خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » آموزش » اضافه کردن ماد (moderator) توییچ | آپدیت 2023

توییچ قطعا به عنوان محبوب ترین پلتفرم پخش آنلاین شناخته می شود که محبوبیت زیادی بین کاربران دنیای اینترنت دارد. اگر شماهم جز استریم های توییچ باشید قطعا متوجه شدید که گاهی اوقات مدیریت استریم و چت آن بسیار دشوار است. به همین دلیل توییچ قابلیتی به نام moderator را در اختیار استریم های خود قرار داده تا بتوانند از آن برای مدیریت بهتر استریم خود استفاده کنند. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش اضافه کردن ماد در توییچ بپردازم و شما را بیشتر با قابلیت های این رول آشنا کنم.

توییچ پلتفرم بزرگی برای استریم است و مخاطبین بسیار زیادی دارد. به همین دلیل رشد کردن و افزایش مخاطبان در این آن بسیار طبیعی است و قطعا برای هر استریمری لذت بخش و جذاب است. اما با افزایش مخاطبین شما در توییچ اینکه بتوانند یک محتوای بهتر تولید کنید و در عین حال به مدیریت استریم و چت خود بپردازید کار بسیار سختی است. به همین دلیل توییچ به شما اجازه می دهد تا کاربرانی که مورد اعتماد شما هستند به عنوان mod اضافه کنید تا به شما در ایجاد یک استریم بهتر و کامل تر کمک کنند.

ماد توییچ کیست؟ و چه قابلیت هایی دارد؟

یکی از رول هایی که در توییچ از اهمیت زیادی برخودار است و می تواند کارهای بسیاری انجام دهد mod است. در واقع چیزی که توییچ را از دیگر پلتفرم ها جدا می کند امکان پخش زنده آنلاین به صورت لایو و ارتباط با مخاطبین است. به همین دلیل مدیریت چت لایو برای داشتن به استریم و ارتباط بهتر یکی از نیاز های همیشگی استریمرها است. mod ها کسانی هستند که دسترسی و قابلیت های بیشتری دارند که می توانند در مدیریت چت و خود استریم به شما کمک کنند. امکاناتی نظیر:

  • Time out یا بن کردن یک بازدید کننده در صورتی که خطایی انجام دهد.
  • امکان ایجاد نظرسنجی جدید و یا پایان دادن به یک نظرسنجی
  • امکان ایجاد یک prediction جدید یا پایان دادن به آن
  • امکان فعال کردن حالت slow مود
  • امکان فعال یا غیرفعال کردن حالت subscriber mode only
  • امکان فعال کردن یا غیرفعال کردن follower-only chat mode
  • امکان تغییر نام استریم یا کتگوری آن
  • و…
  • در واقع امکانات یک مادریتور بسیار زیاد است و می تواند کارهای بسیار زیادی انجام دهد به همین دلیل بهتر است تا افراد مورد اعتماد خود را به عنوان mod قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید.

آموزش ساخت کلیپ در توییچ از طریق مرورگر و موبایل

اموزش اضافه کردن mod در توییچ

برای اضافه کردن ماد جدید به توییچ راه های مختلفی وجود دارد. که در ادامه به چندان از بهترین آنها میپردازم تا بتوانید خیلی ساده هر فردی که خواستید را به عنوان mod به چت خود اضافه کنید.

ماد توییچ

استفاده از دستور / برای ایجاد یک ماد جدید

ساده ترین راه و در واقع شناخته شده ترین راه برای اضافه کردن یک ماد جدید به توییچ استفاده از دستور مخصوص آن در چت است.

بعد از اینکه استریم خود را شروع کردید می توانید خیلی ساده از طریق چت باکس هر فردی که خواستید را به عنوان ماد اضافه کنید. تنها کافیست تا در قسمت چت باکس خود عبارت /mod user را تایپ کنید و به جای عبارت user نام کاربری فردی که می خواهید آن را به عنوان ماد اضافه کنید را وارد کنید.

با اینکار به راحتی هر فردی که بخواهید را می توانید به لیست مادریتور های خود اضافه کنید. همچنین می توانید از طریق دستور /unmod user هر فردی که در حال حاضر مادریتور شماست را برکنار کنید.

آموزش پاک کردن کلیپ توییچ ساخته شده توسط خودتان و فالوورهایتان

اضافه کردن mod جدید از طریق داشبورد

اصولی ترین راه استفاده از داشبورد خود توییچ است تا توانید خیلی راحت هر فردی که خواهستید را به عنوان ماد اضافه کنید.

برای اینکار خیلی ساده وارد داشبورد توییچ شوید. سپس در بخش community بر روی عبارت roles manager کلیک کنید.

در مرحله بعد بر روی گزینه add role کلیک کنید و در بخش سرچ بار نام فردی که قصد دارید آن را به عنوان ماد اضافه کنید وارد کنید و سپس آن را پیدا و انتخاب کنید.

سپس رول moderator را برای آن انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. حالا این فرد به عنوان مادریتور می توان در استریم شما فعالیت کنید.

اضافه کردن mod جدید از طریق داشبورد

چگونه بفهمیم شخصی در توییچ مادرتور است؟

به صورت پیشفرض هر کسی که در چت توییچ به عنوان ماد حضور داشته باشد در کنار اسم آن آیکون شمشیر سبز رنگی نمایش داده می شود. یعنی هر فردی که این آیکون را داشته باشد مادریتور آن چت است.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات افزایش بازدید تلگرام و ری اکشن تلگرام به آموزش اضافه کردن ماد در توییچ پرداختم که امیدوارم برایتان مفید بوده باشد و توانسته باشید خیلی ساده هر فردی که می خواهید را به عنوان مادریتور به چت خود اضافه کنید و استریم خوبی را داشته باشد.