خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » نحوه استفاده از هوش مصنوعی chatgpt در بینگ | ChatGPT Edge

دنیای هوش مصنوعی در این چند ماه سر و صدای بسیاری به پا کرد. مایکروسافت هم به عنوان یکی از پیشرو های فناوری به تازگی در نسخه جدیدی از موتور جستجوی bing خود رونمایی کرد که هوش مصنوعی chatgpt به ان افزوده شده است. در ادامه قصد دارم تا به نحوه استفاده از Chatgpt در بینگ بپردازم و شما را بیشتر با این فناوری جدید آشنا کنم.

دنیای هوش مصنوعی همیشه جالب بوده اما به لطف چت جی پی تی و پیشرفت های اخیرش در طول این چندماه اخیر افراد بیشتری با هوش مصنوعی و استفاده از آن و قابلیت های آن آشنا شدند. مایکروسافت هم نمی خواست از این موج جدید دنیای فناوری عقب بماند و به خاطر دسترسی هایی که داشت توانست با آپدیتی جدید برای مرورگر خود یعنی edge و موتور جستجوی خود یعنی bing امکان استفاده از chatgpt را به کاربران خود ارائه دهد.

استفاده از chatgpt در بینگ

نحوه استفاده از chatgpt در بینگ

شاید تا به حال نام موتور جستجوی بینگ به گوشتان نخورده باشد و بیشتر اوقات گوگل را شنیده باشید. اما مایکروسافت در طول چندسال گذشته تمام تلاش خود را کرده تا موتور جستجوی خود را بهبود دهد و در آخرین تغییرات خود از فناوری openAI استفاده کرد و موتور جستجوی خود را با آن ترکیب کرد تا تجربه شما در استفاده از موتور جستجوی خودش بهبود دهد. این تغییر باعث شده تا موتور جستجوی بینگ بتواند از منابع داده دنیای اینترنت استفاده کند و با کمک chatgpt آن را اختیار افراد قرار دهد.

دیتا و اطلاعات بسیار زیادی در دنیای اینترنت وجود دارد که رفته رفته و با پیشرفت اینترنت این دیتا کامل تر و بی نقص تر می شود. اما همیشه جستجو در میان این حجم داده سخت بوده تا بتوان به پاسخ سوال خود رسید. حالا با استفاده از امکانی که مایکروسافت فراهم کرده شما می توانید هر سوالی که داشتید را از chatgpt بپرسید و او با استفاده از منابع که در اینترنت وجود دارد می تواند جواب شما را بدهد. یعنی فرض کنید که دوست دارید بفهمید که تفاوت آیفون 14 با 13 دقیقا چیست و کدام یک بهتر است؟ خیلی ساده این سوال را از chat بینگ می پرسید و او با استفاده از مطالب و دیتا هایی که در اینترنت وجود دارد به شما پاسخ می دهد. یعنی خلاصه و چکیده اطلاعات چندین مطالب از چندین وبسایت مختلف را در اختیار شما قرار می دهد.

چت gpt چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ چگونه از آن استفاده کنیم؟

چگونه به موتو جستجوی جدید بینگ دسترسی  داشته باشم؟

برای اینکه بتوانید از این هوش مصنوعی ترکیب شده با موتور جستجوی بینگ استفاده کنید باید از نسخه جدید bing استفاده کنید. برای اینکار ابتدا باید وارد یک لیست انتظار بشوید تا امکان دسترسی به bing جدید برای شما باز شود.

برای اینکار ابتدا به آدرس www.bing.com/new بروید.

سپس در وسط صفحه بر روی گزیینه join the waitlist کلیک کنید.

سپس باید وارد حساب کاربری مایکروسافت خود شوید یا اگر ندارید یکی بسازید و سپس وارد شوید.

در صفحه بعد بر روی گزینه access the new bing faster کلیک کنید.

برای استفاده از Chatgpt در بینگ باید دو کار را انجام دهید تا سریع تر به بینگ جدید دسترسی پیدا کنید:

اول باید Microsoft را به عنوان پیش فرض بر روی سیستم pc خود انتخاب کنید.

در مرحله بعد باید با اسکن qr کد برنامه Microsoft bing را برای گوشی خود دانلود کنید.

بعد از اینکه این کارها را انجام دادید مدتی بعدی دسترسی بینگ جدید برایتان باز می شود و می توانید خیلی راحت از آن استفاده کنید.

بهترین برنامه ریکاوری فایل های حذف شده برای موبایل (عکس، فیلم و..)

چت جی پی تی در بینگ

نحوه صحبت کردن با chatgpt در بینگ

بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید و به بینگ جدید دسترسی پیدا کردید خیلی ساده وارد مرورگر خود شوید و سپس وارد موتور جستجوی بینگ به آدرس bing.com شوید. حالا چیزی را سرچ کنید و سپس در بالای صفحه در کنار گزینه search بر روی گزینه Chat کلیک کنید. وارد فضای صحبت کردن با Chatgpt می شوید و حالا می توانید از او سوال بپرسید و از او کمک بگیرید.

چرا حالت Chat در بینگ برایم نمایش داده نمی شود؟

این حالت تنها زمانی برای شما نمایش داده می شود و می توانید از آن استفاده کنید که به بینگ جدید دسترسی داشته باشید. تمام مراحل نحوه دسترسی سریع تر به بینگ جدید را در نحوه استفاده از Chatgpt در بینگ در بالاتر توضیح دادم.

واقعا چقدر ترکیب Chatgpt با بینگ می تواند خوب باشد؟

این تازه اول راه است و هنوز خیلی مونده تا این فناوری کامل شود و به تکامل برسد. اما در حال حاضر چت gpt می تواند مانند یک دستیار باشد که در استفاده کردن از اینترنت و پیدا کردن جواب های سوالتان به شما کمک کند.