خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » قابلیت سرچ کردن انواع محتوا در پیام‌های دایرکت

مطمئنا که همگی ما با اینستاگرام آشنایی داریم و از قابلیت‌های خوب آن خبردار هستیم و به صورت روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم. اینستاگرام امروزه ابزار بسیار خوبی برای داشتن یک کسب و کار مجازی است. کسب و کارهای مجازی مزایای خیلی زیادی دارند و یکی از این مزایا کم خرج بودن راه اندازی آن است. به راحتی می‌توانید محصولاتی که دارید را عکاسی کنید و تنها با فالو و دنبال کردن اعضای خانواده و دوست و فامیل فروش داشته باشید.اینستاگرام می‌تواند برای شما هم یک کسب و کار پاسخگو بسازد و بسیاری از محصولات شما را به فروش برساند. البته استفاده شخصی هم از اینستاگرام بسیار عالی و زیاد است. به راحتی می‌توانید به صورت شخصی فعالیت داشته باشید و روزمرگی‌های خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

در ادامه این مقاله در مورد دایرکت اینستاگرام صحبت خواهیم کرد. دایرکت قابلیت‌های بسیاری دارد و ابزاری پاسخگو برای بالا بردن تعامل در اینستاگرام است.

 

چه نوع پیام‌های را می‌توانیم در دایرکت بفرستیم

تماس صوتی و تصویری بگیرید، عکس و فیلم ارسال کنید و پست‌های بقیه افراد را به اشتراک بگذارید.

دایرکت اینستاگرام قابلیت ارسال محتواهای مختلفی را دارد. برای مثال می‌توانید همانند ارسال متن، تصویر و فیلم نیز ارسال و دریافت کنید، پست‌های دیگران را به اشتراک بگذارید (البته اگر پیج فرد مورد نظر شخصی و قفل باشد فردی که برای او پست را ارسال کرده‌اید نمی‌تواند محتوا را ببیند، تماس تصویری بگیرید، تماس صوتی بگیرید، عکس با افکت‌ها مختلف بگیرید و… . پس دریافتیم به جز ارسال متن می‌توانیم محتواهای زیادی را در دایرکت ارسال کنیم اما با توجه به این همه تعاریف ما از دایرکت باید بدانیم که دایرکت به چه معنی است.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

دایرکت چیست

در هر اپلیکیشن تعاملی مانند اینستاگرام حتما یک پلتفرمی برای پیام رسانی فعال می‌شود که مردم به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند. در اینستاگرام نیز چنین پلتفرمی وجود دارد که دایرکت نام دارد. دایرکت یا direct قسمتی از اینستاگرام است که بتوانید به افراد مختلف پیام ارسال کنید و از آنها پیام دریافت کنید. همچنین ممکن است که پیام‌های زیادی را برای فردی فرستاده باشید و بخواهید لینک، آدرس یا هر چیزی را پیدا کنید. حال پیدا کردن این پیام معظل است و وقت زیادی را باید صرف کنید. اینستاگرام برای این مشکل چاره اندیشی کرده است و قابلیت سرچ کردن را در دایرکت اینستاگرام قرار داده است. اینطور مشکلات معمولا موقعی رخ می‌دهد که تعداد فالوورهای شما زیاد شده باشد و افراد زیادی شما را فالو کرده باشند و یکی از راه‌های افزایش فالوور اینستاگرام، خرید فالوور فیک است.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

قابلیت سرچ کردن در دایرکت اینستاگرام موبایل

با توجه به مشکلی که گفتیم باید برای حل آن هم اقدام کنیم که این کار را اینستاگرام انجام داده است و ما به راحتی می‌توانیم سرچ را انجام دهیم. برای سرچ کردن در محتواهای ارسال شده باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • وارد اینستاگرام شوید.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • در صفحه پروفایل از طریق علامت سه خطی که در بالای صفحه وجود دارد.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • این علامت را انتخاب کنید و وارد تنظیمات شوید.
 • از طریق قسمت security گزینه Download Data را انتخاب کنید.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • وارد صفحه جدیدی می‌شوید که در این صفحه باید آدرس ایمیل خود را بنویسید و دکمه آبی رنگ را لمس کنید.
 • متنی مبنی بر فرستادن پیام برای ایمیل شما نشان داده می‌شود. همچنین حروف اول و آخر ایمیل شما نیز نوشته می‌شود.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • پس از گذشت چند ثانیه ایمیلی که دارای یک لینک است را دریافت می‌کنید.
 • روی این لینک کلیک کنید و به راحتی می‌توانید پیام‌های اینستاگرام را اعم از عکس، فیلم، متن و … در قالب یک فایل زیپ دریافت کنید.

 

قابلیت سرچ کردن در دایرکت اینستاگرام کامپیوتر

 • برای اینکه در کامپیوتر دایرکت‌های خود را سرچ یا بازیابی کنید باید وارد اینستاگرام شوید‌ (می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا اینستاگرام وب وارد شوید).
 • از طریق نوار بالایی صفحه به قسمت پروفایل اینستاگرام بروید و وارد تنظیمات شوید.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • از قسمت Data Download گزینه Request Download را که به معنی درخواست دادن برای دانلود اطلاعات است را انتخاب کنید.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

 • پس از دریافت ایمیل و دانلود کردن فایل باید فایل زیپ را باز کنید تا پیام‌های ارسال یا دریافت شده را ببینید.

 

چه نوع محتواهایی را می‌توانیم پیدا کنیم

در این فایلی که از اینستاگرام برای دانلود دریافت می‌کنید محتواهایی که ارسال و دریافت کرده‌اید را می‌توانید پیدا کنید. البته پیدا کردن آنها کمی کار سختی است و ممکن است کلمات نوشته شده را متوجه نشوید. کمی توجه کنید و با دستور کنترل و حرف f به متن پیام‌ها پی می‌برید. این پیام‌ها با تاریخ و نام و ساعت نوشته شده‌اند و به همین خاطر کمی به هم ریخته نشان داده می‌شوند که با انجام کارهای بالا به راحتی می‌‌توانید به پیام‌ها دست یابید. بدین منظور که کلمات فارسی و ایموجی‌ها به راحتی نشان داده شده‌اند و قابل تشخیص هستند.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

چگونه فایل زیپ را باز کنیم

برای باز کردن فایل زیپ بر روی سیستم و موبایل راه حل‌هایی وجود دارد. برای باز کردن فایل فشرده شده در موبایل تنها لازم است که برنامه‌ای در خلل باز کردن فایل‌های فشرده را دانلود کنید و از آن استفاده کنید. کار با این نرم افزارها همانند یکدیگر است و راحت می‌توانید تنها با انتخاب فایل و آپلود کردن آن به محتوای داخلی دسترسی داشته باشید.

برای باز کردن فایل زیپ در کامپیوتر باید به پوشه‌ای که فایل در آن وجود دارد بروید و روی فایل کلیک راست کنید. گزینه‌ای با عنوان extract here  وجود دارد که اگر این گزینه را انتخاب کنید، فایل مورد نظر در همان پوشه از حالت فشرده خارج شده و باز می‌شود.

قابلیت سرچ در دایرکت - زر ممبر

افزایش تعامل در دایرکت اینستاگرام

حالا که به ویژگی‌های بسیار کم نام برده شده در دایرکت اینستاگرام در این مقاله پی بردید لازم است بگوییم که دایرکت دادن و دایرکت گرفتن اصل بسیار مهمی در تعامل اینستاگرام است. یعنی با داشتن دایرکت به راحتی می‌توانید در الگوریتم اینستاگرام پیشرفت داشته باشید و به فروش فوق العاده برسید. اینستاگرام الگوریتمی دارد که اگر طبق آن پیش بروید حتما پیشرفت چشمگیری را خواهید داشت. برای اینکه تعداد دایرکت‌ها بالا بروند باید تعداد لایک و فالو بالایی داشته باشید تا مشتری به شما اعتماد کند و بتواند خرید یا خدماتی را از شما بگیرد. برای اینکه به راحتی و بدون زحمت فالوور فیک و لایک فیک بخرید می‌توانید به زر ممبر اعتماد کنید و خدمات مورد نیاز خود را از ما بگیرید.