خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش نصب افزونه های سافاری در آیفون و آیپد | آپدیت 2023

قطعا افزونه یکی از مهم ترین اجزای مرورگر ها به حساب می آیند که قابلیت های مختلفی را در مرورگر به ما می دهند. شرکت اپل با انتشار نسخه 15 سیستم عامل خود یعنی ios امکان استفاده از افزونه های سافاری را برای دارندگان آیفون و آیپد فراهم کرده است. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش نصب افزونه های سافاری در آیفون بپردازم.

افزونه های سافاری چیست؟

افزونه ها در واقع ابزار هایی هستند که قابلیت هایی جدید به برنامه شما دهند. بسیاری از ابزار های معروف مانند: مسدود کننده تبلیغات، مدیریت پسورد، مدیریت تسک ها و… خیلی ساده با نصب یک افزونه به مرورگر شما اضافه می شوند.

اما تا قبل از این قابلیت نصب و استفاده از افزونه های سافاری فقط برای کاربران مک در دسترس بود اما حالا کاربران آیفون و آیپد نیز می توانند از این افزونه ها استفاده کنند البته اگر ios 15 به بالا داشته باشند.

نصب افزونه های سافاری در آیفون

برای اینکه بتوانید از افزونه های safari در آیفون خود استفاده کنید ابتدا باید آن را پیدا و نصب کنید و سپس با فعال سازی آن می توانید از آن استفاده کنید. در ادامه به تک تک این بخش ها به صورت کامل تری می پردازم.

پیدا کردن افزونه های سافاری در استور آیفون

اولین مرحله پیدا کردن افزونه مدنظر در استور آیفون است تا بتوانید آن را نصب کنید. خوشبختانه اپل این فرایند را بسیار ساده طراحی کرده است. البته برای استفاده از این قابلیت حتما باید ios 15 یا ipados 15 به بالا برای شما نصب باشد. در این صورت مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا برنامه settings را در گوشی خود اجرا کنید و سپس برنامه safari را پیدا و بر روی آین کلیک کنید.

باز کردن تنظیمات آیفون

در صفحه تنظیمات اپ safari در بخش general بر روی گزینه Extensions کلیک کنید.

سپس گزینه More Extensions را انتخاب کنید. با اینکار شما به بخش افزونه های سافاری در اپ استور می روید و می توانید هر افزونه ای که خواستید را پیدا و دانلود کنید.

افزونه استور آیفون برای نصب افزونه سافاری در آیفون

البته روش دیگری هم وجود دارد و شما می توانید خیلی ساده برنامه اپ استور را در آیفون یا آی پد خود اجرا کنید و سپس Safari extensions را جستجو کنید و افزونه مدنظر را مانند دیگر برنامه ها نصب کنید.

استوری افزونه آیفون

حالا شما توانستید افزونه مدنظر را دانلود کنید اما برای استفاده باید آن را حتما فعال کنید.

مرورگر سافاری چیست؟ نصب و دانلود – کروم یا سافاری؟

نحوه فعال کردن افزونه های Safari

بعد از اینکه افزونه مدنظرتان را دانلود کردید کار تمام نشده است. هر افزونه ای که نصب می شود به صورت پیش فرض فعال نیست و یعنی شما نمی توانید از قابلیت های آن استفاده کنید. برای اینکار باید آن را فعال کنید. برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا Settings گوشی خود را باز کنید.

سپس وارد safari شوید و گزینه Extensions را در بخش general انتخاب کنید.

حالا شما وارد صفحه افزونه ها شدید. در بخش allow these extensions می توانید تمامی افزونه ها رای نصب شده را مشاهده کنید.

فعال کردن افزونه سافاری در آیفون

برای فعال کردن هر افزونه تنها کافیست تا وارد آن شوید و سپس آن را فعال کنید(کلید آن را سبز کنید)

در هنگام فعال کردن هر افزونه امکان دارد تا برخی از دسترسی ها از شما خواسته شود که طبیعی است و این موضوع برای فعالیت بهتر افزونه مدنظرتان است.

آموزش استفاده از شریت در آیفون (ios) برای انتقال فایل

چگونه از افزونه های سافاری در آیفون استفاده کنم؟

بعد از نصب افزونه های سافاری در آیفون و فعال کردن آن برخی از افزون ها در پس زمینه به صورت خودکار شروع به فعال می کنند و در واقع نیاز به انجام هیچ کاری نیست.

اما برخی نیز دارای گزینه ها و امکاناتی هستند. برای استفاده از آنها تنها کافیست تا وارد مرورگر سافاری خود شوید. در این مرورگر بر روی گزینه Aa در Navigation Bar کلیک کنید. سپس منویی برایتان به نمایش در می‌آید بر روی افزونه مدنظر کلیک کنید. در اینجا ممکن است برای بار اول از شما تایید بگیرد. اما در دفعه های بعد شما می توانید از آن افزونه استفاده کنید که هر افزونه کار مخصوص به خود را انجام می دهد

استفاده از افزونه سافاری در آیفون

در کل افزونه ها یکی از اجزای مهم مرورگر ها به حساب می آیند که خیلی از اوقات ابزار ها و امکانات مورد نیاز ما را به مرورگرها اضافه می کنند. در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر واقعی تلگرام با ویو و خرید فالوور فیک ایرانی اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی به آموزش نصب افزونه های سافاری در آیفون و آیپد و استفاده از آن پرداختم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.