خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری در اندروید و آیفون!

قطعا دیگر همه شما با واتساپ آشنایی دارید. پیام رسانی که مدت ها جز محبوب ترین پیام رسان ها در جهان بوده و در حال حاضر پرمخاطب ترین برنامه پیام رسان در کل دنیا می باشد. این برنامه با این سیستم و سازکار بسیار ساده ای دارد اما همچنان و بعد از گذشت چندین سال میلیارد ها کاربر دارد. یکی از مشکلاتی که بسیاری در واتساپ با آن رو به رو هستند ذخیره خودکار عکس ها در گالری گوشی است که در این مطلب قصد دارم تا به شما نحوه جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری را آموزش دهم. با من تا انتهای این مطلب همراه باشید.

قطعا برای شماهم پیش آمده که گالری خود را باز کنید و متوجه حضور عکس هایی شوید که اصلا برای شما نیستند یا از وجود آنها با خبر نیستید. این مشکل زمانی حادتر می شود که در بین این عکس ها شاهد مواردی هستیم که شاید چندان خوشایند نباشد و می تواند دردسر ساز شود. اگر در گوشی خود واتساپ دارید قطعا یکی از دلایل این موضوع همین برنامه است. در واتساپ هر عکسی که دانلود می شود در گالری گوشی شما به صورت خودکار ذخیره می شود و همین موضوع باعث می شود تا در برخی مواقع عکس های ناخواسته ای در گالری گوشی شما سیو شوند.

جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری در آیفون

 

جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری

شاید شماهم مانند من در گروه های مختلفی عضو باشید و با افراد  زیادی در طول روز در واتساپ چت کنید که همین موضوع باعث می شود تا عکس های بسیار زیادی در گوشی شما ذخیره شوند که از معایب آن می توان به مشاهده عکس هایی که برای خودتان نیست، پر شدن گالری گوشیتان، حضور عکس هایی که می تواند در آینده برایتان دردسر شوید. به همین دلیل واجب است تا هرچه سریع تر دست به کار شوید و از ذخیره شدن خودکار عکس های واتساپ در گالری جلوگیری کنید.

افزایش امنیت واتساپ – چگونه اکانت خود را ضدهک کنیم؟

جلوگیری از ذخیره شدن خودکار عکس های واتساپ در گالری در اندروید

برای اینکه بتوانید از ذخیره شدن عکس ها در گالری خود توسط واتساپ جلوگیری کنید باید مراحل زیر را انجام دهید.

 1. ابتدا برنامه واتساپ را باز کنید.
 2. سپس بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید.
 3. حالا بر روی گزینه settings کلیک کنید. (یا تنظیمات)
 4. حالا منوی تنظیمات واتساپ برای شما باز می شود.
 5. در میان گزینه ها وارد بخش Chats شوید.
 6. حالا در بخش chat settings شاهد گزینه media visibility هستید.
 7. آن را خاموش کنید.

حالا کار تمام است و دیگر عکس هایی که در واتساپ دانلود می کنید به صورت خودکار در گالری گوشی شما ذخیره نمی شود. این مراحل در گوشی های آیفون کمی متفاوت است که به همین دلیل در بخش بعدی این مطلب به مراحل این کار در گوشی های آیفون می پردازیم.

غیرفعال کردن ذخیره عکسهای واتساپ در گالری در آیفون

برای اینکه بتوانید از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری در گوشی های آیفون جلوگیری کنید باید مراحل متفاوتی را طی کنید. که در ادامه به آن می پردازم.

توجه: این آموزش و مراحل گفته شده با توجه به آپدیت حال حاضر واتساپ است و ممکن است در آینده مراحل گفته شده کمی فرق کند. البته تفاوت آنچنانی پیدا نمی کند و می توانید با کمی گشت زدن گزینه های گفته شده را پیدا کنید.

 1. ابتدا برنامه واتساپ را اجرا کنید و سپس به بخش settings وارد شوید.
 2. حالا گزینه chats را انتخاب کنید و گزینه save to camera roll را خاموش کنید.

آموزش پاک کردن حافظه کش واتساپ در اندروید و ios خیلی راحت

با این تنظیمات فایل هایی که دانلود می کنید در حافظه خود پیام رسان باقی می ماند در بخش camera roll برنامه photos در آیفون نمایش داده نمی شود. به همین راحتی شما توانستید از ذخیره خودکار عکس های واتساپ در گالری جلوگیری کنید.

جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای یک گفتگوی خاص واتساپ در گالری

حالا گاهی اوقات پیش می آید که شما می خواهید از ذخیره شدن عکس ها و رسانه های یک گفتگوی خاص واتساپ در گالری گوشی خود جلوگیری کنید. برای این کار باید مراحل متفاوتی را انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا واتساپ را باز کنید.
 2. سپس گفتگوی فردی یا گروهی که مدنظرتان است را باز کنید.
 3. حالا بر روی گزینه سه نقطه کلیک کنید.
 4. سپس بر روی گزینه view contact کلیک کنید.
 5. در اینجا به صفحه جدید هدایت می شوید.
 6. حالا بر روی گزینه media visibility کلیک کنید.
 7. و گزینه no را انتخاب و ok را بزنید. به همین راحتی.
 8. حالا دیگر عکس ها و رسانه های این گفتگوی خاص در گالری گوشی شما ذخیره نمی شود.

مخفی کردن لست سین در واتساپ به راحتی آب خوردن (آپدیت)

در این مطلب به آموزش جلوگیری از ذخیره شدن عکسهای واتساپ در گالری گوشی اندروید و ios پرداختم. با این کار دیگر عکسهای واتساپ در گالری ذخیره نمی شود. امیدوارم این مطلب برایتان جالب و مفید بوده باشد.