خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ | مشکل جداجدا نوشتن در فتوشاپ!

قطعا از هر کسی بپرسید فتوشاپ را به عنوان یکی از بهترین برنامه های ادیت عکس معرفی می کند. یکی مشکلاتی که بسیاری از ما در فتوشاپ داریم مشکل نوشتن و تایپ فارسی در آن است به صورتی که اگر تازه وارد باشید یا تازه فتوشاپ را نصب کرده باشید از اینکه نمی توانید به درستی فارسی تایپ کنید بسیار عصبانی می شود. در این مطلب قصد دارم تا روش حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ و برعکس نوشتن را به شما بگویم تا دیگر بتوانید با خیال راحت به ادیت عکس های خود بپردازید.

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

در حالت عادی اگر یکی از نسخه های فتوشاپ را دانلود کنید نمی توانید از آن به درستی استفاده کنید و وقتی قصد تایپ متن فارسی را داشته باشید خواهید دید که این متن به صورت برعکس نوشته می شود. قبل ها برای حل این مشکل باید فتوشاپ نسخه me را دانلود می کردید که مخصوص خاورمیانه بود اما حالا تمام نسخه های فتوشاپ از زبان فارسی پشتیبانی می کنند و با چندین تغییر کوچک در تنظیمات آنها می توانید به راحتی به تایپ فارسی بپردازید.

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

کدام نسخه فتوشاپ توانایی تایپ فارسی را دارد؟

در این مطلب قصد دارم که روشی را به شما معرفی کنم که طبق برسی ها در نسخه های فتوشاپ 2015 به بعد کارایی دارد و می تواند مشکل شما را حل کند. در برخی نسخه ها و ورژن های دیگر نیز یا مراحل تقریبا شبیه همین آموزش است یا اینکه باید از برنامه و تنظیمات خاصی استفاده کنید که از بحث این مطلب خارج است.

معرفی بهترین نرم افزار های ساخت پست اینستاگرام (برای استوری، ویدیو، پست و….)

حل مشتن جدا جدا نوشتن متن فارسی در فتوشاپ

برای حل این مشکل تنها نیاز است مراحل زیر را مرحله به مرحله انجام دهید و در نهایت از تایپ متن فارسی بدون هیچ دردسری در فتوشاپ لذت ببرید.

ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید. سپس از بالا بر روی گزینه Edit کلیک کنید. بعد از اینکه منوی بخش ادیت برای شما باز شد باید گزینه preferences را انتخاب کنید. یا اینکه می توانید از کلید ctrl و k با هم استفاده کنید و مستقیم به این صفحه هدایت شوید.

چگونه به 1000 دنبال کننده در یوتیوب برسیم؟بر اساس تجربه چندین یوتیوبر

حالا باید از بین گزینه ها بر روی گزینه type کلیک کنید تا تظیمات مربوطه باز شود. حالا باید به بخش choose text engine options بروید. در اینجا شاهد دو گزینه east Asian و Middle Eastern and South Asian هستید که اگر تمایل به تایپ فارسی و حل مشکل جدا جدا نوشتن دارید باید بر روی گزینه Middle Eastern and South Asian کلیک کنید و سپس دکمه ok را کلیک کنید. حالا برنامه فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید. اگر همچنان برای شما درست نشد و نمی تواند به خوبی فارسی تایپ کنید ادامه تنظیمات را انجام دهید.

ابتدا به بخش type بروید و سپس گزینه language options را انتخاب کنید. بعد از آن گزینه middle eastern features را فعال کنید. حالا دوباره فتوشاپ را ببنید و دوباره باز کنید. به احتمال زیاد باید مشکل شما حل شده باشد و می توانید به تایپ فارسی بدون مشکل جدا جدا نوشتن بپردازید.

حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ با استفاده از دیگر برنامه ها

اگر همچنین درگیر این مشکل هستید و نتوانستید با این آموزش این مشکل را حل کنید و عجله دارید می توانید از برنامه های جانبی استفاده کنید. بدین منظور باید متن موردنظر خود را در این برنامه ها تایپ کنید و سپس آن را کپی و در فتوشاپ پیست کنید به همین راحتی. برنامه های زیادی وجود دارد و حتی سایت های آنلاینی نیز وجود دارد که به شما اجازه این کار را می دهند.

بهترین منابع برای تولید محتوا در اینستاگرام کدامند؟ چگونه خیلی راحت تولید محتوا کنیم؟

بهترین و محبوب ترین و ساده ترین برنامه هایی که می توانید پیدا کنید شامل موارد زیر است:

  • Notepad
  • Word
  • Wordpad

با استفاده از هر کدام از این برنامه ها می توانید خیلی ساده متن دلخواه خود را تایپ کنید و بدون هیچ مشکلی از آن متن در فوتوشاپ استفاده کنید.

نکته: اگر مشکل شما حل نشد احتمالا از نسخه قدیمی فتوشاپ استفاده می کنید به همین دلیل پیشنهاد می کنم تا حتما نسخه های جدید این برنامه را دانلود و نصب کنید. معمولا در نسخه های جدید برنامه شامل قابلیت ها و امکاناتی می شود که کارکرد آن را ساده می کند و برخی باگ ها را برطرف می کند. به همین دلیل آپدیت کردن فتوشاپ همیشه پیشنهاد می شود.

در این مطلب به آموزش نحوه حل مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ بپردازیم. امیدوارم مشکلتان حل شده باشد و بتوانید بدون هیچ دردسری از فتوشاپ استفاده کنید.