خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش ساخت و اضافه کردن واترمارک متنی و تصویری در پاورپوینت

واترمارک ابزاری است که کمک می کند تا مشخص شود فایل مدنظر متعلق به چه کسی است. خوشبختانه در اکثر برنامه های تولید محتوا و اسناد قابلیتی وجود دارد تا بتوانید به فایل خود واترمارک اضافه کنید و با این کار از فایلی که تولید کردید محافظت کنید تا کسی دیگری نتواند از آن استفاده کند. برنامه پاورپوینت هم دقیقا جز همین برنامه ها به حساب می آید که از نسخه های قدیمی مانند 2007 تا کنون دارای این قابلیت است. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش اضافه کردن واترمارک به پاورپوینت بپردازم.

واترمارک چیست؟

واترمارک معمولا یک تصویر یا متنی است که در پی زمینه محو می شود و با محتوای اصلی تداخلی ندارد. این متن یا تصویر معمولا نشانه ای از کسی است که آن محتوا را ساخته است تا بتواند آن اثر را به نام خود ثبت کند.

آموزش ساخت و افزودن واترمارک در پاورپوینت

شما به صورت کلی می توانید واترمارک متنی و تصویری به فایل های پاورپوینت خود اضافه کنید. در ادامه به آموزش هر دوی اینها می پردازم.

درج واترمارک متنی در powerpoint

معمولا شما می توانید اسم شرکت یا سایت و حتی اسم خودتان را به صورت واترمارک متنی در فایل های پاورپوینت خود درج کنید. برای اینکار تنها کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد فایل پاورپوینت مدنظرتان شوید.

سپس تب view را انتخاب کنید و بر روی گزینه slide master کلیک کنید.

درج واترمارک در پاورپوینت

سپس روی اولین اسلاید مدنظر کلیک کنید. اینکار باعث می شود تا واترمارک مدنظر بر روی تمامی اسلاید های شما درج شود.

سپس به تب insert بروید و بر روی text box کلیک کنید.

درج واترمارک متنی در پاورپوینت 2

حالا گزینه Draw Horizontal Text Box را انتخاب کنید.

حالا در برنامه یک باکس متن ایجاد می شود که می توانید مکان آن را جا به جا کنید. همچنین می توانید آن را بچرخانید و ابعاد آن را تغییر دهید. درون این باکس می توانید متن مدنظرتان را بنویسید و سپس با رفتن به تب home می توانید برخی تنظیمات این متن مانند: رنگ، فونت و ابعاد را تغییر دهید.

سپس در تب home بخش arrange گزینه send to back را انتخاب کنید تا واترمارک به صورت پس زمینه قرار بگیر و با بقیه متن ها و تصاویر تداخلی نداشته باشد.

درج واترمارک متنی در پاورپوینت 3

بر روی اسلاید اول کلیک را راست کنید و از بین گزینه ها format background را انتخاب کنید. سپس در بخشی که در سمت راست برایتان به نمایش در می آید میزان شفافیت یا همان Transparency را کم و زیاد کنید و بقیه عناصر صفحه به خوبی دیده شود و واترمارک در پس زمینه به صورت محو باقی بماند.

درج واترمارک متنی در پاورپوینت 4

اگر از واترمارک خود راضی هستید به تب view بروید و بر روی گزینه normal کلیک کنید. حالا واترمارک شما آماده است و بر روی کل اسلاید های شما درج می شود.

بهترین اپلیکیشن آفیس برای موبایل (حرفه ای و رایگان)

اضافه کردن watermark تصویری به پاورپوینت

علاوه بر متن شما می توانید از تصاویر هم به عنوان واترمارک استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید لوگوی شرکت یا سایت خود یا حتی لوگوی متنی خود را با ظاهری خاص در پاورپوینت به صورت واترمارک قرار دهید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد تب view شوید و سپس گزینه Slide master را بزنید و اسلاید اول را انتخاب کنید با اینکار واترمارک در تمامی اسلاید ها به نمایش در می آید.

حالا وارد تب insert شوید و گزینه shapes را انتخاب کنید. سپس از بین اشکال مختلف یکی را انتخاب کنید.(معمولا مستطیل را انتخاب می کنند)

اضافه کردن watermark تصویری به پاورپوینت 1

سپس مقعیت آن را تنظیم کنید و روی آن راست کلیک کنید و گزینه format shape را انتخاب کنید. با اینکار بخش format picture برایتان ظاهر می شود.

سپس در بخش fill گزینه Picture or Texture Fill را انتخاب کنید و از طریق گزینه file یا insert تصویری که می خواهید را انتخاب کنید. با اینکار تصویر شما درون شکل مدنظرتان نمایش داده می شود.

اضافه کردن watermark تصویری به پاورپوینت 2

سپس در بخش Transparency میزان شفافیت واترمارک خود را تغییر دهید تا بقیه اجزای صفحه و متن های پاورپیونت به خوبی دیده شوند.

سپس کمی پایین تر گزینه no line را انتخاب کنید تا خط های شکل حذف شود و واترمارک شما بهتر دیده شود.

به همین راحتی شما توانستید واترمارک مدنظرتان را به پاورپوینت اضافه کنید و حالا این واترمارک در تمامی اسلاید ها نمایش داده می شود.

4 تا از بهترین برنامه های پاورپوینت برای موبایل

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر فیک و خرید لایک فیک تردز به آموزش اضافه کردن واترمارک به پاورپوینت پرداختم تا بتوانید به راحتی به فایل های powerpoint خود واترمارک اضافه کنید و آن را به نام خود ثبت کنید و در فضای مجازی منتشر کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.