خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » آموزش تصویری نحوه گذاشتن چند عکس در استوری

حتما همگی ما با اینستاگرام تا به حال آشنایی کوتاهی داشته‌ایم و با این اپلیکیشن کار کرده‌ایم. اینستاگرام یک ابزار و پلتفرم برای فعالیت روزمره و راه اندازی یک کسب و کار پاسخگو است. اینستاگرام دارای مزایای بسیار زیادی است که یکی از این مزایا به اشتراک گذاشتن محتواهای مختلف در دو حالت پست و استوری است. امروزه با توجه به الگوریتم اینستاگرام و آپدیت‌های هر روزه آن، استوری بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و در الگوریتم اینستاگرام رتبه بالایی دارد. پس لازمه پیشرفت در اینستاگرام تولید محتوای جذاب برای استوری است.

 

تولید محتوا چیست

تولید محتوا انواع مختلفی دارد که می‌تواند شامل تصویری، متنی، صوتی، ویدیویی و … باشد. به هرگونه متنی که می‌بینید، تصویری که درست می‌کنید یا عکسی می‌گیرید، به ویدیویی که ضبط می‌کنید و حتی ویسی که می‌فرستید تولید محتوا می‌گوییم. تولید محتوا را می‌توانید با هر ابزاری انجام دهید و به اشتراک بگذارید. این گزینه درست است که به هر روشی که مقدور است و می‌خواهید تولید محتوا انجام دهید اما تولید محتوا باید به صورت اصولی و درست انجام شود. به گونه‌ای باید محتوا تولید کنید که مشتری مجذوب محصول شود و احساس نیاز برای خرید آن محصول پیدا کند.

 

چگونه تولید محتوای استوری انجام دهیم

برای تولید محتوای استوری می‌توانید چندین راه حل را در پیش بگیرید:

عکس: برای گرفتن عکس از موارد زیادی می‌توانید استفاده کنید. یک گوشی عادی برای عکاسی با کیفیت مطلوب کافی است. با همان دوربین عادی گوشی می‌توانید عکس‌های زیبایی را تهیه کنید. بهترین عکس‌ها هیچ وقت خالی نیستند، پس سعی کنید که پس زمینه خالی نداشته باشید و حتما یک شی جذاب دیگری کنار محصول بگذارید. سعی کنید که آن شی زیادی بزرگ نباشد و محصول را نپوشاند. از وسایل ریز استفاده کنید که محصول هم به چشم بیاید.

متن: برای به کار بردن متن، اگر محصول می‌گذارید تمامی مشخصات مهم آن را بنویسید. یکی از مشخصات مهم برای استوری محصول گذاشتن قیمت است. امروزه با بالا رتن نرخ تورم و کم بودن بودجه، مردم نیاز دارند که بدانند چه محصولی را با چه کیفیت و قیمتی خریداری می‌کنند. اگر عکس شما یک طبیعت یا خوراکی است و متن مشخصی برای آن ندارید، بهتر است که از اشعار و متون زیبا استفاده کنید تا مخاطب را جذب کنید. استوری‌های طنز در این نوع تولید محتواها ریپلای بالایی برای پیج شما دارد.

ویدیویی: تولید محتواهای ویدیویی که از بهترین تولید محتواها است که در هر پیجی باید انجام شود. تولید محتوای ویدیویی بسیار مخاطب را جذب می‌کند و حس اعتماد را به بالاترین حد خود می‌رساند. همچنین به جز مخاطب، اینستاگرام مدتی است که محتواهای ویدیویی را بسیار در رده اول قرار داده است و افرادی که با ویدیو تولید محتوا انجام دهند را بالاتر از افراد دیگر قرار می‌دهد. برای تولید محتوای ویدیویی ممکن است اوایل از دوربین بترسید و نتوانید به درستی تولید محتوا انجام دهید، اما پس از گذشت مدتی به روال عادی برمی‌گردید و به راحتی می‌توانید ویدیو ضبط کنید.

 

چگونه چند عکس در یک استوری بگذاریم

در پاراگراف‌های قبلی در مورد تولید محتوای استوری بسیار حرف زدیم و فهمیدیم که می‌توانیم بهترین بازدهی را از تولید محتواهای تصویری داشته باشیم. اینستاگرام قابلیت جدیدی به این اپلیکیشن اضافه کرده است که این قابلیت اضافه کردن عکس به استوری یا گذاشتن چند عکس در کنار هم برای استوری است.  در ادامه این مقاله هر دو روش را توضیح خواهیم داد.

 

افزودن چند عکس در کنار هم برای استوری

این قابلیت را به صورت چندیدن عکس با اندازه‌ای که اینستاگرام به صورت خودکار قرار می‌دهد می‌توانید استفاده کنید. یعنی باید در استوری چندین عکس انتخاب کنید و هنگام به اشتراک گذاری گزینه layout را بزنید. برای دیدن آموزش دقیق طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • از نوار بالایی صفحه home آیکون دوربین را انتخاب کنید (یا صفحه را به سمت چپ بکشید).
 • صفحه استوری را بالا بکشید و چندین عکس را انتخاب کنید.
 • هنگام زدن گزینه ارسال دو قسمت برای شما فعال می‌شود که با زدن layout عکس‌ها در یک قالب به صورت خودکار قرار می‌گیرند.

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

 

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

با روش دیگری نیز می‌توانید استوری را اینگونه آپلود کنید. البته در این روش باید عکس آماده نباشد و با دوربین عکس را بگیرید راحت‌تر است:

 • پس از آنکه صفحه را در استوری باز کردید، در گزینه‌های سمت چپ دوربین قسمت layout وجود دارد.
 • روی این قسمت کلیک کنید.
 • از گزینه‌های پایین صفحه تعداد تکه‌های مورد نظر را انتخاب کنید
 • قسمت قسمت عکس‌ها را با دوربین بگیرید.

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

انتخاب چند عکس در استوری و آپلود کردن جداگانه

در این روش استوری‌ها را مانند روش قبل با هم انتخاب می‌کنیم، اما به صورت جدا آپلود می‌کنیم:

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • به قسمت استوری بروید.
 • عکس‌های مورد نظر را انتخاب کنید.
 • هنگام فرستادن برای آپلود گزینه separate را انتخاب کنید.

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

 • می‌بینید که عکس‌ها به صورت جداگانه آپلود شده‌اند.

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

 

آپلود کردن چند عکس در یک عکس استوری به صورت دستی

در این روش به صورت دستی و با انتخاب اندازه دلخواه می‌توانید به استوری عکس اضافه کنید. البته روش‌های قبلی برای فیلم نیز تاثیرگذار بودند اما این روش فقط برای عکس مویسر است:

 • پس از انتخاب استوری برای اضافه کردن عکس دلخواه صفحه را بالا بکشید.
 • گزینه داخل تصویر را لمس کنید.
 • عکس‌های داخل گالری نمایش داده می‌شوند و می‌توانید به دلخواه عکس مورد نظر را انتخاب کنید و پس از آپلود اندازه آن را نیز تغییر دهید.

افزودن چند عکس به استوری - زر ممبر

چرا باید در یک استوری چند عکس بگذاریم

هنگامی که چندین عکس را پشت سر هم می‌گذاریم تماشا کردن آن برای مخاطب سخت و حوصله سربر می‌شود. بدین منظور این قابلیت گذاشته شده است که یک محتوای مفید، جذاب و درست تهیه کنید که در یک تا دو استوری مخاطب متوجه منظور شما بشود. انتخاب این مورد بسیار مفید است و حتی در الگوریتم نیز بالا می‌روید زیرا از یکی از قابلیت‌های اینستاگرام استفاده کرده‌ایم.

 

خرید فالوور فیک اینستاگرام

حال که صحبت الگوریتم اینستاگرام شد باید این موضوع را بیان کنیم که برای داشتن رتبه عالی در الگوریتم باید لایک و فالوور بالایی داشته باشیم. در خلل اینکه لایک و فالوور بالایی داشته باشید می‌توانید به زر ممبر اعتماد کنید و لایک فیک و فالوور فیک خریداری کنید. این خرید را می‌توانید از طریق سایت زر ممبر انجام دهید و با خیال راحت از درگاه پرداخت استفاده کنید.