت برندسازی برای کسب و کار 10 ساله خیلی بیشتر است و تاثیر آن قطعا خیلی مشهود تر است.

برندسازی با تبلیغات

یکی از اصلی ترین و مهم ترین روش ها برای برندسازی تبلیغات است که می تواند بخش شناساندن برند شما به مخاطب را بسیار خوب انجام دهد. برند سازی با تبلیغات برای برند های به نسبت کوچک و ناشناخته می تواند خیلی موثر باشد چون می تواند خیلی خوب آنها را به دیگران معرفی کند. اما چه گونه باید این کار را انجام دهید؟

شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام دو تا از بهترین مکان ها برای برندسازی هستند که حتی کسب و کارهای بزرگ هم از آن استفاده می کنند. اگر شماهم علاقه به استفاده از این شبکه های اجتماعی برای پیشرفت بیشتر کسب و کار خود هستید قطعا خدمات افزایش بازدید تلگرام، خرید ممبر واقعی تلگرام ، خرید فالوور فیک  زرممبر می تواند کمکتان کند.

چه نوع تبلیغاتی برای برندسازی مناسب است؟

بهترین و کامل ترین تبلیغات برای برند سازی آن است که نام کسب و کار شما و هدف و شعار آن بیشتر دیده شود و افراد بیشتری در تعداد بالا متوجه آن شوند. دقیقا به همین دلیل است که تبلیغات تلویزیونی یکی از بهترین روش های برند سازی برای کسب و کارهایی می باشد که بودجه آن را دارند. اما اگر کسب و کار شما کوچک تر است و بودجه آن را ندارید چه؟

برای کسب و کارهایی که کوچک تر هستند بهترین روش تبلیغات کلیکی است. شما با تبلیغات کلیکی خیلی راحت می تواند بیشتر دیده شود و به چشم مخطبین خود بیایید. همچنین اسپانسرینگ و  تبلیغات بازدیدی نیز می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. این روش های تبلیغات از نظر مالی بازدهی آنچنانی ندارند و عملا شاید برای افزایش فروش و… گزینه های خوبی نباشند. مثلا تبلیغات کلیکی برای فروش و افزایش مشتری گزینه آنچنان مناسبی نیست اما به علت اینکه می تواند باعث دیدن شدن بیشتر شما در مکان های بسیار زیادی با بودجه بسیار کم شود گزینه بسیار مناسبی است. به عنوان مثال در یک تبلیغاتی کلیکی یک تبلیغ 1000 کلیک دریافت کرده است اما برای اینکه این تبلیغ 1000 کلیک دریافت کند نزدیک به 500 هزار نمایش داشته است. شاید به نسبت پولی که در آخر پرداخت می کند در کل و از نظر بازدهی این روش برایتان اصلا صرفه اقتصادی نداشته باشد اما نمایش زیاد آن دقیقا همان چیزی است که در برندسازی بسیار مهم است. در واقع در این نوع تبلیغ شما نمی خواهید چیزی بفروشید یا افراد را کنجکاو کنید تنها می خواهید خود را بشناسید که همین موضوع باعث می شود تا در ازای کلیک های کمتر بازدید بیشتری دریافت کنید.

نکته مهم: فرقی نمی کند این نوع تبلیغات دقیقا تبلیغات کلیکی باشد یا نه هر تبلیغاتی که این اصول یعنی هزینه کمتر و شناساندن بیشتر به تعداد دفعات بالاتر به مخاطب هدف شما را در بر داشته باشد در هر پلتفرمی می تواند گزینه مناسبی برای برند سازی باشد.

ایده های تولید محتوا – از این به بعد خیلی ساده و راحت محتوا تولید کنید!

البته هیچ وقت فراموش نکنید که برای برندسازی با تبلیغات صرفه شناسایی تبلیغات خوب اول راه است و شناسایی بهترین مکان تبلیغات که بتوانید بیشترین تاثیر را تبلیغات شما داشته باشد و تبلیغ خود را به مخاطب خود نشان دهید و رعایت اصول تبلیغات و برندسازی بسیار مسئله مهمی است که در مطالب دیگری از وبلاگ زرممبر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

در این مطلب خیلی خلاصه و کوتاه به برندسازی با تبلیغات پرداختم. اینکه دقیقا باید چه کاری انجام دهید و چه نوع تبلیغاتی برای برندسازی مناسب است و تبلیغات را به چه هدفی باید انجام دهید. امیدوارم این مطلب زمینه ای برای ارتقای برند شما باشد.