خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » محو کردن پیام‌های دایرکت + آموزش تصویری کامل

اینستاگرام چندین سال است که توانسته بستر بسیار خوبی برای فعالیت و کسب و کار مجازی باشد. به وسیله این اپلیکیشن بیشتر ما توانسته‌ایم به صورت مجازی کسب و کار داشته باشیم و درآمدی کسب کنیم. اینستاگرام می‌تواند بستری بدون دردسر و راحت، همچنین قابل اعتماد و بدون هزینه برای دارآمدزایی باشد. از طریق این اپلیکیشن به راحتی می‌توانید خدمات ارائه دهید و خدمات بگیرید. اینستاگرام دارای قابلیت‌های بسیار زیادی است مانند اشتراک پست، اشتراک استوری، فرستادن پیام، گذاشتن نظر و … . فرستادن دایرکت از ابتدای عرضه اپلیکیشن اینستاگرام وجود دارد و می‌توانید با استفاده از آن پیام برای هر اکانتی اعم از شخصی یا بیزینس ارسال کنید. حال اینستاگرام قابلیت بسیار جالبی را برای دایرکت ارائه داده است با عنوان ونیش کردن که به معنی محو کردن دایرکت‌ها است. برای اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را دنبال کنید.

 

قابلیت ونیش کردن چیست

برای همه ما پیش آمده که اکثرا خواستیم در اینستاگرام قابلیتی وجود داشته باشد که بعد از تمام شدن حرف‌هایمان با یک فرد در دایرکت تمامی چت‌ها پاک شوند. ممکن است در دایرکت مزاحمت‌هایی داشته باشیم و نتوانیم پیام‌های خودمان را به صورت کامل حذف کنیم و یا می‌خواهیم در کل آن دایرکت‌ها پاک شوند، برای انجام دادن این کار حالت ونیش یا vanish mode برای اینستاگرام گذاشته شده است. ونیش کردن (vanish) به معنی محو کردن است. بدین معنی که می‌توانید پس از حرف زدن با فردی در اینستاگرام تنها با یک حرکت پیام‌ها را به صورت دو طرفه حذف کنید.

instagram vanish mode - zarmember

چگونه دایرکت را ونیش کنیم

بیشتر ما از این قابلیت بی خبر بودیم و الان برای ما سوال است که چگونه این قابلیت را فعال کنیم. برای فعال کردن ونیش مود موارد زیر را دنبال کنید.

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • به قسمت دایرکت بروید.
 • وارد دایرکت فردی بشوید که می‌خواهید به او پیام بدهید.
 • پیام را نوشته و ارسال کنید.
 • پس از ارسال کرده صفحه چت را به بالا بکشید.

instagram vanish mode - zarmember

 • حال قابلیت ونیش مود فعال شده است.

 

چگونه بدانیم ونیش مود فعال شده است

برای اینکه بدانید آیا ونیش مود فعال شده است یا نه باید به چند نکته توجه کنید. اول اینکه در کادر پایینی که محل تایپ کردن است باید خط چینی در اطراف مستطیل قرار بگیرد. دومین حالت برای مطمئن شدن از فعال بودن محو کردن در خارج از دایرکت است. از دایرکت فرد خارج شوید تا تمامی دایرکت‌ها را ببینید، در کنار دوربین فردی که او را ونیش کرده‌اید دایره‌ای خط چین مانند قرار گرفته شده است که نشان از ونیش شدن آن فرد است. اگر کسی که ما او را محو کرده‌ایم پیام را سین بزند، پیام به صورت دو طرفه حذف می‌شود.

 

چرا ونیش کردن برای من فعال نیست

حال شاید این قابلیت را بر روی اکانت خود نتوانید فعال کنید و تمامی مراحل گفته شده را دنبال کرده باشید. دقت کنید که این قابلیت برای اکانت‌هایی فعال است که به فیسبوک وصل هستند و دایرکت آنها با فیسبوک مسنجر فعال شده است. اگر اکانت شما شخصی و عادی باشد نمی‌توانید حالت ونیش مود را فعال کنید. همچنین در نسخه وب نیز نمی‌توانید این حالت را فعال کنید. بلکه فقط مخصوص گوشی موبایل و اکانت مرتبط با فیسبوک است.

 

فعال نشدن ونیش مود بر روی دو اکانت کاری

با انجام دادن تمامی مراحل بالا باید حالت ونیش مود برای شما فعال شده باشد اما در مواقعی هم پیش می‌آید که بر روی موبایل اکانت کاری متصل به فیسبوک دارید و باز هم این حالت فعال نشده است. مشکل از کجاست؟ توجه کنید که محدودیت‌های قابلیت بالا است و اگر چندین اکانت کاری داشته باشید ممکن است این قابلیت به طور کلی فعال نشود و یا فقط بر روی یکی از اکانت‌های شما فعال شود. پس سعی کنید مراحل بالا را به صورت کامل بر روی تمامی اکانت‌های بیزینس انجام دهید و بررسی کنید که بر روی کدام اکانت حالت محو کردن فعال می‌شود.

 

چگونه از اسکرین شات دایرکت خبردار شویم

اگر حالت محو کردن دایرکت برای شما فعال باشد، محتوایی که ارسال می‌کنید به صورت یک بار مصرف در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد. یعنی فقط می‌توانید یکبار محتوایی که دریافت کرده‌اید را ببینید و پس از سین خوردن، پیام حذف می‌شود. اگر فرد مقابل سعی داشته باشد که از پیام شما اسکرین شات بگیرد، از طرف اینستاگرام پیامی مبنی بر اسکرین شات گرفتن فرد برای شما ارسال می‌شود. پس اگر قابلیت ونیش کردن برای هر دو طرف فعال باشد، پیام اسکرین شات گرفتن برای هر دو اکانت ارسال می‌شود.

 

شرایط فعال بودن ونیش مود (حالت محو کردن)

 • اگر کسی قابلیت محو کردن را فعال کند برای فرد مقابل نیز فعال می‌شود.
 • اگر فردی ونیش مود را فعال کند برای تمامی اکانت‎هایی که در دایرکت با آنها صحبت می‌کند، فعال می‌شود.
 • فرض کنید که شما محو کردن دایرکت را فعال کرده‌اید اما طرف مقابل این قابلیت را حذف می‌کند، در این صورت به طور دو طرفه برای شما نیز حذف می‌شود.
 • برای فعال شدن ونیش مود باید به صورت دو طرفه همدیگر را فالو داشته باشید.
 • استفاده از ونیش مود در گروه غیر ممکن است.
 • این قابلیت ممکن است فعلا برای برخی کاربران غیرفعال باشد که جای نگرانی نیست و موقتی است. پس از گذشت مدتی دوباره این قابلیت فعال می‌شود.

instagram vanish mode - zarmember

 

فالوور کم و دایرکت کم

داشتن فالوور بالا منجر به اعتماد مشتری و مخاطب به شما می‌شود. همچنین اگر فالوورهای شما تعدا بالایی داشته باشند، تعداد دایرکت‌ها نیز بالا می‌روند. با داشتن دایرکت و حرف زدن با مشتری تعامل شما بیشتر می‌شود. همچنین سعی کنید برای بالا بردن تعامل پیج از طریق دایرکت، استوری‌هایی با استیکر تعاملی بگذارید یا سوال‌هایی بپرسید که مخاطب به ریپلای کردن جذب شود. پس از اینکه محتوای شما ریپلای خورد سعی کنید با کلمات و جملات جذاب به مشتری جواب بدهید که بار دیگر هم با شما صحبت کند و مجذوب صفحه اینستاگرام شما شود. اما تمامی این تعامل و اعتمادها تنها با داشتن فالوور صورت می‌گیرد. برای اینکه خرید فالوور فیک بدون ریزش را انجام دهید می‌توانید به زر ممبر اعتماد کنید و هر تعداد که بخواهید فالوور بزنید.

 

سوالات شما در مورد محو کردن پیام‌های دایرکت

آیا ونیش مود برای همه اکانت‌ها فعال است؟

Vanish mode تنها برای اکانت‌هایی فعال است که به فیسبوک مسنجر متصل هستند.

در ونیش مود تا چه مدتی دایرکت باقی می‌ماند؟

به محض سین خوردن محتوای فرستاده شده، دایرکت حذف می‌شود.

چگونه ونیش مود را غیر فعال کنیم؟

هنگامی که به دایرکت مراجعه می‌کنید در کنار دایرکت فرد داره‌ای با خط چین قرار داده شده است، روی آن کلیک کنید و حالت ونیش مود را حذف کنید.

instagram vanish mode - zarmember

آیا ونیش مود برای همه اکانت‌ها فعال می‌شود؟

اگر برای اکانتی محو کردن را فعال کنید، برای اکانت‌های دیگری که فیسبوک مسنجر دارند نیز فعال می‌شود.

باید حتما فردی که ونیش می‌کنم را فالو داشته باشم؟

بله برای محو کردن طرف مقابل باید همدیگر را فالو داشته باشید.