خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » چت gpt چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

در این روز ها نام چت gpt بسیار شنیده می شود و تقریبا هر جا صحبت از آن است و افراد زیادی دارند با این فناوری جدید آشنا می شوند و با آن ارتباط برقرار می کنند اما احتمالا شاهم همانند بسیاری نمی دانند که chatgpt چیست و دقیقا چه کاربردی دارد؟ و اصلا چه کاری می تواند انجام دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا در ادامه این مطلب شما را بیشتر با این فناوری جدید و نوین آشنا کنم.

چت gpt چیست؟

چت جی پی تی در واقع یک فناوری تقریبا جدید در حوزه هوش مصنوعی به حساب می آید که توسط شرکت open ai طراحی شده است. اما واقعا  chatgpt چیست؟

این فناوری در واقع یک ربات هوشمند بر پایه هوش مصنوعی طراحی شده و از تکنولوژی gpt-3.5 استفاده می کند. طراحی بسیار عالی و جدید باعث شده تا ربات chatgpt بتواند خیلی ساده مفاهیم صحبت های شما را متوجه شود و به آنها پاسخ دهد. در واقع به نسبت موارد قدیمی که در این حوزه وجود دارد Chatgpt در هر دو حزوه پاسخ به سوال و صحبت پیشرفته تر است.

این ربات هم می تواند با شما مکالمه داشته باشد. جالبی این موضوع زمانی بیشتر می شود که این مکالمه محدود به زبان و قاعده خاصی آنچنان نیست و حتی نیاز نیست که به صورت رسمی با آن صحبت کنید بلکه می توانند خیلی ساده با این ربات صحبت کنید و Chatgpt متوجه صحبت ها و منظور شما می شود. همچنین به علت فناوری هوش مصنوعی و دیتا بسیار عظیمی که دارد می تواند به سوالات شما در حوزه های مختلف از اطلاعات عمومی گرفته و سوالات پیچیده ریاضی را خیلی ساده پاسخ دهد.

بهترین برنامه های تنظیم خواب برای داشتن خوابی بهتر

کاربرد های چت gpt

کاربرد chatgpt چیست؟

یکی از مهم ترین سوال هایی که بسیاری از افراد دارند این است که chatgpt اصلا چه کاربردی دارد و در چه حوزه هایی می تواند به شما کمک کند.

این ربات می توان به شما در برنامه نویسی و رفع باگ های برنامه شما کمک کند، به سوال های پیچیده و ساده شما پاسخ دهد، به شما در نوشتن سناریو ها و محتوا و ترانه و…. کمک کند. اطلاعات جالبی درباره هر چیزی به هر زبانی را به شما ارائه دهد و مسائل مختلف را حل کند. بله درست شندید در واقع چت gpt یک ترکیبی فوق العاده از دیتا و اطلاعات بسیار زیاد و هوش و تعامل است که همین موضوع باعث شده تا بسیار جالب باشد.

فرض کنید که درباره یک موضوع سوال دارید یا درباره یک چیز نیاز به اطلاعات دارید تنها کافیست تا از chatgpt بپرسید تا به شما پاسخ دهد و همچنین می توانید مکالمه خود را با آن بیشتر ادامه دهید و اطلاعات بسیار بیشتری را درباره هر موضوعی بدست بیاورید.

یا فرض کنید می خواهید یک چیزی را یادبگیری و یا یک مسئله را حل کنید اینجا دقیقا همان جایست که تفاوت چت gpt با دیگر هوش مصنوعی و برنامه های مشابه مشخص می شود که می تواند خیلی ساده و تعاملی به شما در یادگیری و حل مسئله و…. کمک کند.

در گذشته بسیاری از ربات ها وجود داشتند اما خیلی کم و ساده می توانستند به ما کمک کنند یا مشکلات بسیار زیادی داشتند و یا اطلاعات در خیلی از مسائل و موضوعات ناتوان بودند و یا نمی توانند صحبت خوبی داشته باشند و متن آنها بسیار نا مفهوم بود اما این مشکلات به میزان خوبی برطرف شده و هر کسی که یک بار با آن کار کند متوجه تفاوت آن می شود. در واقع وقتی اسم غولی مثل OPEN AI شنیده می شود باید توقع این شگفتی را داشت.

بهترین برنامه ریکاوری فایل های حذف شده برای موبایل (عکس، فیلم و..)

چت gpt چیست

اما مشکلات Chatgpt چیست؟

با اینکه این ربات بسیار پیشرفته است و تکامل زیادی پیدا کرده است اما هنوز مشکلات بسیار زیادی دارد. بعضی از متن ها و جملاتی که و پاسخ هایی که ارائه می دهد معمولا طبیعی نیست یا لحن بسیار زیادی دارد. همچنین برخی از دیتا و اطلاعات آن غلط می باشد و همین موضوع باعث شده تا افراد دقیقا ندادند چه میزان از مطالب ان درست است یا غلط؟ البته در تست های انجام شده میزان زیادی از متن درست و دقیق بود و در برخی از موارد متن ها کاملا بدون مشکل بودند اما در برخی مطالب هم شاهد چندین غلط و اشتباه در متن بودیم.

همچنین این برنامه کاملا بروز نیست و اطلاعات آن درباره سال 2021 به قبل است. همچنین هنوز درباره اینکه دقیقا این اطلاعات از کجا می آید و چگونه منابع انتخاب می شود و …. پاسخی داده نشده است و همین گنگ بودن و جدید بودن باعث شده تا این فناوری هرچقدر که جالب است نگران کننده نیز باشد. اما به هر حال پیشنهاد می کند که حتما یک بار آن را امتحان کنید و با آن صحبت کنید.