خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » ترفند های کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل

حتما برای شما هم پیش آمده که چند گیگابایت اینترنت می خرید و خیلی سریع تمام می شود. شاید فکر کنید که حتما مصرف کردم که تمام شده است اما در اصل ماجرا کمی فرق دارد. در این مطلب قصد دارم تا به روش های کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل بپردازم که دیگر با مشکل کمبود اینترنت رو به رو نشوید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

روند مصرف اینترنت در گوشی های موبایل کمی با کامپیوتر ها متفاوت است به صورتی که حتی در بسیاری از مواقع نمی دهید چه کار کردید که اینترنت شما خیلی سریع تمام شده است. به همین دلیل دانستن برخی نکات و انجام یکسری تنظیمات می تواند در مصرف اینترنت شما بسیار صرفه جویی داشته باشد.

کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل

کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل

اینترنت در گوشی های موبایل به دو دسته اینترنت همراه و اینترنت وای فا تقسیم می شود. پیشنهاد می کنم سعی کنید در زمان استفاده های فرعی خود بیشتر به وای فا وصل باشید و در زمان های مورد نیاز و ضروری به اینترنت همراه خود متصل شوید چون مصرف اینترنت گوشی های موبایل بالاتر است و به سرعت تمام می شود و قیمت آن خیلی از اینترنت وای فا گران تر است.

معرفی بهترین اپلیکیشن های ضبط صدا با کیفیت بالا

از نرم افزار های تغییر آی پی استفاده نکنید.

استفاده کردن از برنامه های تغییر آی پی میزان مصرف اینترنت شما را به شدت افزایش می دهد. وقتی از یکی از این برنامه ها استفاده می کنید میزان مصرف دیتا چندین برابر می شود به همین دلیل بهتر است تا جای ممکن از آنها استفاده نکنید و یا بعد از استفاده حتما آنها را خاموش کنید.

برنامه های پر مصرف را پیدا کنید.

در تنظیمات گوشی موبایل خود به بخش data usage بروید و در آنجا برنامه هایی که بیشترین مصرف اینترنت را دارند را پیدا کنید. بهترین کار این است که یا آنها را حذف کنید و یا کمتر از آنها استفاده کنید. شناسایی این برنامه ها می تواند در کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل بیشتر کمک کننده باشد.

ضبط ویدیو بدون چهره خودمان برای یوتیوب، اینستاگرام و….

همیشه به اینترنت متصل نباشید.

یکی از اشتباهاتی که بسیاری انجام می دهند این است که همیشه گوشی خود را به اینترنت متصل می کنند. این کار نه تنها باعث افزایش مصرف اینترنت می شود بلکه به گوشی شما نیز صدمه وارد می کند. به همین دلیل حتما بعد از اینکه کارتان با اینترنت تمام شد آن را خاموش کنید و همه برنامه ها را از پس زمینه خود خارج کنید.

محدودیت مشخص کنید.

در بخش data usage تنظیمات گوشی های موبایل شما می توانید برای خود میزان مصرف محدود مشخص کنید. به این صورت وقتی وقتی مثلا در هر روز گوشی شما بیشتر از 100 مگابایت از اینترنت مصرف کرد به سرعت به شما یک هشدار نشان داده می شود و شما از میزان مصرف اینترنت باخبر می شوید.

دانلود ها را غیر فعال کنید.

برخی از برنامه ها دانلود های اتوماتیک دارند به این صورت که به صورت خودکار شروع به دانلود می کنند. این کار می تواند بسیار در مصرف حجم اینترنت شما تاثیر داشته باشد. به خصوص وقتی که با اینترنت موبایل متصل هستید. به همین دلیل بهتر است حتما دانلود برنامه های خود را قطع کنید. یکی از این برنامه ها که مصرف بسیار بالایی دارد Google play است که به صورت خودکار برنامه های گوشی موبایل شما را آپدیت می کند. بهترین کار این است که به صورت کلی آپدیت گوگل پلی را متوقف کنید و هر برنامه ای که لازم بود را خودتان آپدیت کنید. برای کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل حتما دانلود های غیر ضروری را غیر فعال کنید.

مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهید

در اینستاگرام بخشی وجود دارد که می توانید میزان مصرف اینترنت در اینستاگرام را کاهش دهید. از آنجایی که همیشه اینستاگرام را به عنوان قاتل اینترنت می شناسند این کار می تواند تاثیر زیادی در کاهش مصرف اینترنت شما داشته باشد. همچنین می توانید پخش خودکار ویدیو ها در اینستاگرام را قطع کنید تا هر ویدیو ای که دوست دارید را خودکار کلیک کنید تا پخش شود.

چگونه نویز صدا را حذف کنیم؟ بهترین روش های حذف نویز صدا

تلگرام یک خورنده اینترنت

تلگرام آنچنان برنامه پر مصرفی نیست اما بین لیست پر مصرف ترین برنامه ها قرار می گیرد. بهترین کار این است که حتما ناتیفیکیشن این برنامه را قطع کنید و دانلود خودکار رسانه ها را ببندید تا تلگرام به صورت خودکار هر فایلی را دانلود نکند.

استفاده از برنامه های مدیریت اینترنت

اگر به درستی نمی دانید مشکل از کجاست که اینترنت شما خیلی زود تمام می شود می توانید از برنامه های مدیریت اینترنت مانند datally استفاده کنید که گزارشی کامل از برنامه های درون گوشی به شما می دهد و با مشخص کردن یک حجم روزانه برنامه به صورت خودکار بعد از گذر از ان حجم مصرف اینترنت شما را خاموش می کند.

در این مطلب به بهترین ترفند های کاهش مصرف اینترنت در گوشی های موبایل پرداختم. روش های دیگری نیز وجود دارد که شاید تاثیر زیادی نداشته باشند به همین دلیل در این لیست جای نگرفتند.