خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ در موبایل و درایو ابری ( + همه نکات 2020)

امروزه واتساپ یکی از برنامه های پیام رسانی است که در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. به علت های مختلفی این اپلیکیشن برای پیام رسانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در ایران نیز بسیار رواج پیدا کرد. اما همیشه یکی از دغدغه های اصلی افراد این است که پیام ها و گفتگو هایتان در این اپ پاک شود و دیگر نتوانند آنها را داشته باشند. در این مطلب می خواهیم به شما بکاپ گرفتن از واتساپ را آموزش دهیم تا دیگر هیچ وقت با خطر از دست دادن آرشیو چت های تان مواجه نشوید. در ادامه با زر ممبر فروشگاه ممبر همراه باشید.

واتساپ امروزه در ایران بسیار داغ است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. دلایل آن نیز مختلف است. این اپ به جز امکان ارسال پیام به افراد این قابلیت را می دهد که بتوانند خیلی راحت تماس های صوتی و تصویری رایگان از طریق اینترنت برقرار کنند.

دیگر بیشتر دانشگاه ها، مدارس، شرکت ها، افراد و … برای پیام دادن از این اپلیکیشن استفاده می کنند که موجب شود افراد اطلاعات مهمی در پیام های خودشان داشته باشند. به همین دلیل بکاپ گرفتن از چت ها و گفتگو ها بسیار امری ضروری است یا یک وقت آنها را از دست ندهید یا اینکه اگر گوشی خود را عوض کردید یا هر اتفاقی برای پیام ها افتاد آنها را داشته باشید.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

بکاپ گرفتن از واتساپ

اگر شما هم می خواهید از گفتگو ها و آرشیو های چت خود بکاپ بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

برای بکاپ گرفتن از واتساپ دو روش وجود دارد که می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید. اولی بکاپ گرفتن در خود گوشی و دومی بکاپ گرفتن در فضای ابری است.

اگر در اندروید هستید طبیعتا بهترین فضای ابری همان فضای ابری گوگل است که بسیار هم زیاد است و فقط با داشتن یک جیمیل می توانید از آن استفاده کنید. اگر هم در آی او اس هستید که یا خود گوشی و یا فضای ابری اپل را می توانید استفاده کنید.

همین الان مطلب افزایش ممبر تلگرام به راحت ترین روش ممکن را بخوانید.

بکاپ گرفتن از چت ها در خود گوشی:

برای اینکه بتوانید از تمام چت ها و پیام های خود در خود گوشی بکاپ تهیه کنید لازم است که مراحلی که در ادامه به شما می گویم که انجام دهید.

  • شما باید ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید و به اینترنت نیز متصل باشید.
  • سپس باید از بالای صفحه روی سه نقطه بزنید تا یک منو برای شما باز شود.
  • بعد از اینکه این منو برای شما باز شد باید روی گزینه settings بزنید.
  • سپس باید به بخش chats بروید. بعد گزینه chat backup را انتخاب کنید.

حالا شما با دو بخش local و drive  رو به رو می شوید. بخش اول مربوط به خود گوشی است که بتوانید بکاپ را در خود گوشی بگیرید و بخش دوم مربوط به گوگل درایو و فضای ابری است.

در بالا روی گزینه سبز back up بزنید تا یک بکاپ برای شما ایجاد شود. بعد از کلیک واتساپ به صورت اتوماتیک یک بکاپ برای شما تهیه می کند و آن را در حافظه داخلی شما قرار می دهد.

 

بکاپ گرفتن از واتساپ در درایو ابری

شاید شما دل تان بخواهد که در فضای ابری بکاپ بگرید. برای بکاپ گرفتن واتساپ در فضای ابری مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا وارد اپ واتساپ شود و سپس از بالا روی سه نقطه کلیک کنید تا منو برنامه برای شما باز شود.

سپس باید روی گزینه settings کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات واتساپ بروید.

بعد از آن روی گزینه chats کلیک کنید و از قسمت پایین گزینه chat backup را انتخاب کنید. سپس با دو بخش مواجه می شوید که این بار ما با بخش دوم کار داریم.

چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم

گزینه های بکاپ

در بخش دوم شما 4 گزینه می بینید. گزینه اول که back up to …. است شما می توانید زمان بکاپ های اتوماتیک خود را انتخاب کنید که خود واتساپ برای شما بکاپ بگیرد. شما می توانید از بین گزینه های دستی، روزانه، هفتگی، ماهانه یکی را انتخاب کنید.

همین الان مطلب 9 تا از ربات های پرکاربرد تلگرام را بخوانید.

گزینه دوم google account  است. البته توجه توجه کنید که این گزینه ها برای اندروید است و در آی او اس کمی متفاوت است ولی اصول و نوشته های به همین شکل است. از این بخش شما می توانید اکانت گوگل یا همان جیمیل مدنظر خود را برای بکاپ انتخاب کنید.

گزینه سوم back up over است که شما می توانید انتخاب کنید که فقط وقتی به وای فا هستید بکاپ گرفته شود یا وقتی به وای فا و داده گوشی وصل هستید بکاپ گرفته شود.

گزینه چهارم هم شما می توانید انتخاب کنید که ویدیو ها نیز در بکاپ گرفتن از واتساپ شما باشد یا خیر؟ که این دیگر تصمیم خودتان است. اگر ویدیو های زیادی دارید که چندان مهم نیستند پیشنهاد می کنم که از این گزینه استفاده نکنید.

 

کلام آخر

در این مطلب به شما  بکاپ گرفتن در واتساپ را آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب برای تان مفید بوده باشد و از ان استفاده کنید.