خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » چگونه ویدیو دوئت تیک تاک بسازیم؟ آپدیت 2023

یکی از ویژگی های بسیار جالب تیک تاک که برای تولید کنندگان محتوا در نظر گرفته، دوئت است. این ویژگی به افراد کمک می کند تا با دیدیو دیگران بتوانند تولید محتوا کنند و چالش های جالبی را انجام دهند. این قابلیت به قدری در تیک تاک معروف شد که اینستاگرام آن را به عنوان remix به برنامه خود برای بخش Reels اضافه کرد. در ادامه این مطلب قصد دارم تا به آموزش دوئت در تیک تاک بپردازم و شما را بیشتر با این قابلیت آشنا کنم.

دوئت تیک تاک چیست؟

قبل از اینکه به آموزش ساخت دوئت در تیک تاک بپردازم بهتر است به این سوال که اصلا دوئت چیست پاسخ دهم. Duet یکی از قابلیت های بسیار جالب تیک تاک است که ویدیو شما را در کنار یک ویدیو دیگر قرار می دهد و نتیجه کار را به صورت یک پست منتشر می کند. البته شما می توانید تغییرات مختلفی مانند صداگذاری، متن، موسیقی، فیلتر و… را در ویدیو نهایی ایجاد کنید.

با این ویژگی شما می توانید به ویدیو های دیگران واکنش نشان دهید یا اینکه می توانید به پست های دیگر به صورت ویدیوای پاسخ دهید. یک فرمت جالب محتوا که در حالت معمول شما باید برای ساخت آن ابتدا ویدیو را دانلود کنید بعد ویدیو خود را ضبط کنید و در یک برنامه ادیت کنار هم قرار دهید و… اما دوئت تیک تاک همه این کار ها بدون نیاز به انجام هیچ کاری توسط شما انجام می دهد.

چرا باید ویدیو duet ضبط کنم؟

دوئت در حال حاضر یک محتوای بسیار جالب تیک تاک به حساب می آید و هر چند وقت یکبار سبک ویدیو های جدید و چالش های جدیدی با آن ایجاد می شود. به علاوه ساخت این نوع ویدیو ها بسیار ساده و راحت است.

شما می توانید به ویدیو های مختلف ری اکشن بروید، واکنش خود را نسبت به سوال ها یا ویدیو های مختلف ویدیو کنید و…

ساخت دوئت تیک تاک

جگونه ویدیو دوئت در تیک تاک بسازم؟

در ادامه به صورت خیلی سریع به آموزش ساخت ویدیو های دوئت در تیک تاک می پردازم:

 1. ابتدا وارد برنامه تیک تاک شوید و ویدیو مدنظر خود را که می خواهید با آن دوئت کنید را پیدا کنید. سپس بر روی دکمه Share در چپ صفحه کلیک کنید.
 2. گزینه duet را در پایین انتخاب کنید.
 3. یک layout یا چیدمان برای دوئت خود انتخاب کنید.
 4. بر روی دکمه ضبط کلیک کنید تا ویدیو شما ساخته شود.
 5. ویدیو خود را ادیت کنید.
 6. کپشن خود را برای ویدیو اضافه کنید.
 7. بر روی گزینه post کلیک کنید.

آیا می توانیم بفهمیم چه کسی ویدیو تیک تاک من را دیده است؟

تا به اینجا شما توانستید یک ویدیو دوئت فوق العاده بسازید و منتشر کنید اما اگر یک آموزش مرحله به مرحله با تمامی جزئیات می خواهید بخش ویدیو را دنبال کنید.

آموزش مرحله به مرحله ساخت duet در tiktok:

شما می توانید خیلی ساده ویدیو های دوئت خود را در تیک تاک با گوشی های اندروید و ios بسازید. برای اینکار تنها نیاز است تا برنامه تیک تاک را حتما بر روی تلفن همراه خود نصب کرده باشید و  آن را به آخرین نسخه بروزرسانی کرده باشید. برای اینکار می توانید وارد گوگل پلی و اپ استور شوید و آخرین نسخه تیک تاک را دریافت کنید.

قدم اول: ویدیو مناسب برای دوئت را پیدا کنید

اولین مرحله برای ساخت ویدیو دوئت پیدا کردن ویدیو مناسب است. در تیک تاک برگردید تا ویدیو مدنظر خود را پیدا کنید. برای اینکار می توانید از هشتگ های مختلفی که در این موضوع هستند هم استفاده کنید.

همگامی که ویدیو مناسب خود را پیدا کردید بر روی دکمه share در گوشه چپ راست صفحه کلیک کنید کنید. در پنجره ای که به صورت popup برایتان باز می شود بر روی دکمه duet کلیک کنید.

قدم دوم: انتخاب چیدمان

شما می توانید برای ویدیو دوئت خود چیدمان های مختلف را انتخاب کنید که هر کدام آن می توانید برای یک سبک ویدیو مناسب باشد:

 • Greenscreen: مناسب برای ری اکشن به ویدیو های مختلف با پرده سبز
 • Side by side: مناسب برای ساخت ویدیو های دوتایی
 • Picture in picture: مناسب برای پاسخ به سوالات و…
 • Top and bottom: مناسب برای ساخت محتوا با دیگران

قدم سوم: اضافه کردن فیلتر مدنظر برای ویدیو دوئت خود

اگر ویدیو که قصد دارید با آن دوئت کنید از فیلتر استفاده می کند تیک تاک به صورت خودکار فیلترهایی را به ویدیو شما اضافه می کند. اما شما می توانید هر فیلتری که خواستید را اضافه یا حذف کنید. برای اینکار بر روی دکمه فیلتر مدنظر در گوشه سمت چپ کلیک کنید.

5 روش دانلود ویدیو از تیک تاک در اندروید، ios و کامپیوتر

قدم چهارم: ضبط ویدیو و ادیت آن

حالا باید مانند حالت عادی یک ویدیو برای دوئت خود ضبط کنید. به طور پیش فرض طول ویدیو شما باید حداکثر اندازه طول ویدیو دوئت شما باشد.

قدم پنجم: ادیت نهایی

حالا شما می توانید ادیت های نهایی شامل اضافه کردن متن، استیکر، افکت، تغییر رنک، اضافه کردن صدا و…. را انجام دهید.

قدم ششم: اضافه کردن کپشن به ویدیو duet تیک تاک

در مرحله آخر کپشن مربوطه و اطلاعات لازم را وارد کنید. تیک تاک به صورت پیش فرض هشتگ #duet را در کپشن قرار می دهد و سازنده اصلی ویدیو را هم منشن می کند.

قدم هفتم: پست کردن

بعد از اتمام کار می توانید دوئت خود را پست کنید. حالا ویدیو شما منتشر می شود و دیگران می توانند آن را مشاهده کنند.

در این مطلب از زرممبر مرکز خدمات خرید فالوور فیک اینستاگرام و خرید ممبر تردز به آموزش ساخت ویدیو دوئت در تیک تاک به صورت کامل و جامع پرداختم تا بتوانید خیلی ساده محتواهای جذابی را در تیک تاک تولید کنید. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد.