خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام – چه کار کنیم که اینستاگرام کمتر اینترنت مصرف کند؟

اینستاگرام این روز ها یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران به حساب می آید که افراد زیادی ساعات طولانی را در آن سپری می کنند. این شبکه اجتماعی بر پایه فیلم و عکس طراحی شده است و به همین دلیل تنها مدتی ماندن در آن می تواند حجم بسیار زیادی از اینترنت شما را کم کند. در این مطلب به شما چند روش برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام را آموزش می دهیم که می توانید در مصرف حجم بسته های اینترنت خود صرفه جویی کنید. تا انتها با زر ممبر همراه باشید.

یکی از مشکلات همیشگی که ما در اینستاگرام با آن همراه هستیم مصرف بسیار زیاد اینترنت آن است. در واقع درون اینستاگرام سرعت دانلود عکس و ویدیوها بسیار زیاد است و شما بسیاری از ویدیو ها را با کیفیت بالا بدون هیچگونه لگی مشاهده خواهید کرد. اما غافل از اینکه تک تک این ویدیو ها در حال دانلود شدن هستند. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که شما با دیتای گوشی وارد اینستاگرام شوید. حالا دیگر شما اینترنت محدودی دارید که برایتان بسیار مهم است که بهینه مصرف شود.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

به طور کلی 2 روش اصلی برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام است. اولی مشاهده کمتر ویدیو ها می باشد. یعنی شما تا جای ممکن سعی کنید تا از تماشای ویدیو های موجود در اینستاگرام زمانی که اینترنت محدودی دارید خودداری کنید. دومین روش تغییرات در تنظیمات است. با تنظیماتی که در ادامه گفته می شود می توانید بهینه ترین حالت مصرف اینترنت اینستاگرام را فعال کنید. البته در نظر داشته باشید که حتی با این تنظیمات نیز همچنان اینستاگرام برنامه پر مصرفی از لحاظ اینترنت است و بهتر است تا ساعات کمتری در آن وقت بگذرانید.

کم کردن مصرف حجم اینستاگرام با خاموش کردن اعلان ها

اعلان ها یکی از بخش های مهم اینستاگرام به حساب می آیند که شما را از لایو ها، استوری ها و…. باخبر می کنند. شاید با خود بگویید که مگر اعلان ها چقدر می خواهند اینترنت مصرف کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که دریافت اعلان ها نیازمند اجرای اینستاگرام در پس زمینه و بروزرسانی مداوم آن است که نه تنها از باتری شما مصرف می کند بلکه حجم زیادی از اینترنت شما را نیز استفاه می کند. بنابراین خاموش کردن اعلان ها می تواند یکی از راه های اصلی کاهش مصرف اینترنت باشد.

واقعیت این است که اگر کسی با شما کار مهمی داشته باشد از طریق اینستاگرام هیچ وقت به شما پیام نمی دهد و کامنت ها و لایک ها و استوری ها نیز چیز چندان مهمی نیستند و می توانید هر موقع وارد اینستاگرام شدید آنها را چک کنید. بنابراین اگر مشکل اینترنت دارید بهتر است اعلان های اینستاگرام را خاموش کنید.

برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید و وارد اکانت خود شوید.
 • سپس به بخش تنظیمات اینستاگرام بروید.
 • در آنجا بر روی گزینه Notifications لمس کنید تا وارد بخش مربوط به آن شوید. حالا شما می توانید وارد تک تک بخش ها شوید و آنها را خاموش یا ملزم به شرایط خاصی بکنید. همچنین می توانید کل آنها را برای مدت محدودی از 15 دقیقه تا 8 ساعت غیر فعال کنید. برای این کار روی Pause All کلیک کنید و سپس تایم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خدمات خرید بازدید فیک تلگرام زر ممبر

غیرفعال کردن بارگیری خودکار ویدیو ها در اینستاگرام

همانطور که گفته شد ویدیو ها یکی از بخش های مهم اینستاگرام به حساب می آیند. شما زمانی که وارد اینستاگرام می شوید ویدیو ها به طور خودکار شروع به دانلود شدن می کنند که همین موضوع موجب مصرف اینترنت شما می شود. شما می توانید با اعمال محدودیت هایی میزان مصرف اینترنت برای دانلود ویدیو ها را کاهش دهید.

 • بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید:
 • ابتدا وارد اینستاگرام شوید. سپس به بخش پروفایل خود بروید.
 • در آنجا روی گزینه سه خطی بالای صفحه لمس کنید و وارد بخش تنظیمات شوید.
 • حالا وارد بخش Account شوید و روی گزینه cellular data use کلیک کنید.
 • در اینجا گزینه data saver را فعال کنید که از بارگیری خودکار ویدیو ها جلوگیری می کند.
 • با این کار شما یک قدم بزرگ در جهت کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام انجام دادید. همچنین شما می توانید از طریق گزینه high resolution media کاری کنید که ویدیو ها با کیفیت پایین تری دانلود شوند. وقتی این گزینه را فعال کنید می توانید از بین سه حالت یکی را انتخاب کنید.
 • Never: یعنی ویدیو ها هرگز با کیفیت بالا بارگیری نشوند.
 • Wifi only: یعنی تنها زمانی که به اینترنت وای فا وصل هستید ویدیو ها با کیفیت بالا دانلود شوند.
 • Cellular+ wifi: یعنی در همه حال ویدیو ها با کیفیت بالایی دانلود شوند.

ریلز اینستاگرام چیست؟ آموزش reels از صفر تا صد

 

کلام آخر

ما در این مطلب به شما روش های کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام را آموزش دادیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.