خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » آموزش کاهش حجم پاورپوینت با چند کار ساده

برخلاف فایل های دیگر پاورپوینت معمولا دارای حجم زیادی است چون از عناصر مختلفی برای ساخت آن استفاده شده است. به همین دلیل برخی از اوقات حجم یک فایل پاورپوینت آنقدر بالا می رود که می تواند آزار دهنده باشد در این مطلب قصد دارم تا به آموزش کاهش حجم پاورپوینت بپردازم تا بتوانید با چند کار ساده حجم پاورپوینت خود را کاهش دهید.

فایل های پاورپوینت که معمولا از تصاویر، متن و ویدیو به همراه انیمیشن تشکیل شدند دارای حجم زیادی هستند این حجم زیاد علاوه بر اینکه می تواند حجم زیادی از فضای شما را اشغال کند دردسر های دیگری هم دارد. فرض کنید خواهید آن را برای فردی ارسال کنید و یا ایمیل کنید، ارسال یک فایل با حجم بالا می تواند دردسر زیادی داشته باشد. همچنین هرچه فایل سنگین تر باشد ممکن است در ارائه به مشکل بربخورد و باعث کندی نرم افزار شود به همین است که باید سعی کنید تا حجم پاورپوینت خود را تا می توانید کاهش دهید و به مشکلاتی از این قبیل برنخورید.

کاهش حجم پاورپوینت

برای اینکه حجم پاورپوینت خود را کاهش دهید روش های زیادی وجود دارد و موارد بسیار زیادی هستند که باید آنها را رعایت کنید. در ادامه به چندتا از مهم ترین و اصلی ترین ترفند هایی که می تواند باعث کاهش حجم فایل پاورپوینت شما شود می پردازم.

کاهش حجم powerpoint

عوض کردن فرمت فایل

اکثر افراد فایل های پاورپوینت را با فرمت ppt می شناسند اما باید بدانید که این فرمت مقداری قدیمی است و مربوط به آفیس 2003 است و به همین دلیل شاید مناسب استفاده در حال حاضر نباشد. شرکت مایکروسافت فرمت pptx را ارائه کرده است که به نوعی بروز تر و جدید است و اصلی ترین تفاوت آن کاهش حجم و فشرده کردن فایل پاورپوینت شما است. بنابراین بهتر است سعی کنید تا فایل ها خود را به این فرمت ذخیره کنید یا به این فرمت تغییر دهید.

البته شاید نسخه های بسیار قدیمی آفیس و برخی از برنامه های قدیمی امکان اجرای درست pptx را نداشته باشند اما اکثر برنامه های جدید تر می توانند این نسخه را به خوبی اجرا کنند.

3 تا از بهترین برنامه های ویرایش pdf

ذخیره کردن فایل پاورپوینت به صورت zip

قطعا اگر تا به حال چیزی از اینترنت دانلود کرده باشید با فرمت zip آشنایی دارید. یک فرمت بسیار محبوب که اکثرا برای فشرده سازی فایل های مختلف استفاده می شود و می تواند فایل های شما را با حد زیادی فشرده است.

شما می توانید خیلی ساده فایل پاورپوینت خود را به صورت Zip ذخیره کنید تا حجم آن به مقدار زیادی کاهش یابد. این کار را می توانید با برنامه های مختلف یا خود file explorer ویندوز انجام دهید. معمولا با تغییر فرمت پاورپوینت خود و ذخیره کرده مجدد آن به صورت zip می تواند حجم فایل powerpoint خود را به میزان زیادی کاهش دهید.

تصاویر را بهینه کنید کاهش حجم پاورپوینت

معمولا در اسلاید های مختلف پاورپوینت از تصاویر بسیار زیادی استفاده می شود و همین موضوع می تواند باعث افزایش بسیار زیاد حجم آن شود به همین دلیل است که حتما تصاویر خود را فشرده سازی کنید تا حجم فایل شما چندان زیاد نشود.

4 تا از بهترین برنامه های پاورپوینت برای موبایل

خوشخبتانه خود برنماه power point این امکان را تا بتواند تصاویر  شما را بدون اینکه کیفیت آنها افت کند فشرده سازی کند. برای اینکار فقط کافیست تا روی عکس اسلاید خود کلیک کرده و سپس در بالا بر روی گزینه picture format کلیک کنید. سپس compress pictures را انتخاب کنید. در صفحه مربوط به آن تیک Apply only to this picture در بخش Compression options بردارید. این کار باعث می شود تا تام تصاویر فشرده شوند. سپس در بخش Resolution، گزینه مناسب خود را طبق توضیحات انتخاب کنید و در آخر بر روی گزینه ok کلیک کنید. به همین راحتی تمامی تصاویر فشرده می شوند و حجم پاورپوینت شما به میزان زیادی کاهش می یابد.

کاهش کیفیت تصاویر در پاورپوینت

آپلود ویدیو

ویدیو فرمت جدید تر و بروز تری برای محتواست و از محبوبیت بسیار زیادی برخودار است به همین دلیل استفاده از آن در فایل های پاورپوینت بسیار طبیعی است اما معمولا استفاده از چند ویدیو ساده نیز می تواند حجم فایل شما را به میزان زیادی افزایش دهد. به همین دلیل بهتر است که فایل ویدیو خود را در یکی از وبسایت آپلود کنید و سپس لینک مورد نظر را کپی کنید. سپس در برنامه پاورپوینت با انتخاب insert و video گزینه online videos را انتخاب کنید. سپس لینک ویدیو خود را قرار بدهید. به همین راحتی توانستید از یک ویدیو بدون اینکه حجم فایل پاورپوینت شما را افزایش دهد استفاده کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید لایک تردز و خرید فالوور فیک ایرانی به آموزش کاهش حجم پاورپوینت پرداختم تا بتوانید حجم فایل های پاورپوینت خود را به راحتی کاهش دهید و با دردسر ها کندی و اشتراک گذاری آن رو به رو نشوید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.