خرید ممبر تلگرام » وبلاگ زر ممبر » اینستاگرام » محدود کردن اکانت‌ها در اینستاگرام + راه حل‌های فعال کردن restrict

همگی ما آشنایی اولیه‌ای با اینستاگرام داریم و تا به حال با آن کار کرده‌ایم. اینستاگرام چندین سال است که میان مردم ایران و جهان محبوبیت بسیار زیادی را پیدا کرده است. در ایران درصد بسیار بالایی از مردم اپلیکیشن اینستاگرام را به صورت فعال استفاده می‌کنند و ابزاری بسیار شناخته شده برای کسب و کارهای مجازی است. از زمانی که مریضی کرونا به میام مردم آمد و رفت و آمد به بیرون از خانه محدود شد، بیشتر مردم به فکر کسب مجازی افتادند. کسب و کار مجازی پاسخگوی بسیاری از نیازهای مردم است و با سرمایه‌ای بسیار کم و حتی بدون سرمایه می‌توانید مجازی درآمد داشته باشید. اینستاگرام بستری بسیار مناسب برای کار مجازی است و می‌توانید به راحتی هم پیج شخصی داشته باشید و هم پیج بیزینس مخصوص کسب و کار خود را بسازید.

 

قابلیت restrict اینستاگرام

این مورد را نیز باید در نظر گرفته باشیم که در اینستاگرام مشکل‌هایی نیز به وجو می‌آید که به خاطر این مشکل‌ها مجبور هستیم افراد زیادی را بلاک کنیم، کامنت آنها را حذف کنیم، صفحه فردی را ریپورت کنیم و… . اما دیگر به این کارها نیازی نیست و با آپدیت جدید اینستاگرام می‌توانید افراد مختلف را از پیج خود محدود کنید. این قابلیت برای افرادی مناسب است که فالوورهای زیادی دارند و با افرادی که مرتب به آن‌ها کامنت و نظر منفی می‌دهند مناسب است تا تبلیغ منفی برای پیج نشود.

 

قابلیت‌های محدود کردن اکانت در اینستاگرام

قابلیت جدید اینستاگرام محدود کردن یا restrict است که به وسیله آن می‌توانید فردی را از پیج خود محدود کنید و نیازی به بلاک کردن نداشته باشید. با فعال کردن این قابلیت اصلا فرد مقابل نمی‌داند که شما او را ریستریکت کرده‌اید. الان برای شما این سوال پیش آمده که اگر فردی را رستریکت کنید چه اتفاقی خواهد افتاد محدودیت‌ها به چه صورت است. اگر فردی را محدود کنید در مرحله اول هر کامنتی که برای شما بگذارد هیچ فردی به جز شما و خود آن فردی که کامنت گذاشته است نمی‌توانند کامنت را ببینند. دومین قابلیتی که با رستریکت اینستاگرام فعال می‌شود در دایرکت است. ار آن فردی که شما او را محدود کرده‌اید پیامی بفرستد و شما پیام را ببینید، علامت سین یا دیده شده نشان داده نمی‌شود. همچنین آنلاین بودن شما هم از دید مخاطب مخفی می‌ماند.

 

چگونه در اینستاگرام اکانتی را محدود کنیم؟

این قابلیت‌ها در ریستریکت بسیار کارآمد و جالب هستند مخصوصا برای پیج‌هایی که کامنت یا دایرکت توهین آمیز دریافت می‌کنند. حال سوال بعدی این است که چگونه این گزینه را فعال کنیم. برای فعال کردن restrict سه راه حل پیش رو دارید که در ادامه پاراگراف به آن می‌پردازیم.

راه حل اول:

می‌توانید از طریق تنظیمات اینستاگرام به صورت راحت و سریع فردی که می‌خواهید را محدود کنید:

 • وارد اینستاگرام شوید.
 • به قسمت پروفایل بروید و از نوار بالایی آیکون سه خط را لمس کنید.
 • به تنظیمات بروید.
 • بر روی گزینه privacy کلیک کنید و صفحه را اسکرول کنید تا به پایین هدایت شوید.

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • گزینه restricted account را بزنید.

 

 

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • در صفحه باز شده منوی سرچ وجود دارد، با استفاده از این منو آیدی فردی که می‌خواهید محدود کنید را سرچ کنید.

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • هنگامی که پروفایل فرد مورد نظر ظاهر شد روی گزینه restrict که در دکمه‌ای آبی وجود دارد کلیک کنید.

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • اکانت مورد نظر به لیست محدود شده‌ها اضافه شد.

راه حل دوم:

راه حل دوم بسیار راحت‌تر از راه حل اول است و سریع می‌توانید رستریکت را انجام دهید. این راه حل از طریق کامنت است.

 • به کامنت فردی که می‌خواهید محدود کنید بروید.
 • بر روی کامنت کلیک کنید تا انتخاب شود.
 • از منوی بالایی گزینه‌ای با علامت سوال در کامنت وجود دارد.
 • این گزینه را انتخاب کنید و منویی برای شما ظاهر می‌شود.

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • در این منو گزینه‌های متعددی وجود دارند که میتوانید کامنت فرد را ریپورت کنید، او را بلاک کنید یا اکانت را بلاک کنید.
 • برای محدود کردن روی restrict …. کلیک کنید (در کنار restrict آیدی فرد نوشته می‌شود.)

 • حال فرد مورد نظر محدود شده است..

راه حل سوم:

این راه حل از طریق دایرکت است و اگر دایرکتی با محتوای نامناسب دریافت کرده‌اید و می‌خواهید از توهین آمیزی جلوگیری کنید این راه حل را انتخاب کنید.

 • وارد دایرکت آن فرد شوید.
 • نوار بالایی که پروفایل او است را لمس کنید تا وارد جزئیات شوید.
 • در صفحه باز شده گزینه‌های زیادی وجود دارند.
 • در قسمتی از پایین صفحه پروفایل آن فرد را می‌بینید که گزینه restrict در آن وجود دارد.

قابلیت محدود کردن در اینستاگرام - zarmember.net

 • این گزینه را انتخاب کنید و فرد محدود می‌شود.

 

بلاک کردن چیست

بلاک کردن بدین معنی است که این فرد مزاحم است و نیاز است که او صفحه شما را نبیند. به راحتی می‌توانید فردی را بلاک کنید یا او را از بلاک کردن در بیاورید. اما کسی که بلاک کرده‌اید می‌تواند بفهمد که توسط شما بلاک شده است. او نمی‌تواند خود را در فالوورهای شما پیدا کند، با سرچ کردن هم پیج شما نشان داده نمی‌شود و محتواهای شما غیر قابل دیدن است. مسدود کردن می‌تواند مشکلات و کدورت‌هایی برای شما ایجاد کند که می‌خواهید از آن دور بمانید. بلاک کردن از همان اوایل در اینستاگرام وجود داشت و به راحتی می‌توانید فردی را بلاک کنید. اما گاهی اوقات پیش می‌آید که نمی‌خواهیم فرد مورد نظر بداند که ما او را بلاک کرده‌ایم. اگر از این دسته افراد هستید و فردی مزاحم در پیج شما وجود دارد به راحتی می‌توانید او را محدود سازید در حالتی که هنوز همدیگر را فالو دارید و محتواهای پیج همدیگر را می‌بینید.

 

چگونه فرد محدود شده کامنت می‌گذارد و در دید مردم است

اگر شما فردی را محدود کرده باشید، می‌تواند محتواهای شما مانند پست و استوری را ببیند و کامنت بگذارد و تعامل ایجاد کند. اما چگونه بدون حذف کردن محدودیت کامنت وی در دید مردم قرار می‌گیرد؟ اگر آن فرد برای شما کامنت بگذارید از طرف اینستاگرام پیامی برای شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید با زدن گزینه approve ثابت کنید که کامنت می‌تواند انتشار پیدا کند و در دید عموم قرار بگیر. اگر هیچ حرکتی در این خلل نداشته باشید به راحتی کامنت از دید کسان دیگر مخفی می‌ماند و فقط شما و آن فرد می‌توانید کامنت را ببینید.

 

فرق محدود کردن و بلاک کردن

در پاراگراف‌های قبلی قابلیت‌هایی از محدود کردن و بلاک کردن در اینستاگرام خواندیم. فرق این دو گزینه در دیدن اکانت‌ها است. اگر فردی شما را بلاک کند اصلا نمی‌توانید اکانت و فعالیت‌های او را ببینید. حتی اگر آیدی او را سرچ کنید نمی‌توانید به اکانت وی دسترسی داشته باشید. در محدود کردن هر دو نفر می‌توانند به همدیگر ارتباط برقرار کنند اما به صورت مخفی. بدین معنی که برای ارسال کامنت کسی کامنت فرد مقابل را نمی‌تواند ببیند، مگر اینکه خود او کامنت را تایید کند. همچنین آنلاین بودن شما از دید او مخفی می‌ماند. اگر آن فرد برای شما دایرکت ارسال کند و پیام او را ببینید، علامت سین شدن نشان داده نمی‌شود و هر زمان که بخواهید می‌توانید پاسخگو باشید. این قابلیت برای پیج‌های کاری، بلاگری و پرطرفدار بسیار کارآمد است.

 

ویژگی‌های ریستریکت کردن

 • کامنت فرد محدود شده در دید عموم قرار نمی‌گیرد و تنها شما و کسی که کامنت گذاشته است می‌توانید مشاهده کنید.
 • آنلاین بودن اکانت شما در دایرکت مخفی می‌ماند حتی اگر آنلاین بودن را غیر فعال نکرده باشید.
 • اگر فردی را محدود کنید هیچ پیامی مبنی بر اینکه آن فرد به دست شما محدود شده است دریافت نخواهد کرد.
 • فردی که محدود شده است، اگر برای شما دایرکت ارسال کند و شما دایرکت را ببینید، پیام سین نمی‌خورد و می‌توانید به دلخواه خود هر موقع که خواستید جواب بدهید.

 

افزایش لایک و فالوور اینستاگرام

برای اینکه در اینستاگرام تعامل ایجاد کنید باید تعداد لایک و فالوورهای بالایی داشته باشید. بالا بردن فالوور و ایجاد تعامل کار بسیار سختی است و با توجه به آپدیت‌های هر روزه الگوریتم اینستاگرام، بسیار پیشرفت کردن سخت شده است . اما می‌توان با گرفتن خدمات از زر ممبر این محدودیت‌ها را به حداقل برسانید و الگوریتم را دور بزنید. به راحتی خرید لایک اینستاگرام و خرید فالوور فیک را با درگاه پرداخت انجام دهید تا به بهترین و راحت‌ترین نحو، اعتماد مشتری را جلب کنید و به تعدادی که لازم دارید لایک و فالوور مفید بگیرید.

 

سوالات شما در خلل محدود کردن اینستاگرام

چجوری محدود کردن اکانتی را برداریم؟

در آموزش‌های داده شده نحوه محدود کردن از طریق تنظیمات اینستاگرام داده شده است. با دنبال کردن این مراحل و زدن دکمه unrestrict اکانت فرد از محدودیت خارج می‌شود.

محدود کردن برای چه نوع اکانت‌هایی فعال است؟

‌محدود کردن اکانت‌های اینستاگرامی برای تمامی کاربران فعال است و می‌توانید با پیج شخصی یا بیزینس هر فردی را که می‌خواهید محدود کنید.

چگونه بدانیم توسط فردی در اینستاگرام محدود شده‌ایم؟

اگر کسی اکانت شما را محدود کرده باشد، شما نمی‌توانید بفهمید و فعلا راه حلی برای فهمیدم آن وجود ندارد.