خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » نحوه بکاپ گرفتن از پیام ها واتساپ در موبایل و فضای ابری | آپدیت 2024

واتساپ در کل دنیا به عنوان یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان به حساب می آید. چه بخواهید به یک دستگاه جدید بروید و یا فقط نگران از دست دادن اطلاعات خود باشید از جمله دلایلی است که باید حتما از اطلاعات خود بکاپ تهیه کنید. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش بکاپ گرفتن در واتساپ بپردازم. در ادامه با زر ممبر فروشگاه ممبر همراه باشید.

دیگر همه ما از پیام ها برای کارهای مختلف خود استفاده می کنیم و تقریبا اطلاعات مختلفی را در آنها با دیگران به اشتراک می گذارم. تمامی این اطلاعات و چت ها و پیام ها برایمان اهمیت زیادی دارند و قصد دوست نداریم آن را از دست بدهیم. واتساپ برخلاف برنامه های دیگر این اطلاعات را به صورت کامل سیو نمی کنید اما به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از اطلاعات خود بکاپ بگیرید.
در سال 2024 که استفاده از واتساپ بسیار بیشتر شده و احتمال از دست رفتن اطلاعات ما نیز بیشتر است بنابراین بکاپ گرفتن هر چند وقت یکبار از اطلاعات خود امری ضروری در واتساپ است.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

بکاپ گرفتن از واتساپ

اگر شما هم می خواهید از گفتگو ها و آرشیو های چت خود بکاپ بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

برای بکاپ گرفتن از واتساپ دو روش وجود دارد که می توانید از هر کدام که خواستید استفاده کنید. اولی بکاپ گرفتن در خود گوشی و دومی بکاپ گرفتن در فضای ابری است.

اگر در اندروید هستید طبیعتا بهترین فضای ابری همان فضای ابری گوگل است که بسیار هم زیاد است و فقط با داشتن یک جیمیل می توانید از آن استفاده کنید. اگر هم در آی او اس هستید که یا خود گوشی و یا فضای ابری اپل را می توانید استفاده کنید.

همین الان مطلب افزایش ممبر تلگرام به راحت ترین روش ممکن را بخوانید.

بکاپ گرفتن از چت ها واتساپ در اندروید:

برای اینکه بتوانید از تمام چت ها و پیام های خود در نسخه اندروید واتساپ بکاپ تهیه کنید کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 • شما باید ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید و به اینترنت نیز متصل باشید.
 • سپس باید از بالای صفحه روی سه نقطه بزنید تا یک منو برای شما باز شود.
 • بعد از اینکه این منو برای شما باز شد باید روی گزینه settings بزنید.
 • سپس باید به بخش chats بروید. بعد گزینه chat backup را انتخاب کنید.

چگونه از واتساپ بکاپ بگیریم

حالا شما با دو بخش local و drive  رو به رو می شوید. بخش اول مربوط به خود گوشی است که بتوانید بکاپ را در خود گوشی بگیرید و بخش دوم مربوط به گوگل درایو و فضای ابری است.

در بالا روی گزینه سبز back up بزنید تا یک بکاپ برای شما ایجاد شود. بعد از کلیک واتساپ به صورت اتوماتیک یک بکاپ برای شما تهیه می کند و آن را در حافظه داخلی شما قرار می دهد.

ذخیره فایل های صوتی در واتساپ (خیره ویس های واتساپ)

backup از اطلاعات واتساپ در آیفون

اگر از گوشی های آیفون استفاده می کنید و قصد دارید از اطلاعات واتساپ خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تنها کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد واتساپ شوید و بر روی گزینه settings در پایین صفحه ضربه بزنید.

تنظیمات برنامه واتسپ برای گرفتن بکاپ

وارد بخش chats شوید.

تنظیمات چت واتساپ

گزینه chat backup را انتخاب کنید.

تهیه نسخه پشتیبان از چت واتساپ

بر روی گزینه back up now ضربه بزنید تا یک نسخه پشتیبان از اطلاعات شما ذخیره شوید.

بکاپ از اطلاعات واتساپ
جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری در اندروید و آیفون!

بکاپ گرفتن از واتساپ در درایو ابری

 1. شاید شما دل تان بخواهد که در فضای ابری بکاپ بگرید. برای بکاپ گرفتن واتساپ در فضای ابری مراحل زیر را انجام دهید.
 2. ابتدا وارد اپ واتساپ شود و سپس از بالا روی سه نقطه کلیک کنید تا منو برنامه برای شما باز شود.
 3. سپس باید روی گزینه settings کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات واتساپ بروید.
 4. بعد از آن روی گزینه chats کلیک کنید و از قسمت پایین گزینه chat backup را انتخاب کنید. سپس با دو بخش مواجه می شوید که این بار ما با بخش دوم کار داریم.

گزینه های بکاپ

 • در بخش دوم شما 4 گزینه می بینید. گزینه اول که back up to …. است شما می توانید زمان بکاپ های اتوماتیک خود را انتخاب کنید که خود واتساپ برای شما بکاپ بگیرد. شما می توانید از بین گزینه های دستی، روزانه، هفتگی، ماهانه یکی را انتخاب کنید.

همین الان مطلب 9 تا از ربات های پرکاربرد تلگرام را بخوانید.

 • گزینه دوم google account  است. البته توجه توجه کنید که این گزینه ها برای اندروید است و در آی او اس کمی متفاوت است ولی اصول و نوشته های به همین شکل است. از این بخش شما می توانید اکانت گوگل یا همان جیمیل مدنظر خود را برای بکاپ انتخاب کنید.
 • گزینه سوم back up over است که شما می توانید انتخاب کنید که فقط وقتی به وای فا هستید بکاپ گرفته شود یا وقتی به وای فا و داده گوشی وصل هستید بکاپ گرفته شود.
 • گزینه چهارم هم شما می توانید انتخاب کنید که ویدیو ها نیز در بکاپ گرفتن از واتساپ شما باشد یا خیر؟ که این دیگر تصمیم خودتان است. اگر ویدیو های زیادی دارید که چندان مهم نیستند پیشنهاد می کنم که از این گزینه استفاده نکنید.

 

کلام آخر

در این مطلب به شما  بکاپ گرفتن در واتساپ را آموزش دادیم. امیدواریم که این مطلب برای تان مفید بوده باشد و از ان استفاده کنید.