خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » واتساپ » چگونه لست سین واتساپ را مخفی کنیم؟ last seen چیست؟ | آپدیت 2024

امروزه واتساپ یکی از معروف ترین پیام رسان ها در ایران به حساب می آید. این برنامه که در کل جهان تعداد کاربران بسیار زیادی دارد در آپدیت های مختلف خود ویژگی هایی را اضافه کرده است که باعث معروفیت بیشتر آن شده است. یکی از این قابلیت های امکان مشاهده آخرین زمان بازدید است. از طریق این امکان افراد می توانند ببینید که شما آخرین بار چه وقتی واتساپ خود را باز کردید و آنلاین بودید. اما امروزه اکثر ما دوست نداریم که دیگران بدانند دقیقا چه تایمی در حال استفاده از واتساپ هستیم و به نوعی علاقه به حفظ حریم خصوصی خود دارید. خوشبختانه این امکان در واتساپ قرار داده شده و در این مطلب از زرممبر قصد دارم تا به نحوه مخفی کردن لست سین در واتساپ بپردازم.

در بسیاری از برنامه های دیگر پیام رسان نیز ما می توانیم تایم آخرین بازدید فرد مقابل را ببینیم تا متوجه شویم آن فرد چه تایمی آنلاین بوده است و چه تایمی وارد اپ شده است. اما بسیاری از کاربران دوست دارند که وضعیت آنلاین بودن خود را برای دیگران مخفی کنند و عملا دیگران ندانند که آنها در چه تایمی آنلاین بودند. برای همین پیام رسان ها نیز این قابلیت را به خود اضافه کردند.

قبلا در تلگرام ما شاهد این قابلیت بودیم که بسیار نیز مورد توجه افراد قرار گرفته بود و برای همین این قابلیت در واتساپ نیز بسیار محبوب شد و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. نحوه فعال کردن آن چندان سخت نیست و می توانید از طریق خود واتساپ این کار را انجام دهید.

آموزش مخفی کردن لست سین در واتساپ

آموزش مخفی کردن لست سین در واتساپ

حالا قصد داریم تا شما را به صورت مرحله به مرحله با نحوه مخفی کردن آخرین بازدید در واتساپ آشنا کنیم. فقط کافی است که تمام این مراحل را با ما پیش بیایید و همین کار را انجام دهید تا این قابلیت برای شما نیز فعال شود.

پنهان کردن آخرین بازدید واتساپ در اندروید

برای مخفی کردن لست سین واتساپ ابتدا این برنامه را دانلود کنید. اگر این برنامه را دارید به سراغ مرحله بعدی بروید. توجه کنید که اگر این برنامه را ندارید می توانید از طریق گوگل پلی، بازار یا سایت های آنلاین آن را دریافت کنید.

سپس وارد اکانت واتساپ خود شوید. اگر از قبل واتساپ را روی گوشی خود داشتید که هیچ نیازی به این کار ندارید به مرحله بعدی بعدی بروید.

سپس برنامه واتساپ را باز کنید و در صفحه اصلی از بالا روی گزینه سه نقطه کنید کنید یا یک نوار کوچک برای شما باز شود. سپس باید از بین گزینه های آن settings را انتخاب کنید. ممکن است برای شما کلمه تنظیمات نوشته شده باشد.

تنظیمات مخفی کردن لست سین واتساپ

سپس در منویی که برای شما باز می شود باید به دنبال گزینه account باشید و روی آن تاچ کنید. سپس شما وارد تنظیمات حساب کاربری خود می شوید. این گزینه ممکن است برای شما با عنوان حساب کاربری یا تنظیمات حساب کاربری نیز نمایش داده شود.

بعد از اینکه وارد تنظیمات حساب کاربری خورد شدید باید بر روی گزینه privacy لمس کنید که وارد تنظیمات این بخش شوید. این گزینه ممکن است برای شما با عنوان حریم خصوصی نیز نمایش داده شود.

سپس در مرحله آخر شما گزینه ای به نام last seen یا آخرین بازدید را مشاهده می کنید که می توانید از طریق این بخش به مخفی کردن لست سین واتساپ بپردازید.

تنظیمات حریم خصوصی و last seen واتساپ

در این بخش سه گزینه برای شما نمایش داده می شود که می توانید بر اساس نیاز خود هر کدام که دوست دارید را انتخاب کنید. شما می توانید روی everyone قرار دهید که یعنی همه افراد می توانید لست سین شما را ببینند. شما می توانید روی گزینه my contacts قرار دهید که یعنی فقط مخاطبین شما قادر به دیدن لست سین هستند و بقیه نمی توانند آن را مشاهده کنید. گزینه آخر نیز nobody است که نمایش لست سین شما را برای همه افراد غیر فعال می کند و عملا هیچ کس نمی تواند لست سین شما را ببیند.

خاموش کردن لست واتساپ

مخفی کردن آخرین بازدید واتساپ در آیفون

اگر از نسخه آیفون واتساپ استفاده می کنید و مخفی کردن لست سین خود تنها مراحل زیر  را دنبال کنید:

وارد برنامه واتساپ شوید.

در پایین بر روی آیکون چرخ دنده یا همان settings ضربه بزنید.

settings واتساپ آیفون

وارد بخش Privacy شوید.

تنظیمات privacy واتساپ آیفون

بر روی Last seen ضربه بزنید.

تنظیمات مخفی لست سین آیفون

حالا آپشن های مختلفی دارید و می توانید با انتخاب Nobody کاری کنید که دیگر آخرین بازدید شما به کسی نشان داده نشود.

مخفی کردن لست سین واتساپ

مخفی کردن لست سین در واتساپ؟ آره یا نه؟

اگر شما وضعیت آخرین بازدید خود را مخفی کنید دیگر افراد نمی توانند آخرین بازدید شما را ببینند اما شما هم نمی توانید وضعیت آخرین بازدید دیگران را ببینید. بنابراین اگر می خواهید شما این امکان را داشته باشید که لست سین دیگران را ببینید نباید آن را برای دیگران غیر فعال کنید. تصمیم این موضوع با خودتان است.

نکاتی که باید به آن توجه کنید.

  • حتما واتساپ خود را آپدیت کنید تا در این فرایند مشکلی پیش نیاید.
  • همچنین تحت هیچ شرایطی از برخی برنامه های ثانویه استفاده نکنید.
  • این آموزش برای واتساپ اندروید است اما واتساپ ios نیز تقریبا شبیه آن است.
  • در واتساپ تحت وب کمی مراحل فرق می کنید.

 

کلام آخر

در این مطلب به شما مخفی کردن لست سین واتساپ را آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.

زر ممبر مرکز خدمات خرید ممبر اد اجباری، ممبر واقعی گروه و….