خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » آموزش غیرفعال کردن نوتیکیفیشن گوگل کروم در اندروید و ویندوز

نوتیفیکیشن هایی که از طرف مرورگر برای دیوایس شما ارسال می شود معمولا از طرف سایت های مختلفی هستند که شما را در جریان مسائل مختلف درباره سایت خود قرار می دهند. اما شاید بسیاری از شما دوست نداشته باشید که این نوتیفکیشن هارا مشاهده کنید و آنها را دریافت کنید. در ادامه قصد دارم تا به آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن گوگل کروم بپردازم تا دیگر از این مرورگر هیچ اعلانی دریافت نکنید.

یکی از ویژگی هایی جالبی که در اکثر مرورگر ها وجود دارد ارسال اعلان و نوتیفیکیشن های سایت های مختلف برای کاربران خود است. این اعلان ها در بسیاری از مواقع اطلاعات و مسائل مهمی هستند که از طرف سایت های مختلف برای کاربران ارسال می شود. اما خوشبختانه گوگل کروم این قابلیت را هم داده تا بتوانیم خیلی ساده این اعلان ها را غیرفعال کنید یا آنها را تغییر دهید.

غیرفعال کردن نوتیکیفیشن گوگل کروم

طبق آمار اکثر افراد چه در گوشی های موبایل و چه در کامپیوتر های خود از مرورگر گوگل کروم استفاده می کنند که این موضوع دلایل بسیار زیادی دارد. اگر اعلان ها و پیام هایی که از طرف سایت ها و سرویس های مختلف از طریق کروم برای شما آید را مدیریت نکنید احتمالا هر روز با اعلان های زیادی رو به رو می شوید که ممکن است آزار دهنده باشد. اما چه در موبایل و چه در کامپیوتر ها خیلی ساده می توان این اعلان ها مدیریت کن تا از یک امکان آزار دهنده به یک ویژگی کاربردی تبدیل شود.

غیرفعال کردن اعلان ها در گوگل کروم روی اندروید

اگر از نسخه اندروید گوگل کروم برای گوشی های موبایل خود استفاده می کنید. می توانید با انجام مراحل زیر اعلان های سایت های مختلف را از طریق کروم کنترل کنید.

ابتدا وارد برنامه گوگل کروم در گوشی خود شوید.

سپس در بالا و سمت راست بر روی سه نقطه کلیک کنید.

در منوی باز شده بر روی گزینه settings یا تنظیمات کلیک کنید.

انتخاب تنظیمات حریم خصوصی غیرفعال کردن نوتیفیکیشن

در صفحه جدید کمی پایین تر گزینه site settings را پیدا کنید.

انتخاب site settings برای خاموش کردن اعلان ها کروم

حالا در بین گزینه های آن بر روی notifications کلیک کنید.

غیرفعال کردن اعلان های گوگل کروم

در صفحه بعد می توانید با خاموش یا روشن کردن گزینه notifications امکان ارسال درخواست توسط سایت ها برای دریافت نوتیفیکیشن را مدیریت کنید. همچنین در قسمت پایین در بخش blocked سایت هایی که توانایی ارسال نوتیفیکیشن برای شما ندارند را مشاهده می کنید و در قسمت allowed سایت هایی که توانایی ارسال اعلان دارند را مشاهده می کنید.

در هر کدام از این قسمت ها با کلیک بر روی سایت مدنظر به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید با جزئیات بیشتری اعلان های دریافتی از آن را کنترل کنید.

Moz چیست؟ معرفی معروف ترین ابزار سئو سایت

نحوه خاموش کردن نوتیفیکیشن کروم در ویندوز

اگر از نسخه ویندوز گوگل کروم استفاده می کنید خیلی ساده می توانید با انجام مراحل زیر اعلان های دریافتی از سایت های مختلف را مدیریت کنید.

ابتدا برنامه گوگل کروم را باز کنید.

سپس بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید.

حالا بر روی گزینه settings کلیک کنید.

در اینجا از بخش کنار صفحه بر روی گزینه privacy and security یا حریم خصوصی و امنیت کلیک کنید.

گزینه site settings را پیدا کنید.

در قسمت permissions گزینه notifications را پیدا کنید.

در بالای صفحه با کلیک بر روی گزینه don’t allow sites to send notifications خیلی ساده می توانید تمام اعلان های دریافتی را غیرفعال کنید.

در قسمت not allowed to sent notifications سایت هایی که امکان ارسال اعلان ندارند به شما نمایش داده می شود و در قسمت allowed to sent notifications سایت هایی که توانایی ارسال اعلان برایتان دارند نمایش داده می شود. می توانید با کلیک بر روی سه نقطه کنار هر کدام آن را مدیریت کنید.

آموزش تغییر پسورد ویندوز 10 خیلی ساده طی 6 مرحله

مدیریت هر سایت به صورت اختصاصی

وقتی وارد هر سایتی می شوید در بالا در قسمت url در کنار آدرس سایت بر روی گزینه ای که شکل قفل یا علامه تعجب است کلیک کنید در قسمت باز شده گزینه Site settings را انتخاب کنید. سپس به صفحه ای هدایت می شوید که می توانید تمامی دسترسی هایی سایت مدنظر را از جمله ارسال اعلان مدیریت کنید.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید ممبر فعال گروه و خرید ممبر ایرانی به آموزش غیرفعال کردن نوتیفیکیشن گوگل کروم برای ویندوز و موبایل پرداختم تا دیگر بتوانید خیلی راحت اعلان های دریافتی خود را مدیریت کنید و این قابلیت را از یک امکان آزار دهنده به یک ویژگی خوب تبدیل کنید.