خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » انواع استیکرهای تعاملی در استوری اینستاگرام

هر فردی تا به امروز آشنایی بسیار کمی با اینستاگرام دارد. اینستاگرام دو نوع عادی و بیزینس است. امروزه پیج‌های کاری زیادی به وجود آمده‌اند که می‌توانید در آن کسب و کار راه بیاندازید. به این نوع پیج‌ها، پیج بیزینس یا کاری گفته می‌شوند. از پیج بیزینس می‌توانید برای انواع کارها استفاده کنید و حتی نوع شغل خود را در قسمتی از اینستاگرام انتخاب کنید. در این قسمت اینستاگرام به صورت خودکار انواع شغل‌ها را قرار داده است و شما فقط لازم است که نوع قفالیت خود را انتخاب کنید. ممکن است که شما پیج بیزینس داشته باشید و بخواهید سطح تعاملات خود را بالا ببرید. برای بالا بردن تعامل پیج راه حل‌های زیادی وجود دارند. یکی از این راه حل‌ها استفاده از استیکرهای تعاملی است. برای دسترسی و استفاده درست از استیکرهای تعاملی بخوانید:

 

استیکرهای تعاملی چیست

در اینستاگرام یکی از ابزارهای مهم برای افزایش بازدید پست، استوری و پروفایل ویزیت استیکرهای تعاملی هستند. این نوع استیکرها در استوری استفاده می‌شوند و فقط برای استوری قابل استفاده هستند. بدین معنی که قابلیت استفاده از استیکرهای تعاملی در پست، ریلز، IGTV و… فعال نیستند. بیشتر اوقات از استیکرهای تعاملی استفاده کرده‌اید اما اصلا نمی‌دانید که چه معنی دارند و سود آنها برای پیج شما چیست. در ادامه این مقاله به پاسخ تمامی سوالات شما می‌پردازیم.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

الگوریتم اینستاگرام یعنی چه

اینستاگرام دارای یک الگوریتم است که حتما در مورد آن شنیده‌اید یا حتی اسم الگوریتم به گوشتان خورده است. الگوریتم به معنای یک پلتفرم و نقشه است که مسیر شما به سوی موفقیت در اینستاگرام را نمایان می‌کند. این نقشه بسیار طولانی است و طی کردن آن زمان می‌برد. پس اگر پیج بیزینس دارید و هنوز به فروش نرسیده‌اید، ناامید نشوید و طبق قوانین الگوریتم پیش بروید تا کم کم پیج شما بالا برود.

 

تعامل در اینستاگرام چیست

تعامل در اینستاگرام بسیار مهم است و پیج شما نباید غیر فعال باشد. تعامل به معنی همان عمل و عکس العمل است که شما یک عمل را انجام می‌دهید و مخاطب نسبت به آن عمل، عکس العملی نشان می‌دهد. تعامل باید از طرف شما هم صورت بگیرد مثلا شما پست بگذارید و مخاطب پست شما را لایک و سیو کند، یا استوری بگذارید و استوری را ریپلای کند تعامل صورت گرفته است.

 

نقش استیکرهای تعاملی در الگوریتم

معنی الگوریتم را دانستیم و می‌خواهیم بدانیم که نقش استیکرهای تعاملی در الگوریتم چیست. مخاطبان زیادی ممکن است که از استوری‌های شما دیدن کنند اما تعامل صورت نمی‌گیرد و اشتراک گذاری یا ریپلای ندارید. در خلل این موضوع اینستاگرام چاره اندیشی کرده است. بدین معنی که استیکرهای تعاملی در استوری قرار داده شده‌اند تا بدون ریپلای کردن بتوانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید. استیکر تعاملی انواع مختلفی دارد که با استفاده از آنها می‌توانید به سلیقه و انتخاب مشتری پی ببرید.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

چگونه از استیکرهای تعاملی استفاده کنیم

همانطور که در پاراگراف‌های قبلی گفتیم برای استفاده از استیکرهای تعامل باید استوری گذاشت و از استوری استفاده کرد. هنگامی که یک استوری را برای اشتراک گذاری آماده می‌کنید صفحه را به بالا بکشید تا یک سری اشکال آماده ظاه شوند. این اشکال همان استیکرهای تعاملی اینستاگرام هستند که مخاطب می‌تواند با استفاده از آن‌ها علاقه خود را نشان بدهند، برای شما پرسش یا پاسخ بنویسند، تایمر فعال کنند و … . انتخاب استیکرهای تعاملی با توجه به موضوع استوری است. باید موضوع استوری را در نظر داشته باشید تا بتوانید از استیکرهای تعاملی استفاده کنید. برای مثال از مشتری سوال می‌پرسید که آیا این محصول را دوست دارد یا نه و مخاطب با YES یا NO پاسخ شما را می‌دهد، یا در کادر سوال جواب خود یا پیشنهاد خود را می‌نویسد.

 

انواع استیکرهای تعاملی

استیکرهای تعاملی انواع مختلفی دارند که شامل 9 استیکر مختلف است. در ادامه تمامی این استیکرها و کارایی آنها را بررسی می‌کنیم.

 • شمارش معکوس

شمارش معکوس یا تایمر را می‌توانید برای مواقعی انتخاب کنید که می‌خواهید مشتری از یک رویدادی آگاه شود. برای مثال زمان لایو رفتن خود را فعال کنید، یا زمان پست گذاری را مشخص کنید. مخاطب می‌تواند با استفاده از این تایمر یک یادآور فعال کند و برای کاری که شما انجام می‌دهید می‌تواند نوتیفیکیشن داشته باشد. برای فعال کردن نوتیف باید بر روی تایمر کلیک کرد و گزینه یادآوری را فعال کرد.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • خرید

استیکر خرید یک استیکر بسیار جالب در استوری است که می‌توانید برای محصولات خود به اشتراک بکذارید. استیکر خرید به معنی استیکری است که مشتری با استفده از کلیک کردن بر روی ان به صفحه خرید محصول هدایت می‌شود و می‌تواند به راحتی به شما اعتماد کند و خرید را انجام دهد. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از این استیکر در ایران امکان پذیر نیست و فقط برای برخی از ملیت‌ها فعال شده است. اگر در کشور دیگری هستید و این قابلیت هم برای شما فعال نیست باید اینستاگرام خود را به روز کنید و یا برنامه تغییر آی پی را روشن کنید.

 

 • کمک مالی

همانگونه که از اسم این استیکر پیدا است، می‌توانید با آن کمک‌های مالی با سود خالص دریافت کنید. می‌توانید برای کودکان بی سرپرست، کودکان بد سرپرست، بیماری‌ها خاص، انجمن‌های خیریه و … از این استیکر استفاده کنید. اینستاگرام با فعال کردن این قابلیت در کارهای خیر خواهانه نیز مشارکت دارد و شما هم می‌توانید کمپین‌های مختلف کمک مالی را معرفی کنید. البته از این استیکر نه تنها برای کمک مالی بلکه برای خزید موارد آموزشی-نرم‌افزاری هم می‌توانید استفاده کنید. سعی کنید پس از گذاشتن این موارد توضیح دهید که این کار برای چیست و مراحل کار را توضیح دهید. همچنین برای بازدهی بیشتر به صورت مداوم روی این موضوع بحث و تعامل داشته باشید. برای استفاده از این استیکر باید پیج بیزینس داشته باشید.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • منشن

منشن کردن به معنای همان تگ کردن است که می‌خواهید فردی یا اکانتی را در استوری خود نام ببرید. برای مثال می‌خواهید پیج، فرد یا محصولی را معرفی کنید و باید او را منشن کنید. استیکر منشن همان نام بردن است که یکی از اولین استیکرهای تعاملی اسنیتاگرام است.

 

 • سوالات

از این قابلیت می‌توانید برای سوال پرسیدن از مخاطب استفاده کنید. مخاطب را به پاسخ دادن سوال جذب کنید و یک موضوع مهم و حائز اهمیت بپرسید که حتما از این استیکر تعامل بگیرید. حوصله مردم برای پاسخ دادن و نوشتن بسیار کم است و لازم است که به گونه‌ای جذاب از مخاطب سوال بپرسید تا بتوانید استفاده درست و سودمند را از این استیکر داشته باشید.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • موقعیت مکانی (لوکیشن)

لوکیشن زدن در اول فقط برای پست‌ها ممکن بود و برای استوری این قابلیت وجود نداشت. پس از آنکه استیکرهای تعاملی به استوری اضافه شدند یکی از این استیکرها لوکیشن بود. با استفاده از لوکیشن می‌توانید موقعیت مکانی خود را نشان دهید. از این استیکر برای مواقعی استفاده کنید که می‌خواهید در محلی مسابقه یا نمایشگاهی برگزار کنید. البته اگر فروشگاه فیزیکی دارید نیز می‌توانید به راحتی از لوکیشن برای آدرس دادن به مشتری استفاده کنید.

 

 • نظرسنجی

در این استیکر می‌توانید به صورت کامل از سلیقه مشتری با خبر شوید. نظرسنجی دارای دو گزینه YES و NO یا همان بله و خیر است. از این استیکر برای نظرسنجی از مشتری می‌توانید استفاده کنید و به سلیقه و نظرات مشتری پی ببرید. توجه داشته باشید که گزینه خیر این استیکر اصلا امتیاز منفی برای شما ندارد و حتی اگر از این گزینه استفاده زیادی بشود به نفع است نه به ضرر شما.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • موسیقی

در این قابلیت می‌توانید آهنگ‌های بسیاری را ببینید و به استوری خود اضافه کنید. حجم این آهنگ‌ها بسیار زیاد هستند و امکان ندارد که نتوانید آهنگ مورد نظر را پیدا کنید. در سال جدید اینستاگرام برای این نوع استیکر یک قابلیت جدید اضافه کرد که این قابلیت نوشتن خودکار متن آهنگ توسط اینستاگرام است که از گرفتن وقت شما و غلط‌های املایی ناشی از تایپ دستی جلوگیری می‌شود.

 

 • اسلایدرهای ایموجی

اسلایدر ایموجی همان استیکر کشیدن ایموجی برای نشان دادن حد خوبی محتوایی است که ادمین پیج گذاشته است. ادمین پیج می‌تواند به صورت اسلایدر ایموجی هم از مردم نظرسنجی کند و به راحتی از علایق انها باخبر شود. اسلایدرهای ایموجی به صورت خودکار یک سری استیکرهای آماده دارند که به راحتی می‌توانید تغییر دهید.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • استیکرهای تزئینی

اینستاگرام به مناسبت‌های مختلف مانند ولنتاین،روز زن، سال نو و … استیکرهای مختلفی را قرار می‌دهد که برخی از آنها را با اولین استوری و در یک دسته بندی قرار می‌دهد. گذاشتن این استوری‌ها نیز باعث می‌شود که بازدید استوری شما بالا برود و در رده اول استوری‌ها قرار بگیرید. البته اینستاگرام یک نوع استیکر دیگر هم دارد که استیکرهای آماده هستند و برای تمامی محتواها می‌توانید از آنها استفاده کنید و مناسبتی نیستند مانند SOUND ON.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

 • ADD YOURS

این استیکر آپدیت جدید است و می‌توانید با توجه به حرفی که یک نفر دیگر در استوری خود گذاشته است یک عکس یا فیلم به استوری خود اضافه کنید. اگر افراد دیگری هم از این استیکر از طرف پیج شما استفاده کنند برای شما یک امتیاز عالی محسوب می‌شود. همچنین می‌توانید استوری افرادی که از این استیکر برای موضوع مورد نظر استفاده کرده‌اند را ببینید. جالب این است که حتی اگر پیج آنها پرایوت یا شخصی باشد به راحتی می‌توانید استوری افراد دیگر را ببینید. استفاده از این استیکر در حالتی خوب است که با کمک آن بتوانید مخاطب جدید بگیرید و تعامل برای پیج خود ایجاد کنید.

افزایش تعامل با استیکرهای تعاملی - زر ممبر

گرفتن لایک و فالوور اینستاگرام

اینستاگرام دارای امتیازهای زیادی است که از راه‌های دیگری مانند لایک و فالو آنها را به دست بیاورید. یکی از این راه‌ها گرفتن لایک و دیگری گرفتن فالوور فیک است. فالو کردن و فالو گرفتن و همچنین لایک کردن دوتا از اعمال بسیار عالی برای گرفتن طرفدار و فروش عالی در اینستاگرام است. اینستاگرام می‌تواند پلتفرمی بسیار عالی برای فروش باشد. مطمئن باشید که شما می‌توانید به فروش عالی و طرفداران بالا برسید. خدماتی مانند خرید فالوور فیک ایرانی اینستاگرام و خرید لایک ایرانی را از زر ممبر بگیرید و به راحتی به ما اعتماد کنید.