خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » ترفند » چرا اینگیجمنت در توییتر اهمیت دارد؟ آموزش افزایش اینگیجمنت در توییتر خیلی راحت

توییتر را می توان یکی از شبکه های اجتماعی مهم این روز ها به حساب آورد که شاید مخاطب آن اندازه اینستاگرام و فیسبوک نباشد اما جز محبوب ترین و مهم ترین شبکه های اجتماعی به حساب می آید. در توییتر نیز داشتن دنبال کننده و فالوور بسیار عالی است اما چیزی که باعث می شود حساب شما بیشتر مورد توجه قرار بگیرد اینگیجمنت توییتر شماست. در واقع اگر افراد با توییت هایی که شما می گذارید هیچ تعاملی برقرار نکنند عملا داشتن دنبال کنندگان زیاد هیچ سودی برای شما ندارد. در این مطلب قصد دارم تا به آموزش افزایش اینگیجمنت توییتر بپردازم.

افزایش اینگیجمنت در توییتر

اینگیجمنت در توییتر

قبل از اینکه به روش های افزایش اینگیجمنت بپردازم ابتدا به خود اینگیجمنت و دلیل اهمیت آن میپردازم. اینگیجمنت به معنای تعامل است. یعنی هر چقدر مخاطب با توییت های شما بیشتر درگیر شود اینگیجمنت آن توییت بیشتر می شود. هر چقدر یک توییت ریتوییت بیشتری شود، ذخیره شود، پاسخ داده شود اینگیجمنت توییتر شما افزایش می یابد.

اما دلیل اهمیت این موضوع چیست؟

داشتن اینگیجمنت بالاتر تاثیر در نمایش در توییتر دارد و می تواند شما را محبوب تر و شناخته تر کند. به جز آن هر چقدر اینگیجمنت شما افزایش یابد خودتان حداقل می فهمید که چقدر از افراد با توییت های شما تعامل بر قرار می کنند و در واقع واقعا چقدر دنبال کننده دارید. یعنی اگر 100 هزار دنبال کننده دارید اما هزار نفر از آنها هم تعامل برقرار نمی کنند عملا این 100 هزار نفر دنبال کننده اهمیت آنچنانی ندارد.

نکته: درباره اینگیجمنت بد نیست که بدانید هر چقدر تعداد دنبال کنندگان شما و فالوور هایتان افزایش می یابد طبیعی است که درصد اینگیجمنت شما پایین تر بیاید و این مورد کاملا طبیعی است اما افت شدید در اینگیجمنت حتما دلیل خاصی دارد.

بهترین شرکت های ارائه دهنده اینترنت در ایران

افزایش اینگیجمنت توییتر

حالا به بخش اصلی رسیدم اینکه چقدر اینگیجمنت یا تعامل را در توییتر افزایش دهیم. در ادامه به روش های مختلف افزایش نرخ تعامل در توییتر می پردازم.

توییت های کوتاه بزنید!

توییر به شما فضایی معادل 280 کاراکتر می دهد و به صورت کلی نسبت به دیگر شبکه های اجتماعی این فضا بسیار کم است. اما در نظر داشته باشید افراد در توییتر حال و حوصله خواندن متن های طولانی را ندارند بنابراین توییت های بین 80 تا 120 کاراکتر یا نهایت 150 کاراکتر می تواند باعث شود تا توییت شما نظر افراد بیشتری را جلب کند.

پاسخ دهید!

وقتی شما توییت می گذارید انتظار دارید که افراد زیر آن کامنت بگذارند اما تنها و صرفا نخواهید که افراد زیر توییت های شما کامنت بگذارند. بلکه خود شما می توانید با پاسخ دادن به کامنت های دیگر افراد باعث شود تا افراد بیشتر با توییت شما درگیر شوند و بیشتر حساب شما در توییتر برایشان اهمیت داشته باشد چون فرد احساس می کند که شما به آن اهمیت دادید بنابراین احتمال اینکه دفعه بعدی به توییت شما واکنش نشان دهد بسیار بیشتر از حالت عادی است.

اگر صاحب یک کسب و کار هستید قطعا تلگرام و اینستاگرام می توانند برای رشد آن گزینه بسیار مناسبی باشند. برای ساخت برند شخصی و پیشرفت کسب و کار خود می توانید به راحتی با خدمات افزایش بازدید تلگرام و فالوور فیک اینستاگرام زر ممبر از قدرت شبکه های اجتماعی برای این کار استفاده کنید.

موضوع مورد ارزش یا جالب توییت کنید!

متاسفانه امروزه شبکه های اجتماعی پر شده است از موضوعات زرد و بی خاصیت که هیچ نکته مثبتی ندارد. در توییتر تولید محتوا و توییت درباره‌ی موضوعاتی که با ارزش هستند و می تواند به مخاطب یک ارزشی را ارائه دهید یعنی توییت شما یک سودی برای مخاطب داشته باشد یا اینکه توییت شما جالب باشد و بتواند فرد را مشغول خود کند و سرگرم نگهدارد می تواند باعث افزایش اینگیجمنت توییتر شما شود.

از مخاطب خود بخواهید!

اگر شما صرفا یک توییت بگذارید و از مخاطب خود چیزی خواهید انتظار خواستی هم نداشته باشد. شما باید خودتان کاری کنید که مخاطب شما به خصوص با کامنت گذاشتن درگیر توییت شما شود. این کار به دو صورت پنهان و آشکار قابل انجام است. در حالت پنهان شما باید با لحن دوستانه به نوعی که می خواهید از دوست خود سوالی را بپرسید از افراد نظرشان را بپرسید مثلا: نظر شما درباره‌ی فلان تبلیغات چیست؟ آیا واقعا می تواند تاثیر بگذارد؟ اصلا اینطور تبلیغات جواب می دهد؟

در حالت پنهان نیز شما می توانید به نوعی صحبت خود را با کمی پنهان کاری یا آب و تاب بیان کنید تا مخاطب جذب شود که درباره‌ی آن با خود شما و با دیگر تعامل برقرار کند.

بهترین ایده های فروشگاه اینترنتی

زمان و تعداد توییت!

اگر می خواهید در توییتر موفق شوید و افزایش اینگیجمنت توییتر زیادی را تجربه کنید سعی کنید در فواصل زمانی و تعداد خاصی توییت کنید. مثلا بدانید که مخاطب شما دقیقا کیست و بیشتر اوقات چه وقت هایی در توییتر است که وقتی شما توییت کردید سریعا به دستش برسد. همچنین اینکه چه تعداد توییت هم می کنید می تواند اهمیت داشته باشد. 1 الی 2 توییت در طول روز می تواند خوب باشد. همچنین سعی کنید این موضوع همیشگی باشد یعنی یک روز 2 تا توییت نکنید و یک هفته هیچ خبری از شما نباشد سعی کنید روزانه توییت کنید تا مدام با مخاطب خود در تعامل باشید.

در این مطلب به اینگیجمنت در توییتر پرداختیم. اینکه اینگیجمنت چیست؟ چرا مهم است؟ و در آخر نیز به روش های افزایش اینگیجمنت توییتر پرداختیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید و جالب بوده باشد.